Franciszkanie już bez Pulsu

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24.plFranciszkanie już bez Pulsu

Telewizja Puls jest już całkowicie w rękach prezesa Dariusza Dąbskiego i nie szuka już inwestora - donosi Presserwis. Według tych doniesień zakon franciszkanów - założyciel stacji - sprzedał ostatnio posiadany pakiet 25 procent akcji prezesowi spółki.

Od jesieni Dariusz Dąbski posiadał 75-procentowy pakiet TV Puls, zaś 25 procent udziałów stanowił własność Prowincji Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych (czyli oo. franciszkanów).

Jak poinformowała Presserwis TV Puls, w poniedziałek 22 lutego także ten pakiet przejął Dariusz Dąbski. Jak podano, to efekt ”porozumienia wspólników w zakresie całkowitego oddzielenia działalności misyjnej od komercyjnej”.

Wszystkie zgromadzone dotychczas materiały o treściach religijnych i misyjnych mają trafić na stronę www.franciszkanie-warszawa.pl, ”dając początek realizacji misji oo. franciszkanów w Internecie”.

Natomiast Dariusz Dąbski poinformował, że TV Puls ”zawiesza rozmowy z potencjalnymi inwestorami w sprawie zakupu udziałów stacji”. Ma się skupić ”na budowaniu konkurencyjnej oferty programowej, marketingu i sprzedaży” oraz pracach nad „drugim kanałem cyfrowej telewizji naziemnej.

Źródło: Presserwis

Źródło zdjęcia głównego: TVN24.pl