Agora nie chce płacić dywidendy

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN CNBC BIZNESWyniki były słabe, dywidendy nie będzie

Słabe wyniki finansowe sprawiły, że zarząd Agory, wydawcy m.in. "Gazety Wyborczej", podjął uchwałę o przedłożeniu walnemu wniosku o przeznaczenie zysku netto za 2008 rok w całości na zasilenie kapitału zapasowego. Oznacza to niewypłacenie dywidendy dla akcjonariuszy za 2008 rok.

Zarząd podkreśla, że ogłoszona w lutym 2005 roku polityka Agory dotycząca udziału akcjonariuszy w zysku nie ulega zmianie. Spółka miała wypłacać co roku dywidendę w wysokości 0,50 zł na akcję, „o ile nie zaistnieją przeciwwskazania wynikające z oceny, przez Zarząd i Radę Nadzorczą, wyników i perspektyw Spółki oraz warunków rynkowych”.

- W opinii Zarządu, w obliczu ogólnoświatowego kryzysu, który skutkuje niestabilną sytuacją makroekonomiczną i brakiem pewności co do dalszego rozwoju sytuacji gospodarczej w kraju, uzasadnione jest wyjątkowe odstępstwo od wypłaty dywidendy akcjonariuszom i przeznaczenie zysku netto za 2008 rok, w wysokości 26 365 008.66 zł, w całości na zasilenie kapitału zapasowego Spółki. Powyższy wniosek uzyskał pozytywną opinię Rady Nadzorczej – napisała spółka w komunikacie.

Agora miała po audycie 23,42 mln zł skonsolidowanego zysku netto w 2008 roku wobec 100,26 mln zł zysku rok wcześniej. W ciągu 12 miesięcy ubiegłego roku cena jednej akcji Agory spadła z 54,5 zł do 16,2 zł. Obecnie wynosi niewiele ponad 14 zł.

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN CNBC BIZNES