Najnowsze

Dyrektor Google'a w Polsce. Spotka się z Donaldem Tuskiem

Najnowsze


Eric Schmidt, dyrektor wykonawczy Google'a przyleciał wczoraj do Warszawy na obchody 25-lecia pierwszych częściowo wolnych wyborów w Polsce. Dzisiaj po południu spotka się z premierem Donaldem Tuskiem. Przyjazd Schmidta związany jest również z uruchomieniem projektu Nowa Europa 100, który wyłoni setkę wybitnych osób, których pomysłowość i umiejętności nadają lub będą nadawać kierunek zmian w naszym regionie.

Eric Schmidt przybył wczoraj do Warszawy aby wziąć m.in. udział w święcie 25-lecia wolności Polski i Europy Środkowo Wschodniej.

- To jego pierwsza wizyta w naszym regionie. We wtorek wziął udział w gali nagród Solidarności na Zamku Królewskim i uroczystej kolacji z udziałem m.in. prezydentów Polski i USA - Bronisławem Komorowskim i Barackiem Obamą. Wcześniej odwiedził także biuro Google'a w Warszawie. W czwartek rano spotkał się z polskimi naukowcami i przedsiębiorcami związanymi z innowacją, a po południu będzie rozmawiał się z premierem Donaldem Tuskiem - powiedział tvn24bis.pl Piotr Zalewski, rzecznik Google Polska.

Jak poinformowała kancelaria premiera, spotkanie dyrektora wykonawczego internetowego giganta z szefem rządu rozpocznie się o godz. 13.45.

Liderzy Europy

Schmidt podczas wizyty w Polsce zainaugurował też projekt Nowa Europa 100, który Google uruchamia razem z czasopismem "Res Publika", Funduszem Wyszehradzkim i we współpracy z "Financial Times" i kilkudziesięcioma instytucjami Europy Środkowo-Wschodniej.

NE100 ma być listą osób, które wyróżnia odwaga myślenia, pomysłowość, wyjątkowe umiejętności i których idee nadają lub będą nadawać kierunek zmianom na świecie.

"Res Publica", organizator projektu wskaże setkę najciekawszych liderów z Europy Środkowo-Wschodniej. Ma ona zostać zaprezentowana w październiku br.

Były prezes

Eric Schmidt dołączył do Google'a w 2001 roku. Jako dyrektor wykonawczy jest odpowiedzialny za zewnętrzną politykę Google'a - nawiązywanie współpracy i szerokich kontaktów biznesowych, współpracę z instytucjami państwowymi oraz innowacyjność w zakresie technologii.

W latach 2001-2011 Eric Schmidt był prezesem zarządu Google'a i wraz z założycielami, Sergeyem Brinem i Larrym Page’em, nadzorował strategię technologiczną i biznesową firmy.

Autor: ToL//bgr/zp / Źródło: tvn24bis.pl

Pozostałe wiadomości