Jedni chcą parkingu, drudzy boją się spalin. Sąsiedzki spór o przyszłość terenu zielonego między blokami

Źródło:
tvn24.pl
Teresa Szewko z bloku przy Bema 91: chcemy, żeby został tu teren zielony
Teresa Szewko z bloku przy Bema 91: chcemy, żeby został tu teren zielony Tomasz Mikulicz
wideo 2/4
MIKULICZ 1

Białystok, Bema 91 i 93. Dwa bloki, a między nimi rozległy trawnik, o który toczy się gorący spór. Mieszkańcy pierwszej ze wspomnianych wspólnot nie zgadzają się na budowę parkingu, którego chcą przedstawiciele tej drugiej. Pierwsi wysłali do władz miasta protest z 170 podpisami. Drudzy podkreślają, że na parking zezwala plan miejscowy. W tle jest jeszcze spór o śmietnik. W sprawę włączają się także lokalni politycy.

"Zasadne jest przeanalizowanie sytuacji i zaproponowanie mieszkańcom rozwiązań, które będą uwzględniały ich odrębne i często sprzeczne interesy i żądania. Wnoszę o niezwłoczne działania tego dotyczące" – napisała w interpelacji do władz Białegostoku miejska radna Koalicji Obywatelskiej Katarzyna Bagan-Kurluta, przewodnicząca komisji zagospodarowania przestrzennego i ochrony środowiska.

Interpelował też przewodniczący PiS w radzie miasta Henryk Dębowski. "W związku z dezaprobatą i zaniepokojeniem mieszkańców (…) bardzo proszę o odstąpienie od realizacji inwestycji wobec deklarowanego sprzeciwu mieszkańców" – napisał.

Mieszkańcy Bema 93 twierdzą, że parking ma powstać w pasie między drzewami Tomasz Mikulicz

Parking na 35 auta, 170 podpisów pod sprzeciwem

Chodzi o spór, który toczą wspólnoty dwóch sąsiadujących ze sobą bloków – o numerach 91 i 93 przy ulicy Bema w Białymstoku. Między budynkami zlokalizowany jest teren zielony, na którym ta druga wspólnota chce zbudować parking ze szlabanem na 35 aut (w tym dwa dla osób z niepełnosprawnościami). Nie zgadzają się na to mieszkańcy bloku przy Bema 91, którzy zebrali 170 podpisów pod protestem wysłanym do władz miasta.

- Zwracamy się do prezydenta z prośbą, żeby teren ten pozostał taki, jaki jest. Chcemy stworzyć tu miejsce rekreacyjne dla naszych dzieci i dla osób starszych. Nie chcemy pod naszymi balkonami kolejnych spalin, nie chcemy zatrucia - mówi nam Teresa Szewko z Bema 91.

Dodaje, że jeśli inwestycja dojdzie do skutku, jej blok zostanie obstawiony samochodami z czterech stron. – Przed naszymi klatkami powstał ogólnodostępny parking z budżetu obywatelskiego. Auta stawiane są też od strony obu bocznych ścian (od jednej z nich, przy Bema 97, powstał parking ze szlabanem – red). Chcemy mieć zieleń chociaż od balkonów – argumentuje.

Parking ze szlabanem powstał już wcześniej przed blokiem Bema 97 Tomasz Mikulicz

Parking 15 metrów od sąsiadów

Sąsiednia wspólnota nie zamierza jednak odstępować od inwestycji. W lipcu zeszłego roku wydzierżawiła od miasta działkę i jest na ostatnim etapie formalności związanych z uzyskiwaniem pozwolenia na budowę. Lokalizację w tym miejscu parkingów dopuszcza obowiązujący od 2021 roku plan miejscowy.

- Wydzierżawiliśmy działkę, która obejmuje teren od naszych klatek do pięciu metrów od ściany sąsiedniego bloku. Parkingi odsunięte będą jednak od nich o 15 metrów. To więcej niż przepisowe minimum, które wynosi 10 metrów – oblicza Piotr Bukrewicz z bloku przy Bema 93.

Piotr Bukrewicz z Bema 93: parking będzie zlokalizowany 15 metrów od bloku przy Bema 91
Piotr Bukrewicz z Bema 93: parking będzie zlokalizowany 15 metrów od bloku przy Bema 91 Tomasz Mikulicz

Na pytanie, dlaczego parking będzie zlokalizowany nie tuż przed klatkami inwestora – czyli wspólnoty Bema 93 - lecz 15 metrów od sąsiedniego bloku, twierdzi że inaczej się nie da.

- Przy naszych klatkach rosną drzewa, których nie możemy wyciąć. Nie sposób więc zlokalizować tu parkingu. Drzewa rosną też od strony balkonów bloku przy Bema 91 i właśnie ze względu na te drzewa i ochronę środowiska parking powstanie 15 metrów od ściany sąsiadów – zaznacza Bukrewicz.

Parking ma powstać od strony balkonów bloku przy Bema 91 (po prawej stronie zdjęcia). Ma sięgać drzewa po lewej stronie Tomasz Mikulicz

Parking na obrzeżach osiedla?

Teresa Szewko z Bema 91 powątpiewa, że drzewa zostaną zachowane. – Nie tak dawno temu wycięte zostało grube drzewo rosnące przy bloku sąsiadów – wspomina.

Piotr Bukrewicz z Bema 93 twierdzi, że drzewo musiało być wycięte, bo było chore i zagrażało bezpieczeństwu przechodniów. – Nie będziemy wycinać żadnych drzew. Mało tego, w ramach inwestycji posadzimy siedem nowych od strony sąsiadów. Idąc im na rękę, postawimy planowane tu latarnie w takich miejscach, żeby nie świeciły im w okna – zapewnia.

Mieszkańcy bloku przy Bema 93 pokazują projekt parkingu. Ma się tu zmieścić 35 autTomasz Mikulicz

Wspólnota z Bema 91 ma pretensje do miasta, że sąsiadom została wydzierżawiona ziemia bez pytania ich o zdanie. – Nie wiedzieliśmy też o tym, że w 2021 roku był uchwalony plan miejscowy, który obejmuje ten teren i który przewiduje lokalizację w tym miejscu parkingów. Trwała jeszcze pandemia. Wszyscy byli "pozamykani". Dziwimy się, że w takim okresie mógł być ten plan uchwalony. Uważamy, że radni, głosując on-line, nie wiedzieli, jak ten teren wygląda - przypuszcza Teresa Szewko.

Przyznaje, że owszem, na osiedlu brakuje parkingów, ale uważa, że utworzenie tu tych ponad 30 miejsc – i to wyłącznie dla mieszkańców jednego bloku – nie rozwiąże problemu.

- Miasto powinno zbudować duży parking wielopoziomowy. Najlepszym miejscem byłby teren na obrzeżach osiedla od strony ulicy Pogodnej. Moglibyśmy wesprzeć inwestycję finansowo, a później płacić za karnety, żeby móc tam parkować. Budowanie parkingów na terenach zielonych między blokami to naprawdę nie jest dobry pomysł na rozwój miasta, a prezydent wiele razy deklarował, że jest za ochroną przyrody, powiększaniem terenów zielonych, rozwojem bioróżnorodności oraz za czystym powietrzem – zaznacza Teresa Szewko.

Miasto: nie mamy podstawy do odmowy pozwolenia na budowę

Agnieszka Zabrocka, zastępczyni rzeczniczki prezydenta Białegostoku, mówi, że na razie miasto nie planuje budowy wielopoziomowego parkingu w tej części miasta.

- Natomiast jeśli chodzi o plan miejscowy, to jego projekt obejmował tak rozległy teren i zgłaszanych było do niego tyle uwag, że był on – i to jeszcze przed pandemią - szeroko komentowany w lokalnych mediach. Każdy mógł wnieść do projektu uwagi – twierdzi.

Rozległy parking leży między blokiem przy Bema 91 (po lewej stronie zdjęcia) a Bema 93 (po prawej stronie) Tomasz Mikulicz

Dlaczego miasto nie poinformowało sąsiadów, że wydzierżawiło teren sąsiedniej wspólnocie? Zabrocka mówi że nie ma takiego obowiązku.

- Jeśli chodzi o całą sytuację, to jesteśmy związani przepisami prawa. Nie możemy działać wbrew zapisom planu miejscowego. Skoro dopuszcza on budowę parkingów, nie mamy podstawy do odmowy pozwolenia na budowę. Nawet jeśli mieszkańcy wystąpiliby z wnioskiem o zmianę planu miejscowego i procedura by ruszyła, to nie wstrzymuje to inwestycji – wyjaśnia przedstawicielka władz miasta.

Kłócą się też o wiatę śmietnikową

Spór między wspólnotami toczy się również o wiatę śmietnikową. Ta została zbudowana w kwietniu przez mieszkańców bloku przy Bema 93 i stoi blisko balkonów sąsiadów.

Wiata stanęła bliżej bloku przy Bema 91 niż środka działki Tomasz Mikulicz

Anna Cholewska z bloku przy Bema 91 (twierdzi, że mieszka w nim od 50 lat) mówi, że pierwsza wiata, która powstała tu wiele lat temu zlokalizowana była mniej więcej na środku terenu dzielącego dwa bloki.

Anna Cholewska z Bema 91: kontenery były stopniowo przesuwane bliżej nas. Teraz stoi tu wiata
Anna Cholewska z Bema 91: kontenery były stopniowo przesuwane bliżej nas. Teraz stoi tu wiataTomasz Mikulicz

- Gdy została rozebrana, kontenery stały bez żadnego zadaszenia. Były też stopniowo przesuwane bliżej nas, a teraz sąsiedzi postawili wiatę obok naszych balkonów. Do tego my nie możemy z niej korzystać. Musimy nosić odpady do miejsca po drugiej stronie naszego bloku. To kawałek drogi, a wielu mieszkańców ma problem z poruszaniem się – opowiada.

Twierdzą, że wiata musiała tam stanąć, bo w innych miejscach rosną drzewa

Małgorzata Bardziejewska, mieszkanka bloku przy Bema 93, zauważa, że kontenery na różne rodzaje odpadów stały do tej pory nawet nieco bliżej sąsiedniego bloku niż obecnie zlokalizowana jest wiata.

– Bliżej środka terenu dzielącego dwa bloki kontener stał jakieś 10-12 lat temu (czyli jeszcze przed tzw. rewolucją śmieciową, która wprowadziła segregację i potrzebę ustawiania kilku kontenerów – red.). Pojemniki zostały przeniesione na tę część (bliżej Bema 91) ze względu na segregację śmieci – mówi.

Według mapy google, w 2019 roku pojemniki na odpady stały przy bloku Bema 91  Google Maps

Na zdjęciu z Google Maps z 2019 roku widać, że w miejscu bliżej Bema 93 stał wtedy duży kontener (pewnie zamówiony przez kogoś na odpady remontowe, bo po 2013 roku nie stawiano już takich kontenerów na odpady komunalne), a pojemniki na odpady komunalne stały bliżej Bema 91.

Małgorzata Bardziejewska z Bema 93: pojemniki zostały przeniesione bliżej bloku przy Bema 91 ze względu na segregację śmieci
Małgorzata Bardziejewska z Bema 93: pojemniki zostały przeniesione bliżej bloku przy Bema 91 ze względu na segregację śmieci Tomasz Mikulicz

Mieszkańcy Bema 93, zapytani o to, dlaczego wiata powstała bliżej sąsiedniego bloku, a nie bliżej środka działki, mówią że nie było innego wyjścia. - Gdyby stanęła bliżej środka, nie byłoby jak wjechać na planowany przez nas parking, bo tylko tu nie ma drzew – mówi Piotr Bukrewicz.

Wspólna inwestycja nie doszła do skutku

Dlaczego zaś sąsiedzi nie mogą korzystać z wiaty? Bukrewicz wiąże to z tym, że w zeszłym roku mieszkańcy bloku przy Bema 93 proponowali sąsiadom wspólną budowę wiaty i wspólne z niej korzystanie, a ci nie chcieli się dołożyć.

- Propozycja padła długo przed Bożym Narodzeniem, a przed Wielkanocą nadal nie mieliśmy odpowiedzi. Wiata powstała zatem z naszych pieniędzy, więc – co oczywiste – tylko my możemy z niej korzystać – dodaje Bukrewicz.

Czytaj też: "Dajcie mi zbudować dom, na tej ziemi, którą mom". Kazik śpiewa o... planie zagospodarowania przestrzennego

Teresa Szewko odpowiada, że sąsiedzi postawili wspólnotę z Bema 91 niejako przed faktem dokonanym. – Poinformowali, że budują wiatę i my mamy się do tego dołożyć. Nie przedstawiono nam pełnego kosztorysu inwestycji. Dlatego też czekaliśmy na odpowiedź. Nie doczekaliśmy się - wyjaśnia.

Ewa Borowik z firmy Posesja, która jest administratorem bloku przy Bema 93, utrzymuje, że 5 grudnia 2022 roku wysłała do administratora wspólnoty przy Bema 91 pismo z dokładnym kosztorysem. - Nic nam nie odpisano. Natomiast później w rozmowie telefonicznej z przedstawicielem wspólnoty przy Bema 91 dowiedziałam się, że tamtejsi mieszkańcy nadal nie podjęli uchwały, czy chcą się dołożyć do budowy wiaty, czy nie. Był kwiecień, a pierwsze zapytanie, czy się dołożą wysłaliśmy w październiku. Nie mogliśmy czekać w nieskończoność – twierdzi.

Autorka/Autor:Tomasz Mikulicz

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Mikulicz

Pozostałe wiadomości

Mądry chłopak, ale nie odnajdywał się wśród innych uczniów - tak dawni znajomi ze szkoły opisują Thomasa Matthew Crooksa, sprawcę zamachu na Donalda Trumpa. Jego motyw wciąż nie jest znany. Co o nim wiemy?

Dobry z matematyki samotnik. Co wiemy o sprawcy zamachu

Dobry z matematyki samotnik. Co wiemy o sprawcy zamachu

Źródło:
BBC, CNN, PAP

W hali magazynowej przy ulicy Oliwskiej w Gdańsku wybuchł pożar. Walczy z nim 46 zastępów straży pożarnej. Według wstępnych informacji nie ma osób poszkodowanych.

Duży pożar w Gdańsku

Duży pożar w Gdańsku

Źródło:
PAP, TVN24

"Pozwólcie mi zabrać buty" - prosił agentów chwilę po postrzeleniu Donald Trump. Skąd to wiadomo? Portal stacji CNN opublikował transkrypcję zapisu audio nagranego w czasie strzelaniny i tuż po niej. Dowiadujemy się dzięki temu, jakie komunikaty wymieniali między sobą oraz w kierunku byłego prezydenta agenci Secret Service.

Minuta i 25 sekund akcji. Jakie słowa padły w kluczowym momencie

Minuta i 25 sekund akcji. Jakie słowa padły w kluczowym momencie

Źródło:
CNN

50-letni strażak Corey Comperatore to ofiara śmiertelna ataku, do jakiego doszło w czasie sobotniego wiecu Donalda Trumpa w Pensylwanii. Gubernator tego stanu Josh Shapiro przekazał na niedzielnej konferencji prasowej, że Comperatore "zginął jako bohater", próbując "zasłonić swoją rodzinę przed kulami".

"Zasłonił rodzinę przed kulami". Zginął na wiecu Trumpa

"Zasłonił rodzinę przed kulami". Zginął na wiecu Trumpa

Źródło:
PAP, Reuters, tvn24.pl

Dzieci wraz z ojcem usiłowały dostać się w dmuchanych kołach na drugi brzeg Pilicy. Porwał je nurt rzeki. Z pomocą ruszyli ratownicy z WOPR w Białobrzegach (Mazowieckie). "Pompowane zabawki nie zapewniają bezpieczeństwa w rzekach" – przypominają i apelują o rozsądek nad wodą.

W dmuchanych kołach z ojcem próbowały dostać się na drugi brzeg rzeki. Nurt porwał czwórkę dzieci

W dmuchanych kołach z ojcem próbowały dostać się na drugi brzeg rzeki. Nurt porwał czwórkę dzieci

Źródło:
PAP

Czy taka kłamliwa, propagandowa deklaracja może być skuteczna? Niestety, bywa - przyznał w "Faktach po Faktach" były prezydent Bronisław Komorowski, komentując oświadczenie Kremla po zamachu na Donalda Trumpa. Moskwa usiłowała przekonać w nim, że "potępia" przemoc "w ramach walki politycznej". - Wszyscy w jakiejś mierze się z tego wewnętrznie śmiejemy - ddodał Komorowski, podkreślając, że "na naszych oczach rosyjski diabeł się ubiera w ornat".

Reakcja Kremla? "Na naszych oczach rosyjski diabeł się ubiera w ornat"

Reakcja Kremla? "Na naszych oczach rosyjski diabeł się ubiera w ornat"

Źródło:
TVN24, PAP

Nie żyje amerykańska aktorka Shannen Doherty, najbardziej znana z roli Brendy Walsh - uczennicy szkoły średniej w popularnym serialu z lat 90. "Beverly Hills, 90210". Zmarła po wieloletniej chorobie - podał w niedzielę magazyn People. Miała 53 lata.

Nie żyje Shannen Doherty, serialowa Brenda Walsh

Nie żyje Shannen Doherty, serialowa Brenda Walsh

Źródło:
Reuters

Na wakacjach rezydent zajmuje się wszystkim, od wymiany brudnych ręczników po załatwianie formalności, gdy turysta nagle umrze. - To nie jest praca dla wszystkich. Niektórzy chcą wracać w trakcie sezonu - stwierdza pracownica biura podróży. Ale są też tacy, którzy nie wyobrażają sobie innego życia.

Praca marzeń? "Ludzie zachowują się, jakby przestali używać mózgu"

Praca marzeń? "Ludzie zachowują się, jakby przestali używać mózgu"

Źródło:
tvn24.pl

Księżna Walii Kate pojawiła się na niedzielnym finale Wimbledonu, aby obejrzeć mecz obrońcy tytułu Hiszpana Carlosa Alcaraza z serbskim tenisistą Novakiem Djokovicem. Księżna, która w marcu poinformowała, że zdiagnozowano u niej nowotwór, została powitana owacjami na stojąco.

Księżna Kate powitana owacjami na stojąco

Księżna Kate powitana owacjami na stojąco

Źródło:
CNN, PAP

Pięcioletni Bruno choruje na dystrofię mięśniową Duchenne'a i jest pierwszym dzieckiem w Polsce zakwalifikowanym do nowej terapii genowej w Stanach Zjednoczonych. Koszt to blisko 16 milionów złotych, bo lek nie jest jeszcze zarejestrowany i dostępny w Europie. Jeśli chłopiec nie dostanie go teraz, potem będzie za późno. Takich dzieci jest więcej.

Koszt terapii dla chorego na dystrofię mięśniową Bruna to prawie 16 milionów złotych. Trwa wyścig z czasem

Koszt terapii dla chorego na dystrofię mięśniową Bruna to prawie 16 milionów złotych. Trwa wyścig z czasem

Źródło:
Fakty TVN

Dzień po zamachu na Donalda Trumpa jego żona Melania opublikowała oświadczenie, w którym podziękowała agentom ryzykującym życie, by ochronić byłego prezydenta. Złożyła też kondolencje rodzinom ofiar i wezwała Amerykanów do jedności.

Melania Trump zabrała głos. Pisze o "potworze"

Melania Trump zabrała głos. Pisze o "potworze"

Źródło:
tvn24.pl

Szefowa Secret Service została wezwana na specjalne wysłuchanie w komisji Kongresu na 22 lipca. Republikanie zapowiedzieli, że rozpoczną dochodzenie w sprawie uchybień w zakresie bezpieczeństwa na wiecu wyborczym w Pensylwanii. Portal TMZ dotarł do nagrania, które pokazuje sprawcę zdarzenia leżącego na dachu pobliskiego budynku z karabinem w ręku.

Widzieli zamachowca z karabinem w ręku, nagrali moment strzałów

Widzieli zamachowca z karabinem w ręku, nagrali moment strzałów

Źródło:
TVN24, TMZ

17-latek został zaatakowany maczetą na kąpielisku Zakrzówek w Krakowie. Chłopak miał rany głowy i ręki. Przeszedł operację, nie udało się uratować kciuka lewej dłoni. Policja wyjaśnia okoliczności ataku.

17-latek zaatakowany maczetą na kąpielisku. W szpitalu przeszedł operację, stracił kciuk

17-latek zaatakowany maczetą na kąpielisku. W szpitalu przeszedł operację, stracił kciuk

Źródło:
tvn24.pl

Pleń został zaobserwowany w Dolinie Roztoki. Za to niezwykłe i wciąż słabo poznane zjawisko odpowiedzialne są larwy ziemiórki pleniówki. Materiał otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Pełznąca masa w Dolinie Roztoki. Dokąd się kieruje?

Pełznąca masa w Dolinie Roztoki. Dokąd się kieruje?

Źródło:
Kontakt 24, Lasy Państwowe, tvnmeteo.pl

1,5 złotego za komentarz, ale przy dłuższej współpracy stawka może być podwojona. Im więcej ocenionych telefonów lub tabletów, tym wyższe zarobki. Tak wygląda kupowanie fałszywych opinii o produktach, usługach czy miejscach wypoczynku. Jak informuje Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, w ostatnich latach nieuczciwi przedsiębiorcy oferowali publikowanie zmyślonych ocen zarówno w mediach społecznościowych, wyszukiwarkach, jak i serwisach, które pozwalają porównywać ceny albo rezerwować terminy do lekarza czy mechanika. 

Plaga fałszywych komentarzy. "Odpowiedź zwaliła mnie z nóg"

Plaga fałszywych komentarzy. "Odpowiedź zwaliła mnie z nóg"

Źródło:
TVN24

Do tragicznego wypadku doszło w Otmuchowie (Opolskie). 69-letni mężczyzna wyszedł z domu, by udrożnić przydomowy rów. Kiedy długo nie wracał, jego żona poprosiła o pomoc strażaków. Ciało mężczyzny znaleźli w wodzie.

Wyszedł, by udrożnić przydomowy rów i już nie wrócił. Ciało mężczyzny znaleźli strażacy

Wyszedł, by udrożnić przydomowy rów i już nie wrócił. Ciało mężczyzny znaleźli strażacy

Źródło:
tvn24.pl

W mediach społecznościowych pojawiło się nagranie ukazujące moment zamachu na Donalda Trumpa i reakcję dwóch snajperów, którzy z dachu pobliskiego budynku zabezpieczali wiec. Na filmie widać, że agenci są wyraźnie zaskoczeni strzałami. Służby, które miały dbać o bezpieczeństwo sobotniego wydarzenia, znalazły się pod silną krytyką.

Strzały na wiecu Donalda Trumpa. Reakcja snajperów na nagraniu

Strzały na wiecu Donalda Trumpa. Reakcja snajperów na nagraniu

Źródło:
tvn24.pl, PAP

Jedno z towarzystw ubezpieczeniowych domaga się 28 tysięcy złotych od rowerzystki, która we wrześniu ubiegłego roku miała doprowadzić do uszkodzenia samochodu osobowego. Poszkodowany dostał pieniądze z polisy AC, a teraz ubezpieczyciel domaga się od sprawczyni zdarzenia zwrotu środków wraz z odsetkami. - Taka sytuacja może spotkać każdego rowerzystę. Warto wyciągnąć wnioski z tej przykrej sytuacji i uczyć się na nieswoich błędach - komentuje Aleksander Daszewski, radca prawny z Biura Rzecznika Finansowego.

Rowerzystka ma po kolizji zapłacić 28 tysięcy. "W takich sytuacjach nie ma zmiłuj"

Rowerzystka ma po kolizji zapłacić 28 tysięcy. "W takich sytuacjach nie ma zmiłuj"

Źródło:
tvn24.pl

18-latka musiała opuścić mieszkanie po policyjnej interwencji i decyzji prokuratora. Nie wolno jej się też zbliżać do matki. Córce może grozić do pięciu lat więzienia.

18-latka z nakazem opuszczenia mieszkania i zakazem zbliżania się do matki

18-latka z nakazem opuszczenia mieszkania i zakazem zbliżania się do matki

Źródło:
tvn24.pl

Najgorętsze chwile czekają nas w połowie tygodnia. Jaka pogoda będzie w dalszej części lipca? Sprawdź długoterminową prognozę pogody na 16 dni.

Pogoda na 16 dni: temperatura osiągnie kolejny szczyt

Pogoda na 16 dni: temperatura osiągnie kolejny szczyt

Źródło:
tvnmeteo.pl

To miał być zwykły wyborczy wiec, jakich w kampanii nie brakuje. Nieoczekiwanie obecni na miejscu fotoreporterzy stali się świadkami zamachu na Donalda Trumpa. Zdjęcia, które powstały, trudno wyrzucić z pamięci. Wybraliśmy pięć z nich.

Pięć zdjęć. Nie sposób o nich zapomnieć

Pięć zdjęć. Nie sposób o nich zapomnieć

Źródło:
tvn24.pl, CNN, New York Times

Były prezydent USA Donald Trump został w sobotę postrzelony w ucho podczas wiecu wyborczego w Butler w stanie Pensylwania. Zginęły dwie osoby, w tym zamachowiec, a dwie kolejne zostały poważnie ranne. Podsumowujemy, co do tej pory udało się ustalić o przebiegu zdarzeniu i sprawcy.

Zamach na Donalda Trumpa. Co wiadomo do tej pory

Zamach na Donalda Trumpa. Co wiadomo do tej pory

Źródło:
tvn24.pl, PAP, Reuters

"Doppelgänger. Sobowtór", "Godzilla i Kong: Nowe imperium" czy "Król Zanzibaru" - to tylko kilka tytułów, jakie w ostatnich dniach dodano do biblioteki platformy streamingowej Max. Wśród nowości znalazły się także cenione komedie, dramaty i wciągające dokumenty. Co warto obejrzeć?  

Nowości na Max. Kinowe hity i komedie w gwiazdorskiej obsadzie

Nowości na Max. Kinowe hity i komedie w gwiazdorskiej obsadzie

Źródło:
tvn24.pl