Andrzej Wiśniowski z tytułem EY Przedsiębiorca Roku 2013

tvn24Zdobywcą nagrody Przedsiębiorca Roku 2013 został Andrzej Wiśniowski

Zwycięzcą konkursu EY Przedsiębiorca Roku 2013 został Andrzej Wiśniowski, twórca i właściciel firmy Wiśniowski. W pozostałych trzech kategoriach - Produkcja, Usługi i Nowy Biznes - laureatami zostali kolejno Andrzej Wiśniowski, Joachim Siekiera z firmy Chespa oraz Michał Czekalski i Łukasz Olek, członkowie zarządu InternetowyKantor.pl.

EY Przedsiębiorca Roku to międzynarodowa inicjatywa promująca najlepszych przedsiębiorców na świecie. Konkurs organizowany jest
 od 1986 roku i uczestniczy w nim ponad 50 państw.

Podczas sobotniej Gali Finałowej konkursu spośród grona finalistów wyłonieni zostali zwycięzcy trzech kategorii - Produkcja, Usługi i Nowy Biznes, a także zwycięzca główny - Przedsiębiorca Roku 2013.

Finaliści

Wśród finalistów konkursu znaleźli się Jarosław Czaja z Future Processing, Michał Czekalski i Łukasz Olek z InternetowyKantor.pl, Miłosz Dziurłaj i Dawid Urban z firmy Chic, Maciej Fiedler z Fibar Group,

Romuald Gierszal z firmy Optiguard, Paulina Ada Kalińska i Joanna Trepka z Loft37.pl, Igor Klaja z OTCF, Krystian Piećko z firmy piLAB, Joachim Siekiera z firmy Chespa, Dorota i Wojciech Soszyńscy z Oceanic oraz Andrzej Wiśniowski z firmy Wiśniowski.

Zdobywcą nagrody Przedsiębiorca Roku 2013 został Andrzej Wiśniowski z firmy Wiśniowski. Firma została założona w 1989 roku. Produkuje bramy garażowe, wjazdowe, ogrodzenia przemysłowe, a także drzwi i okna. Firma zatrudnia ponad 1100 pracowników; posiada sieć dystrybucji w kraju i za granicą. - Produkty marki Wiśniowski to ukoronowanie każdej inwestycji. Ta dzisiejsza nagroda to ukoronowanie mojej 25 letniej pracy - mówił po odebraniu nagrody Andrzej Wiśniowski.

Andrzej Wiśniowski zwyciężył także w kategorii Produkcja. Jak podają organizatorzy, osoby kwalifikujące się do tej kategorii powinny zarządzać firmami, które spełniają następujące warunki: ponad pięcioletnia działalność produkcyjna na rynku polskim, przychody ze sprzedaży powyżej 50 mln zł.

Kategoria Produkcja - Andrzej Wiśniowski
Kategoria Produkcja - Andrzej Wiśniowskitvn24

W kategorii Usługi zwycięzcą konkursu Przedsiębiorca Roku 2013 został Joachim Siekiera, założyciel firmy Chespa. Chespa od 1991 roku dostarcza narzędzia do firm produkujących opakowania. W swoich zakładach w Europie wytwarza matryce, wykrojniki i farby drukarskie. Chespa sprzedaje swoje usługi i wyroby w 33 krajach Europy, Azji i Afryki.

Osoby kwalifikujące się do tej kategorii powinny zarządzać firmami, które spełniają następujące warunki: ponad pięcioletnia działalność usługowa na rynku polskim i przychody ze sprzedaży powyżej 20 mln zł.

Kategoria Usługi - Joachim Siekiera
Kategoria Usługi - Joachim Siekieratvn24

W kategorii Nowy Biznes zwyciężyli Michał Czekalski i Łukasz Olek z firmy InternetowyKantor.pl. To pierwszy w Polsce kantor online. W 2013 roku połączył się on z operatorem Walutomat.pl, tworząc Currency One SA. Obecnie firma skupia 50 proc. obrotów na rynku wymiany walut online, współpracuje z 22 bankami. Z serwisów korzysta ponad 200 tys. klientów.

Osoby kwalifikujące się do tej kategorii powinny zarządzać firmami, które spełniają warunek działalności na rynku polskim od dwóch do pięciu lat.

Kategoria Nowy Biznes - Michał Czekalski i Łukasz Olek
Kategoria Nowy Biznes - Michał Czekalski i Łukasz Olektvn24

Zdobywca tytułu EY Przedsiębiorca Roku 2013 będzie reprezentować Polskę w międzynarodowym finale World Entrepreneur of the Year wiosną 2014 roku w Monte Carlo. Spotkają się tam wszyscy zwycięzcy lokalnych edycji konkursu, z ponad 50 krajów świata.

Autor: mn/tr / Źródło: tvn24.pl, TVN24

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości