Chojna-Duch: będziemy się spieszyć powoli

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN CNBC BIZNESChojna-Duch: pół roku zadnych gwałtownych ruchów

Profesor Elżbieta Chojna-Duch nowa członkini Rady Polityki Pieniężnej, nie widzi obecnie potrzeby zmiany stóp procentowych w Polsce. Według niej sytuacja makroekonomiczna kraju i inflacja pozwolą pozostawić stopy na obecnych poziomach przez najbliższe pół roku.

- Pół roku żadnych gwałtownych ruchów - spieszyć się powoli - powiedziała w TVN CNBC Biznes nowo wybrana przez Sejm członkini RPP.

Na pytanie, czy możliwa jest obniżka stóp jeszcze w Polsce, odpowiedziała: - W tej chwili chyba nie ma takiej możliwości - jeśli chodzi o te najbliższe dni - posiedzenia rady jeszcze w styczniu. Wydaje mi się, że będziemy pilnie obserwować tendencje makroekonomiczne, kształtowanie się zwłaszcza inflacji, to co będzie się działo na rynkach zewnętrznych.

Elżbieta Chojna-Duch i Andrzej Bratkowski zostali wybrani w piątek przez Sejm na członków Rady Polityki Pieniężnej 8 stycznia. Oboje kandydatów popierała PO. Trzeciego sejmowego kandydata poznamy 7 lutego. Elżbieta Chojna-Duch jest urzędującą wiceminister finansów.

Źródło zdjęcia głównego: TVN CNBC BIZNES