Najnowsze

Nie wszyscy chcą Apple Pay. Dwie duże sieci powiedziały "nie"

Najnowsze

AppleApple Pay to mowa usługa telekomunikacyjnego giganta

Na całym świecie jest wielu innych detalistów, z którymi możemy współpracować - tak szef Apple Tim Cook zareagował na informacje, że dwie potężne sieci aptek CVS i Rite Aid odmawiają możliwość dokonywania płatności za pomocą usługi Apple Pay.

Apple uruchomił serwis płatności zbliżeniowych telefonem tydzień temu i w trzy dni zanotował ponad milion zarejestrowanych kart kredytowych. Do tej pory podobne serwisy umożliwiające płacenie telefonem za pośrednictwem specjalnego terminala próbowały wprowadzić takie firmy jak Google. Na razie bez sukcesu.

Nie wszyscy

Na razie na przystąpienie do systemu w USA zdecydowało się ok. 50 sieci sklepów. Odmówiły jednak dwie duże sieci aptek - CVS i Rite Aid. - Mamy bardzo wielu sprzedawców, którzy chcą się zarejestować, mamy wiele banków i mamy resztę świata - podkreślił Cook, pytany o komentarz do tej decyzji. CVS i Rite Aid nie wyjaśniły swojego kroku.

System Apple Pay umożliwia wykorzystywanie nowych iPhone'ów i iPadów do płacenia w sklepach. Wykorzystuje on standard NFC (komunikacja radiowa bliskiego zasięgu, umożliwiająca bezprzewodową wymianę danych).

Co ciekawe chęć rozpoczęcia współpracy z Apple ws. płatności mobilnych poinformował Jack Ma, szef chińskiego giganta handlu internetowego, koncernu Alibaba.

Autor: mn//bgr / Źródło: Reuters

Źródło zdjęcia głównego: Apple

Pozostałe wiadomości