T-Mobile inwestuje w innowacje. Centrum wspierające rozwój start-upów hubraum

Inkubator innowacyjności powołuje do życia firmy

ARTYKUŁ SPONSOROWANY. Hubraum to, mówiąc w dużym skrócie, centrum wspierające firmy będące w początkowej fazie rozwoju. Jest to bardzo przemyślane wsparcie, które opiera się w dużej mierze na ogromnej wiedzy i doświadczeniu zdobywanych latami przez T-Mobile.

Zacznijmy od tego, że hubraum działa nie tylko w Polsce, chociaż właśnie tutaj, w Krakowie, mieści się jego główne biuro. Inkubator innowacyjności powołuje do życia firmy, które mają pomysł i są gotowe przystąpić do jego realizacji, ale mają pewne blokady – nie tylko finansowe. Umożliwienie młodym przedsiębiorcom korzystania z zasobów T-Mobile, wiedzy, a także miejsc pracy oraz organizacja społeczności dookoła firmy sprawiają, że wybrane do programu firmy objęte są fachowym wsparciem i tylko czekać, aż rozwiną skrzydła.

- Dzięki zasobom T-Mobile start-upy mają dostęp do technologii i środowiska testowego, by przeprowadzać pilotaże oraz wprowadzać swoje produkty na rynek na przykład w ramach łączenia z ofertami operatorów czy wspólnych kampanii marketingowych. W ten sposób start-up może szybciej dotrzeć do potencjalnych inwestorów oraz klientów w całej Europie. Ponadto każdy z naszych partnerów ma możliwości korzystania z przestrzeni T-Mobile w Krakowie i Berlinie, gdzie może testować swoje rozwiązania na najnowszych technologiach sieciowych dostarczanych przez operatora. Nieustający kontakt z przydzielonymi mentorami – ekspertami biznesowymi i technologicznymi hubraum, T-Mobile, Deutsche Telekom oraz współpracownikami (w zależności od inicjatywy są to na przykład T-Systems, Nokia, Innogy, Intel czy Cisco) daje ogromne wsparcie merytoryczne, którego młode firmy szczególnie dzisiaj potrzebują – mówi Jakub Probola, lider inkubatora innowacji Deutsche Telekom.

Zdaniem organizatorów do hubraum lepiej pasuje określenie solution partner niż start-up – ogromna wiedza i zasoby T-Mobile muszą być umiejętnie wykorzystywane. – Wybór firmy, z którą będziemy pracować jest bardzo dokładny. Sprawdzamy wszystko, także zespół, czy jest w stanie rozwinąć pomysł. Przed podjęciem współpracy sprawdzamy rynek oraz społeczność, do której produkt jest kierowany. Z całą pewnością trzeba być oryginalnym, aby zwrócić naszą uwagę i zaistnieć na rynku – dodaje Jakub Probola – Prowadzimy ciągły screening baz danych, jesteśmy na bieżąco z tym, co się dzieje. Słuchamy także rekomendacji firm, z którymi już współpracujemy. Jesteśmy otwarci na nowe pomysły, ale zawsze poddajemy je analizie. Zwykle z 200 firm, które początkowo zwróciły naszą uwagę, współpracujemy z 12, do 20. Warto tutaj dodać, że rocznie hubraum sprawdza około tysiąca firm.

Od początku istnienia inkubatora innowacyjności wsparcie otrzymało około 250 partnerów biznesowych. Wśród nich znajdziemy takie firmy jak Excalibur, 1000realities czy Covve. Okres pracy nad rozwojem jest bardzo indywidualny i zależny od rodzaju oferowanych przez firmę usług. Zwykle program wsparcia ze strony T-Mobile trwa od 6 do 12 miesięcy i stanowi początek wspólnej pracy nad wdrożeniem produktu lub usługi na rynek. To właśnie w trakcie tego czasu mentorzy z T-Mobile są w stanie ocenić, jakiego dokładnie wsparcia firmy potrzebują oraz kto będzie dla nich odpowiednim partnerem biznesowym. Dzięki temu po zakończeniu programu wsparcia firma ma gotowy plan działań pozwalający na jej komercjalizację na rynkach w całej Europie.

Jedną z najważniejszych zalet dla firm i start-upów podczas współpracy jest możliwość skalowania biznesu i dostęp do sieci kontaktów i klientów biznesowych we wszystkich krajach, gdzie operuje Deutsche Telekom. Jakub Probola

- Wybranym start-upom hubraum oferuje wsparcie finansowe. Potencjalne inwestycje mogą liczyć na 300 tys. euro, a w przypadku co-inwestycji nawet na 1 mln. Jedną z najważniejszych zalet dla firm i start-upów podczas współpracy jest możliwość skalowania biznesu i dostęp do sieci kontaktów i klientów biznesowych we wszystkich krajach, gdzie operuje Deutsche Telekom – mówi Jakub Probola.

Hubraum wspiera innowacyjne pomysły, inwestuje w rozwój małych firm oraz globalnego rynku. Jednak T-Mobile, które stoi za całym programem, myśli także o wsparciu przedsiębiorców poprzez odpowiednią ofertę dla firm. Mowa o MagentaBIZNES, czyli o elastycznej i kompleksowej ofercie, w ramach której przedsiębiorca ma nielimitowany Internet dla całej firmy, nielimitowane połączenia i SMS-y, MMS-y w Polsce i roamingu UE oraz szerokie portfolio usług wpierających prowadzenie biznesu. Odpowiadając na potrzeby użytkowników operator wprowadził do oferty dodatkowe usługi takie jak: zdalny serwis IT (fachowa pomoc techniczna dostępna telefonicznie codziennie), aplikacja do rezerwacji wizyt online, ubezpieczenie urządzenia, księgowość online (samodzielne zarządzanie finansami firmy, stanem magazynu, generowanie plików JPK), przestrzeń dyskowa w chmurze oraz pakiet Office365.

Oprócz usług dodatkowych sama oferta MagentaBIZNES została stworzona z myślą o przedsiębiorcach. Wśród najważniejszych udogodnień znajdziemy jeden nielimitowany Internet dla wszystkich w firmie. Jest to o tyle korzystne, o ile bardzo oszczędne – nie ma bowiem konieczności rozważania, jaki pakiet Internetu będzie najlepszy dla poszczególnych pracowników. Po prostu – wszyscy mają do niego nieograniczony dostęp. Kolejnym ważnym udogodnieniem jest brak opłat za nieużywane karty SIM dla pracowników – za niewykorzystane karty opłata wynosi tylko 1 zł netto. Właściciel firmy nie musi martwić się o pracowników sezonowych – nie ponosi żadnych dodatkowych opłat za karty SIM, które po sezonie nie będą już potrzebne. Dodatkowo firmy, które skorzystają z oferty T-Mobile MagentaBIZNES mają możliwość wyboru wysokości raty miesięcznej i opłaty na start za upatrzony telefon (raty sprzętowe są naprawdę korzystne i można je wybrać spośród różnych wariantów).

Autor: Artykuł sponsrowany / Źródło: T-Mobile

Pozostałe wiadomości

Cena za nowe auto wcale nie musi być tak wysoka jak ta katalogowa. W wyniku dobrych negocjacji można zejść z ceny, a średni upust to obecnie już około 17 procent. O kupowaniu nowych samochodów w materiale z programu "Raport" TVN Turbo.

Ceny nowych aut. Można zaoszczędzić nawet 25 tysięcy zlotych

Ceny nowych aut. Można zaoszczędzić nawet 25 tysięcy zlotych

Źródło:
TVN Turbo

Polski producent pociągów Newag pozwał hakerów z grupy Dragon Sector, którzy wykryli zmiany w kodzie programu zatrzymujący maszyny i opublikowali te informacje - podaje "Dziennik Gazeta Prawna". Nowosądecka spółka zarzuca im między innymi "dopuszczenie się (...) wielokrotnych i rażących naruszeń majątkowych praw autorskich" oraz "czynów nieuczciwej konkurencji".

Newag kontra hakerzy. Zarzucili spółce celowe wyłączanie pociągów, teraz dostali pozew

Newag kontra hakerzy. Zarzucili spółce celowe wyłączanie pociągów, teraz dostali pozew

Źródło:
tvn24.pl, "Dziennik Gazeta Prawna"

Ruszamy z budową komunikacji przyszłości i żadne trollowanie tego nie zmieni. Centralne Przewalanie Kasy skończyło się definitywnie 15 października - napisał w niedzielę na portalu X, dawniej Twitter, premier Donald Tusk.

Tusk o CPK: Centralne Przewalanie Kasy skończyło się definitywnie 15 października

Tusk o CPK: Centralne Przewalanie Kasy skończyło się definitywnie 15 października

Źródło:
PAP

Podczas tegorocznych wakacji paliwa z rabatem będzie można zatankować na stacjach Orlenu, bp, Circle K, Shell, MOL oraz MOYA - wynika z informacji przekazanych przez operatorów. Według zapowiedzi, paliwo można będzie kupić taniej nawet o 45 gr na litrze.

Wakacyjne promocje na stacjach paliw. Obniżki nawet o 45 groszy za litr

Wakacyjne promocje na stacjach paliw. Obniżki nawet o 45 groszy za litr

Źródło:
PAP

30 czerwca sklepy są otwarte. Na kolejną niedzielę bez zakazu handlu trzeba będzie poczekać do 25 sierpnia, kolejne dwie będą w grudniu. W piątek w Sejmie posłowie zagłosowali przeciw wnioskowi o odrzucenie w pierwszym czytaniu projektu ustawy dopuszczającej dwie niedziele handlowe w miesiącu.

To jedna z siedmiu takich niedziel

To jedna z siedmiu takich niedziel

Źródło:
PAP

Mówi się o lotnisku. To prosta instytucja do zbudowania, trochę betonu na metr grubego, hala, gdzie jest ruch, sklepy restauracje, ale skąd wziąć ludzi? W Pyrzowicach (katowickie lotnisko - przyp. red.), które obsłużyły 5,5 miliona pasażerów w ubiegłym roku pracuje łącznie 4 tysiące osób. Czyli na taki wielki port trzeba jeszcze więcej. Trzeba stworzyć miasto (dla pracowników - przyp. red.) - powiedział Cezary Orzech, publicysta lotniczy w poranku TVN24 o projekcie budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego (CPK).

"Lotnisko łatwo zbudować, ale skąd wziąć ludzi?". "Trzeba stworzyć miasto"

"Lotnisko łatwo zbudować, ale skąd wziąć ludzi?". "Trzeba stworzyć miasto"

Źródło:
tvn24.pl

Mieszkańcy Andaluzji mają dość masowej turystyce i wychodzą na ulice. Tysiące osób przeszły ulicami Malagi sprzeciwiając się nadmiernej obecności turystów, a także błędnej, ich zdaniem, polityce miejscowego ratusza. Skutkiem tego ma być zawyżanie cen nieruchomości oraz wzrost kosztów życia dla miejscowych. Podobna demonstracja odbyła się w Kadyksie, a wcześniej na Balearach oraz na Wyspach Kanaryjskich. 

W Andaluzji mówią "nie" masowej turystyce. Tysiące osób na ulicach

W Andaluzji mówią "nie" masowej turystyce. Tysiące osób na ulicach

Źródło:
PAP
"Nie ma chleba, będziemy jeść turystów"

"Nie ma chleba, będziemy jeść turystów"

Premium

Podczas sobotniego losowania Lotto nie padła główna wygrana. Zakończyła się seria, bowiem w ostatnich dwóch losowaniach tej gry każdorazowo padała "szóstka". To oznacza, że w kolejnym losowaniu będzie można wygrać trzy miliony złotych. Oto wyniki losowań Lotto i Lotto Plus z 29 czerwca 2024 roku.

Wyniki losowania Lotto z soboty. Koniec serii

Wyniki losowania Lotto z soboty. Koniec serii

Źródło:
tvn24.pl

Słynny inwestor Warren Buffet ujawnił, co stanie się z jego majątkiem. W rozmowie z "Wall Street Journal" 93-latek powiedział, że ponownie przepisał swój testament. Do tej pory założenie było takie, że po śmierci Buffeta jego majątek trafi do fundacji Billa i Melindy Gatesów. Zapis uległ jednak zmianie.

Warren Buffet zmienia testament. Co stanie się z pieniędzmi miliardera?

Warren Buffet zmienia testament. Co stanie się z pieniędzmi miliardera?

Źródło:
CNN

Przerwy w dostawie prądu na Ukrainie w najbliższą zimę mogą trwać 12 godzin na dobę - poinformował dyrektor generalny największej firmy energetycznej Yasno Serhij Kowalenko w wywiadzie dla portalu Delo.ua. Jego zdaniem deficyt energii może wynieść 35 procent.

Przerwy w dostawach prądu w Ukrainie. Zapowiadają się poważne problemy

Przerwy w dostawach prądu w Ukrainie. Zapowiadają się poważne problemy

Źródło:
PAP

Od poniedziałku do końca września w Chorwacji obowiązywać będą sezonowe opłaty drogowe a ceny za wjazd na autostradę podniesione zostaną o 10 procent - poinformowała w piątek spółka państwowa Chorwackie Autostrady (HAC). Podniesienie stawek nie dotyczy autobusów i ciężarówek.

Letnia podwyżka opłat za autostrady w popularnym wśród Polaków kraju

Letnia podwyżka opłat za autostrady w popularnym wśród Polaków kraju

Źródło:
PAP

Partnerstwo pomiędzy Microsfotem a OpenAI może zostać objęte dochodzeniem z zakresu prawa antymonopolowego Unii Europejskiej. Jak podaje Reuters organy regulacyjne uważają ich klauzule o wyłączności jako problematyczne. Podobna umowa pomiędzy Google a firmą Samsung w zakresie sztucznej inteligencji również została poddana kontroli.

Umowy między wielkimi koncernami w sprawie AI na celowniku Brukseli

Umowy między wielkimi koncernami w sprawie AI na celowniku Brukseli

Źródło:
Reuters

Co zrobić, gdy w trasie złapie nas burza? Co w sytuacji, gdy auto zostanie zalane? Jakie ubezpieczenia mogą się przydać? O problemach, które mogą spotkać kierowców w wakacje w materiale z programu "Raport" TVN Turbo.

Burza, grad, zalane auto? To trzeba wiedzieć

Burza, grad, zalane auto? To trzeba wiedzieć

Źródło:
TVN Turbo

Analitycy banku Goldman Sachs spodziewają się w lipcu "znacznego wzrostu" inflacji w Polsce w związku z częściowym uwolnieniem cen energii. Zwrócili uwagę, że powodem czerwcowego wzrostu inflacji w Polsce była podwyżka cen żywności.

Czeka nas niebawem "znaczny wzrost" inflacji

Czeka nas niebawem "znaczny wzrost" inflacji

Źródło:
PAP

Podwyżka płacy minimalnej, nowe stawki za prąd i gaz oraz zmiany w rozliczaniu fotowoltaiki - to tylko część regulacji, która zacznie obowiązywać 1 lipca. Z kolei na platformy internetowe zostanie nałożony obowiązek przekazywania informacji o sprzedawcach, którzy dokonali transakcji za ich pośrednictwem.

Wynagrodzenia, rachunki, fotowoltaika. Najważniejsze zmiany od lipca

Wynagrodzenia, rachunki, fotowoltaika. Najważniejsze zmiany od lipca

Źródło:
tvn24.pl

Unia Europejska (UE) nałożyła sankcje na dwie osoby i cztery podmioty odpowiedzialne za działania podważające integralność terytorialną, suwerenność i niepodległość Ukrainy, a także im zagrażające. Chodzi o obchodzenie sankcji nałożonych na Rosję.

Unia Europejska nakłada sankcje za obchodzenie sankcji

Unia Europejska nakłada sankcje za obchodzenie sankcji

Źródło:
PAP

Od 1 lipca cena energii elektrycznej w taryfach pięciu największych sprzedawców wyniesie 622,80 złotego za megawatogodzinę (MWh) - poinformował Urząd Regulacji Energetyki (URE). Nie jest to jednak stawka obowiązująca gospodarstwa domowe. Te mają być od lipca do grudnia zamrożone na poziomie 500 złotych za MWh netto.

Jest decyzja w sprawie taryf za prąd

Jest decyzja w sprawie taryf za prąd

Źródło:
PAP

W czerwcu z Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców zniknęło ponad siedem milionów pojazdów. Były to auta stare bez ważnych badań technicznych czy ubezpieczenia OC.

Jednego dnia zniknęły miliony pojazdów. Mamy dane

Jednego dnia zniknęły miliony pojazdów. Mamy dane

Źródło:
tvn24.pl, Ministerstwo Cyfryzacji

W Ministerstwie Sprawiedliwości odbyło się pierwsze spotkanie w sprawie wypracowania podejścia do ugód frankowych. Urzędnicy państwowi spotkali się między innymi z przedstawicielami frankowiczów oraz banków - podano w komunikacie. Wcześniej zapowiadano, że przygotowany zostanie projekt mający usprawnić rozpatrywanie spraw frankowych w sądach.

Rząd mierzy się z kredytami we frankach. "Odbyło się pierwsze spotkanie"

Rząd mierzy się z kredytami we frankach. "Odbyło się pierwsze spotkanie"

Źródło:
tvn24.pl, PAP

1 lipca wchodzi w życie obowiązek przytwierdzania zakrętek do butelek - poinformowała wiceministra klimatu i środowiska Anita Sowińska. Podkreśliła też, że pozostawienie nakrętek przy butelkach jest "najbardziej ekologicznym rozwiązaniem".

Od 1 lipca nowy obowiązek. Ministerstwo przypomina

Od 1 lipca nowy obowiązek. Ministerstwo przypomina

Źródło:
PAP