Samochód uderza w taksówkę, ta taranuje pieszych na chodniku. Pięć osób rannych

[object Object]
Groźny wypadek w centrum WrocławiaBojar | monitoring
wideo 2/2

Taksówka wjeżdża na skrzyżowanie. W tym momencie uderza w nią samochód osobowy. Na skutek uderzenia dwóch pieszych, stojących na chodniku, zostaje staranowanych. To, jak i dlaczego doszło do zdarzenia, bada policja.

Do wypadku doszło w sobotni poranek na skrzyżowaniu ulic Nowowiejskiej i Wyszyńskiego we Wrocławiu.

- Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący volkswagenem uderzył w bok taksówki. Siła uderzenia była na tyle duża, że taksówka przemieściła się na drugą stronę jezdni i uderzyła w dwóch pieszych stojących na chodniku. Zatrzymała się na budynku - relacjonuje st. asp. Wojciech Jabłoński z biura prasowego dolnośląskiej policji.

Stali na chodniku. Zostali staranowani

Na nagraniu z kamery monitoringu widać, jak doszło do wypadku. Przed skrzyżowaniem, nad jezdnią, umieszczona jest sygnalizacja świetlna. Taksówka wjeżdża na skrzyżowanie sekundę po tym, gdy światło zmieniło się z pomarańczowego na czerwone. W tym momencie z jej lewej strony na skrzyżowanie wjeżdża volkswagen. Uderza w taksówkę, która z impetem wpada w stojących na chodniku pieszych. Jeden z nich przeleciał w powietrzu kilka metrów.

Taksówka przejeżdża przez żywopłot i uderza w budynek. Z pomocą ruszają przechodnie. Mieszkaniec kamienicy wyskakuje przez okno, by pomóc siedzącym w taksówce.

"Wyjaśniamy, jak do tego doszło"

Jak informuje policja, w wyniku wypadku rannych zostało pięć osób: dwóch pieszych i trzy osoby z samochodów uczestniczących w zdarzeniu. Piesi z poważnymi obrażeniami trafili do szpitala. Do placówek medycznych trafiły też pozostałe ranne osoby. - Wyjaśniamy, jak doszło do tego wypadku. Sprawdzamy, czy doszło do awarii, czy na przykład do przejechania na czerwonym świetle. Wszystko jest analizowane po to, by jak najwierniej odtworzyć całą sytuację i wskazać osobę odpowiedzialną za ten wypadek - przekazuje Jabłoński.

Do wypadku doszło na wrocławskim Śródmieściu:

Mapa Targeo

Autor: tam/gp/jb / Źródło: TVN24 Wrocław

Źródło zdjęcia głównego: monitoring | Bojar

Pozostałe wiadomości