Telefonia komórkowa

Telefonia komórkowa

Spółka Play Communications, która posiada operatora sieci telefonii komórkowej Play, ogłosiła w poniedziałek plan wejścia na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie.

To była jedna z najdłuższych awarii na rynku telekomunikacyjnym. Od weekendu tysiące użytkowników sieci Play miało problem z aktywacją pakietów, doładowaniami i wolnym internetem. Po kilku dniach operator poinformował, że opanował sytuację i przeprasza klientów za niedogodności.

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wszczął postępowanie przeciw T-Mobile Polska w związku z usługami „Granie na Czekanie”/„Szafa Gra” oraz „Prenumerata”. Wątpliwości wzbudził brak uzyskania wyraźnej zgody konsumenta na uruchomienie dodatkowo płatnych usług. Spółka domyślnie aktywowała serwisy.

Telefon na kartę zadziała tylko po zarejestrowaniu go u operatora - to efekt zmian w prawie, które obowiązują od poniedziałku. De facto wciąż każdy może kupić kartę prepaid w kiosku, na stacji benzynowej, czy w salonie operatora. Ale z numeru skorzystać będziemy mogli dopiero wtedy, kiedy zarejestrujemy go u odpowiedniego operatora. By to zrobić należy zgłosić się do salonu i podać nasze dane.