TVN24 | Białystok

Wypadek na Podlasiu. Jedna osoba nie żyje, trzy ranne. Autem prawdopodobnie podróżowali migranci

TVN24 | Białystok

Autor:
akr/kab
Źródło:
PAP, TVN24
Wypadek na obwodnicy Wasilkowa na Podlasiu. Jedna osoba nie żyje, trzy ranne
Wypadek na obwodnicy Wasilkowa na Podlasiu. Jedna osoba nie żyje, trzy ranneTVN24
wideo 2/2
TVN24Wypadek na obwodnicy Wasilkowa na Podlasiu. Jedna osoba nie żyje, trzy ranne.

Wypadek na drodze krajowej numer 19 na obwodnicy Wasilkowa (Podlasie). Kierowca auta osobowego nie zatrzymał się do kontroli i zaczął uciekać, po czym uderzył w ciężarówkę i bariery energochłonne. Jedna osoba nie żyje, a trzy są ranne. Jak podaje policja, autem osobowym prawdopodobnie podróżowały osoby nielegalnie przebywające w Polsce.

We wtorek po południu doszło do wypadku na drodze krajowej nr 19 na obwodnicy Wasilkowa (Podlasie). Polska Agencja Prasowa precyzuje, że do zdarzenia doszło w rejonie miejscowości Sochonie koło Białegostoku. Rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, podinspektor Tomasz Krupa przekazał, że kierowca auta osobowego marki Volkswagen Golf nie zatrzymał się do kontroli drogowej.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Policja: nie żyje mężczyzna

Policja ruszyła w pościg, bo kierowca nie zatrzymał się do kontroli i stwarzał zagrożenie na drodze KWP w Białymstoku

- Ostatecznie na obwodnicy Wasilkowa uderzył w ciężarówkę i w bariery energochłonne - dodał. W zdarzeniu zginął mężczyzna, który był pasażerem auta. Trzy osoby - kierowca i dwoje pasażerów - trafiły do szpitala.

Podinsp. Krupa podał, że wstępne ustalenia wskazują, iż "pojazdem podróżowały osoby, które nielegalnie przebywały na terenie naszego kraju".

GDDKiA: koniec utrudnień

Droga, na której doszło do wypadku była po południu zablokowana, a samochody i ciężarówki kierowano na objazdy. Po godzinie 16 Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że utrudnień już nie ma.

Auto uderzyło w barierki i zderzyło się z ciężarówkąKWP w Białymstoku

Autor:akr/kab

Źródło: PAP, TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości