Telefonia komórkowa

Telefonia komórkowa

Spółka Play Communications, która posiada operatora sieci telefonii komórkowej Play, ogłosiła w poniedziałek plan wejścia na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie.

To była jedna z najdłuższych awarii na rynku telekomunikacyjnym. Od weekendu tysiące użytkowników sieci Play miało problem z aktywacją pakietów, doładowaniami i wolnym internetem. Po kilku dniach operator poinformował, że opanował sytuację i przeprasza klientów za niedogodności.

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wszczął postępowanie przeciw T-Mobile Polska w związku z usługami „Granie na Czekanie”/„Szafa Gra” oraz „Prenumerata”. Wątpliwości wzbudził brak uzyskania wyraźnej zgody konsumenta na uruchomienie dodatkowo płatnych usług. Spółka domyślnie aktywowała serwisy.

Telefon na kartę zadziała tylko po zarejestrowaniu go u operatora - to efekt zmian w prawie, które obowiązują od poniedziałku. De facto wciąż każdy może kupić kartę prepaid w kiosku, na stacji benzynowej, czy w salonie operatora. Ale z numeru skorzystać będziemy mogli dopiero wtedy, kiedy zarejestrujemy go u odpowiedniego operatora. By to zrobić należy zgłosić się do salonu i podać nasze dane.

iPhone wciąż jest liderem na amerykańskim rynku smartfonów z najwyższej półki, ale konkurencja nie śpi. Rośnie grono modeli opartych w większości na systemie Android, które pod różnymi względami prześcigają produkt Apple'a.

Operatorzy komórkowi nie mogą nakładać na klientów kary umownej za to, że nie zapłacili rachunków. Wolno im tylko wypowiedzieć umowę, zarządać zwrotu telefonu i naliczyć karne odsetki. Te choć wynoszą 13 proc., to są dużo niższe niż kara umowna wynosząca nawet kilka tysięcy złotych.

Czy smartfon może chronić przed bandytami? Okazuje się, że tak. I to nie za sprawą specjalnych aplikacji, a dzięki wynalazkowi pewnej amerykańskiej firmy, która opracowała nakładkę zawierającą paralizator i gaz pieprzowy.