Rozpoczęła się III edycja Kongresu ESG Polska Moc Biznesu 2023

Polska Moc Biznesu

Kongres dostępny do oglądania na żywo prezentuje bogaty program na trzech scenach, w tym na scenie ekologicznej. To wyjątkowa okazja, aby być na bieżąco z najnowszymi trendami i rozwiązaniami w dziedzinie ekologii, społeczeństwa i gospodarki.

Studio E, scena ekologiczna Kongresu, skupia się na kluczowych wyzwaniach związanych z ochroną środowiska, energią odnawialną i zarządzaniem zasobami naturalnymi. Na tej scenie eksperci i liderzy branży omawiają najważniejsze tematy i strategie, które mogą wpłynąć na zrównoważony rozwój Polski. Poruszane są kwestie takie jak cele klimatyczne i ich wpływ na zrównoważony rozwój Polski, redefinicja motoryzacji w kontekście strategii ESG, trendy w zrównoważonym transporcie, rola gospodarki obiegu zamkniętego i wpływ fake newsów na nasze zdrowie i życie społeczne.

Każda sesja, dyskusja i prezentacja na Scenie Ekologicznej przyczynia się do pogłębiania wiedzy i zrozumienia kluczowych kwestii związanych ze zrównoważonym rozwojem. Szczególnie istotne są panele takie jak "Jak cele klimatyczne mogą wspierać zrównoważony rozwój Polski", gdzie omawiane są korzyści i wyzwania związane z transformacją energetyczną i przekształceniem przemysłu. Dyskusje na tematy takie jak wpływ strategii ESG na branżę motoryzacyjną, zrównoważone zakupy usług transportowych czy gospodarka obiegu zamkniętego oferują nowe spojrzenie na to, jak można obniżać zużycie surowców naturalnych i minimalizować wpływ na środowisko.

Scena Społeczna: Work-life balance, zdrowie publiczne i samorządy

Scena społeczną jest okazją do śledzenia na żywo intensywnych debat i dyskusji na tematy związane z odpowiedzialnością społeczną. W centrum tych rozmów znajdują się zagadnienia równowagi między życiem zawodowym a prywatnym, zdrowia publicznego, roli samorządów oraz integracji społecznej i ekonomicznej. To właśnie tutaj eksperci i liderzy branży oferują wielowymiarowe spojrzenie na te ważne kwestie, kreując przestrzeń dla refleksji i wymiany doświadczeń.

Jednym z głównych tematów jest kwestia równowagi między życiem zawodowym a prywatnym, znaczenie aktywności fizycznej, wyzwania branży farmaceutycznej i medycznej, a także rola "małych ojczyzn" i lokalnego kapitału. Debata ta wchodzi w głąb problemów społecznej odpowiedzialności i nierówności płci, stawiając pytania o to, jak budować siłę lokalnych społeczności i wykorzystywać ich potencjał dla dobra ogółu.

Poruszane są tu tematy od politycznego panelu o roli samorządów w rozwoju społeczno-gospodarczym regionów, przez wyzwania współczesnej medycyny, aż po różnorodność w miejscu pracy i społeczną odpowiedzialność biznesu. Każdy z tych punktów programu wnosi coś wartościowego do rozmowy o zdrowiu publicznym i integracji społecznej, dając uczestnikom szansę na głębokie zrozumienie tych kompleksowych zagadnień.

Sesje takie jak "Sport i work-life balance – trendy i oczekiwania społeczne", "Fake newsy medyczne – nowa choroba cywilizacyjna?", czy "Sztuka przekazu – współczesny film, współczesny twórca" oferują świeże perspektywy na codzienne wybory i wyzwania, przed którymi stoją współczesne społeczeństwa. Ważnym aspektem jest również rozmowa o wpływie fałszywych informacji na zdrowie publiczne, co pokazuje, jak ważna jest edukacja i świadomość w dzisiejszym zinformatyzowanym świecie.

Wpływ biznesu na finansowanie zrównoważonego rozwoju

Kongres ESG Polska Moc Biznesu - scena G jak Gospodarka - to scena, które zanurza się w współczesnych wyzwaniach i szansach stojących przed biznesem w kontekście zrównoważonego rozwoju. 

Podczas tej edycji kongresu, uczestnicy mają wyjątkową okazję do zgłębienia tajników budowania organizacji XXI wieku. W dobie dynamicznie zmieniających się rynków i rosnącego znaczenia aspektów środowiskowych, społecznych oraz zarządzania (ESG), eksperci dzielą się wiedzą o strategiach, które pozwalają firmom nie tylko przetrwać, ale i rozkwitać. Omawiane są metody, dzięki którym przedsiębiorstwa stają się bardziej elastyczne, adaptując się do ciągle zmieniającej rzeczywistości rynkowej i zwiększają swoją odporność na przyszłe wyzwania.

Nie mniej ważna jest dyskusja na temat finansowania zrównoważonego rozwoju. W świetle rosnących wymagań regulacyjnych i ekologicznych, firmy poszukują nowych źródeł finansowania swoich projektów. Kongres rzuca światło na najnowsze instrumenty finansowe i metody przyciągania inwestorów, które są kluczowe dla promowania trwałego rozwoju i innowacyjności. 

Równie istotne jest rozważanie roli polskich firm w kontekście "local content" - ich efektywności działania zarówno na lokalnych, jak i międzynarodowych rynkach. Sesja ta bada, w jaki sposób polskie przedsiębiorstwa mogą rozwijać się i inwestować, znajdując równowagę między lokalnymi potrzebami a globalnymi aspiracjami, a także jak mogą one skutecznie uczestniczyć w ważnych dla kraju projektach inwestycyjnych.

Kulminacyjnym punktem kongresu jest panel dotyczący liderów biznesu w dobie ESG. Tutaj rozważane są kluczowe cechy i strategie, które są niezbędne dla liderów w kierowaniu firmami w kierunku zrównoważonego rozwoju. Dyskusja koncentruje się na tym, jak ważne jest świadome i odpowiedzialne przywództwo w kontekście współczesnych wyzwań środowiskowych i społecznych.

Gala Polskiej Mocy Biznesu, będąca kulminacją III edycji Kongresu Polska Moc Biznesu

W tym wyjątkowym wydarzeniu, które stanowi hołd dla odpowiedzialnego i zrównoważonego biznesu, odbywa się wręczenie nagród w konkursie "DNA – Bo pomaganie mamy w genach". Gala jest wyrazem uznania dla tych, którzy swoją działalnością przyczyniają się do rozwoju zrównoważonego i uczciwego biznesu w Polsce, realizując idee ESG (Environmental, Social, and Governance).

Konkurs "DNA – Bo pomaganie mamy w genach" to inicjatywa skierowana do przedsiębiorców oraz przedstawicieli organizacji pozarządowych, którzy przez swoje działania wpływają na pozytywne zmiany w społeczeństwie i środowisku. Wyróżnienia przyznawane są w trzech kategoriach, które odzwierciedlają główne tematy Kongresu: Działania Ekologiczne, Pomoc Społeczna oraz Uczciwe Zarządzanie. Każda z tych kategorii podkreśla różne aspekty społecznej odpowiedzialności biznesu, od działań na rzecz ochrony środowiska, przez wsparcie społeczne, po etyczne podejście do zarządzania.

Jury, składające się z doświadczonych ekspertów, miało trudne zadanie wyłonienia trójki finalistów w każdej kategorii, co świadczy o wysokim poziomie zgłoszeń i zaangażowaniu uczestników w propagowanie wartości ESG. Ponadto, w procesie wyboru laureatów swój głos mogli oddać również internauci, co dodatkowo podkreśla społeczny wymiar tego przedsięwzięcia.

Gala i wręczenie nagród w konkursie "DNA – Bo pomaganie mamy w genach" to nie tylko moment uznania dla wyjątkowych osiągnięć, ale również inspiracja i zachęta dla innych, aby włączyli się w działania na rzecz zrównoważonego rozwoju i uczciwego biznesu. Jest to wydarzenie celebrujące ideę, że odpowiedzialność społeczna i dbałość o środowisko są integralną częścią nowoczesnego biznesu, a pomoc i zaangażowanie społeczne stanowią ważny element DNA każdej prężnie działającej firmy i organizacji.

Więcej informacji o agendzie i prelegentach znajduje się na stronie https://polskamocbiznesu.pl/agenda 

Źródło zdjęcia głównego: Polska Moc Biznesu

Pozostałe wiadomości

Trwa składanie wniosków o tak zwane wakacje od ZUS. Żeby skorzystać z ulgi jeszcze w tym roku, wniosek trzeba złożyć do końca listopada. Tymczasem pojawiły się wątpliwości, czy formularz może wypełnić i podpisać w imieniu swojego klienta biuro rachunkowe. Stanowisko w tej sprawie w odpowiedzi na pytania redakcji biznesowej tvn24.pl zajął Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Zamieszanie z wakacjami. Mamy stanowisko ZUS

Zamieszanie z wakacjami. Mamy stanowisko ZUS

Źródło:
tvn24.pl

Kurierzy żartują, że ich rodziny zamawiają paczki, żeby się z nimi zobaczyć. Ostatnie tygodnie roku to najgorętszy czas w branży. Poczta Polska twierdzi, że w tym okresie dostarcza nawet 3,5 mln przesyłek dziennie. Tylko jedna firma. Sytuacja jest rozwojowa, bo z roku na rok Polacy kupują coraz więcej przez internet.

"Pożegnaj się z bliskimi, zobaczycie się po świętach"

"Pożegnaj się z bliskimi, zobaczycie się po świętach"

Źródło:
tvn24.pl

Komisja Europejska (KE) zaproponowała nałożenie sankcji na chińskich obywateli i firmy, które miały wspomagać Rosję w produkcji dronów użytych w atakach przeciwko Ukrainie. Jeśli państwa unijne się zgodzą, to pierwszy raz sankcje uderzą w Chiny.

Propozycja sankcji na Chiny w związku z rosyjską inwazją na Ukrainę

Propozycja sankcji na Chiny w związku z rosyjską inwazją na Ukrainę

Źródło:
PAP

Komisja Europejska pozytywnie oceniła plan dotyczący polskiego budżetu - wynika z komunikatu KE. Przedstawione w nim rozwiązania zakładają wyjście z procedury nadmiernego deficytu w ciągu czterech lat. Bruksela zarekomendowała krajom członkowskim przyjęcie polskiego planu.

Polski plan budżetowy pod lupą. Jest stanowisko Brukseli

Polski plan budżetowy pod lupą. Jest stanowisko Brukseli

Źródło:
PAP, tvn24.pl

Podjąłem decyzję o przekazaniu 3,5 miliarda złotych na rzecz CPK, w formie obligacji skarbowych. Dofinansują one spółkę - powiedział premier Donald Tusk przed posiedzeniem rządu. Pieniądze mają trafić między innymi na prace związane z projektowaniem terminala lotniska i dworca kolejowego.

"Podjąłem decyzję". Premier Tusk o CPK

"Podjąłem decyzję". Premier Tusk o CPK

Źródło:
tvn24.pl

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego (UMWM) poinformował, że otrzymał oświadczenie o niewypłacalności biura podróży Tamada Tour. Oznacza to, że organizator turystyki nie jest w stanie wywiązać się z umów zawartych z klientami ani zwrócić im wpłaconych pieniędzy. Co teraz mogą zrobić poszkodowani?

Biuro podróży ogłosiło niewypłacalność. Ważny komunikat dla klientów

Biuro podróży ogłosiło niewypłacalność. Ważny komunikat dla klientów

Źródło:
tvn24.pl

Główny Urząd Statystyczny podał najnowsze dane dotyczące sprzedaży detalicznej. W październiku sprzedaż detaliczna w cenach stałych w październiku 2024 roku była wyższa niż przed rokiem o 1,3 procent (wobec wzrostu o 2,8 procent w październiku 2023 roku). W porównaniu z wrześniem 2024 roku. notowano wzrost sprzedaży detalicznej o 7,8 procent.

Sprzedaż detaliczna. GUS podał najnowsze dane

Sprzedaż detaliczna. GUS podał najnowsze dane

Źródło:
GUS

Reserved - znana polska sieć odzieżowa - wycofała kilka produktów ze swoich sklepów. "W związku z niespełnieniem standardów jakości" - czytamy w komunikacie zamieszczonym na stronie spółki.

Reserved wycofuje produkty. Apel do klientów

Reserved wycofuje produkty. Apel do klientów

Źródło:
tvn24.pl

Polska nie zaakceptuje porozumienia w sprawie umowy o wolnym handlu między Unią Europejską a Wspólnym Rynkiem Południa (Mercosur) w obecnym kształcie - przekazał we wtorek premier Donald Tusk.

Jasne stanowisko premiera w sprawie umowy UE-Mercosur

Jasne stanowisko premiera w sprawie umowy UE-Mercosur

Źródło:
PAP

W wyniku promocji w Black Friday, Cyber Monday czy Black Week łatwo zapomnieć się w nadmiernym kupowaniu i zadłużaniu się. Nie daj się złapać w konsumpcyjną pułapkę - apeluje Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK).

Jak nie dać się nabrać na fałszywe promocje w Black Friday i Cyber Monday?

Jak nie dać się nabrać na fałszywe promocje w Black Friday i Cyber Monday?

Źródło:
tvn24.pl, PAP

Pracownik firmy Macy's był odpowiedzialny za tak wiele nieprawidłowości księgowych, że opóźniło to publikację kwartalnego raportu zysków - podała spółka. Amerykański gigant handlowy przedstawił wstępne wyniki finansowe we wtorek - poinformował portal stacji CNN.

Firma Macy's odkryła, że pracownik ukrył wydatki o wartości 154 milionów dolarów

Firma Macy's odkryła, że pracownik ukrył wydatki o wartości 154 milionów dolarów

Źródło:
CNN

W wieku 78 lat zmarł znany polski biznesmen Henryk Kania - poinformował burmistrz Ustronia Paweł Sztefek. Kania stworzył Zakłady Mięsne Henryk Kania, jedną z największych firm w branży.

Znany polski biznesmen Henryk Kania nie żyje

Znany polski biznesmen Henryk Kania nie żyje

Źródło:
tvn24.pl, "Rzeczpospolita"

Firma deweloperska Ghelamco sprzedała za 280 milionów euro wieżowiec Warsaw UNIT położony w stolicy przy rondzie Daszyńskiego. Kupiła go szwedzka spółka nieruchomościowa Eastnine AB - podała firma Ghelamco. To największa transakcja na rynku biurowym, jaką w tym roku zawarto w Europie - podkreślono.

Warszawski wieżowiec za 280 milionów euro. Europejski rekord

Warszawski wieżowiec za 280 milionów euro. Europejski rekord

Źródło:
PAP

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) poinformował o kampanii naprawczej samochodów marki Honda. W kilku modelach może dojść do wycieku paliwa.

Honda wzywa do serwisu. Może dojść do wycieku paliwa

Honda wzywa do serwisu. Może dojść do wycieku paliwa

Źródło:
tvn24.pl

Donald Trump potwierdził w poniedziałek, że jego pierwszymi decyzjami gospodarczymi po styczniowej inauguracji będzie podniesienie ceł na produkty pochodzące z Chin, ale także z Kanady i Meksyku. Uzasadnia to kryzysami związanymi z opiatami i imigracją.

Trump ogłasza podwyżki ceł dla Kanady, Meksyku i Chin

Trump ogłasza podwyżki ceł dla Kanady, Meksyku i Chin

Źródło:
PAP

We wtorek w życie wchodzi nowelizacja tak zwanej ustawy powodziowej. Nowela przewiduje ułatwienia w udzielaniu pomocy osobom i instytucjom, które ucierpiały we wrześniowej powodzi w południowo-zachodniej Polsce. W poniedziałek została opublikowana w Dzienniku Ustaw.

Zmiany w pomocy dla powodzian. Przepisy weszły w życie

Zmiany w pomocy dla powodzian. Przepisy weszły w życie

Źródło:
PAP

Legendarny inwestor Warren Buffett doprecyzował plany dotyczące przekazania swojej fortuny po śmierci. Szef Berkshire Hathaway przekazał instrukcje dotyczące pakietu akcji, które przekaże na cele charytatywne - podała Agencja Reutera.

Warren Buffett wskazał, co dalej. "Ojciec czas zawsze wygrywa"

Warren Buffett wskazał, co dalej. "Ojciec czas zawsze wygrywa"

Źródło:
Reuters

W poniedziałek użytkownicy na całym świecie zgłaszali problemy z aplikacjami Outlook i Teams. Microsoft poinformował o opóźnieniach po zidentyfikowaniu przyczyny poważnej awarii programów oraz wdrożeniu naprawy problemu.

Ogromna awaria Microsoftu

Ogromna awaria Microsoftu

Źródło:
CNN, Euronews

Około 13 grudnia br. ma trafić do Polski 40 mld zł z Krajowego Planu Odbudowy - poinformował w mediach społecznościowych wiceminister finansów Paweł Karbownik. Polska ma jeszcze jedną możliwość wnioskowania o środki w tym roku.

Duży przelew trafi do Polski. Jest termin wypłaty

Duży przelew trafi do Polski. Jest termin wypłaty

Źródło:
PAP

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zamierza rozbudować autostradę A2 między Łodzią i Warszawą - poinformowali drogowcy w komunikacie. Docelowo A2 będzie miała po trzy pasy w obu kierunkach na odcinku od węzła Łódź Północ do węzła Pruszków i po cztery pasy od węzła Pruszków do węzła Konotopa. Do Wojewody Łódzkiego i Wojewody Mazowieckiego zostały złożone już wnioski o wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej.

Osiem pasów ruchu. Powstanie najszersza autostrada w Polsce

Osiem pasów ruchu. Powstanie najszersza autostrada w Polsce

Źródło:
tvn24.pl

Komisja Europejska (KE) we wtorek ma przedstawić opinię między innymi na temat polskiego budżetu - podała rzeczniczka KE Arianna Podesta. Plan Polski zakłada, że w cztery lata uda się wyjść z procedury nadmiernego deficytu.

Bruksela oceni polski budżet

Bruksela oceni polski budżet

Źródło:
PAP

Ponad 43 tysiące aut marki Toyota Corolla jest objętych kampanią naprawczą w Polsce, gdyż może pojawić się w nich problem z ciśnieniem płynu hamulcowego, co z kolei wydłuża drogę hamowania i zwiększa ryzyko zderzenia - przekazał producent w poniedziałek.

Wielka akcja serwisowa. Tysiące aut do warsztatów

Wielka akcja serwisowa. Tysiące aut do warsztatów

Źródło:
PAP

Komisja Europejska (KE) wniosła sprawę przeciw Chinom do Światowej Organizacji Handlu (WTO). Chodzi o środki antydumpingowe nałożone na import brandy z Unii Europejskiej (UE).

Unia Europejska reaguje na decyzję Pekinu

Unia Europejska reaguje na decyzję Pekinu

Źródło:
PAP