Chcesz być "niewidzialny" dla służb specjalnych? "Blackphone" jest właśnie dla ciebie

silentcircle.comBlackphone - komórka "niewidzialna" dla podsłuchów

Martwisz się, że policja i służby specjalne będą podsłuchiwały twoje rozmowy przez smartfona? Być może "blackphone" jest właśnie dla ciebie. Smartfon szyfrujący połączenia telefoniczne i i kodujący połączenia internetowe pojawi się w lipcu na amerykańskim rynku.

Z początkiem lipca na rynek trafią "Blackphone'y" - urządzenia firmy Silent Circle. Za 629 dolarów otrzymujemy smartfona, który szyfruje połączenia głosowe, wideorozmowy. Uniemożliwia także ustalenie, jakie strony www przeglądał użytkownik. Słowem: może się on stać całkowicie "niewidzialny" dla tajnych służb.

Chroń prywatność

"Bussiness Insider" nie ma wątpliwości, że ten produkt z pewnością znajdzie wielu odbiorców. "Popyt na takie urządzenie z pewnością wzrósł po aferze Edwarda Snowdena" - zauważa biznesowy serwis i podkreśla, że prace nad nim zaczęły się na długo przed wyciekiem informacji o masowej inwigilacji USA i programie PRISM.

Budowa urządzenia wyposażonego w takie funkcji nie była prosta, stąd jego premiera dopiero w tym roku. Nie jest ono jednak jedyne na rynku. W lutym podobnego smartfona zaprezentował Boeing.

Autor: rf//gry / Źródło: Bussiness Insider

Źródło zdjęcia głównego: silentcircle.com

Pozostałe wiadomości