TVN24 | Wrocław

Pijany 20-latek w oknie życia. Usłyszał zarzuty zniszczenia mienia, "twierdzi, że niewiele pamięta"

TVN24 | Wrocław

Autor:
ib/
tam
Źródło:
TVN24 Wrocław
20-letni mężczyzna w oknie życia
20-letni mężczyzna w oknie życiaTVN24
wideo 2/6
TVN2420-letni mężczyzna w oknie życia

Siostry boromeuszki z Wrocławia znalazły młodego mężczyznę w oknie życia. Pijacki wybryk może dla 20-latka skończyć się poważnymi konsekwencjami. Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszał zarzuty zniszczenia mienia, za co grozi do pięciu lat więzienia.

Okno mieści się w budynku Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego przy ulicy Rydygiera. Po godzinie pierwszej w nocy z piątku na sobotę rozległ się alarm. Przejęte siostry spodziewały się niemowlęcia, a zastały pijanego 20-latka.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

- Z relacji świadków wynika, że mężczyzna w stanie upojenia alkoholowego zdołał wejść do tej wnęki, która jest bardzo małym otworem, gdzie pozostawia się noworodki albo małe dzieci - mówił podkomisarz Wojciech Jabłoński z biura prasowego dolnośląskiej policji.

Policjant dodawał, że stan upojenia alkoholowego utrudniał jakikolwiek kontakt z młodym mężczyzną. Z uwagi na to został przewieziony do wrocławskiego Ośrodka Pomocy Osobom Nietrzeźwym.

20-latek w oknie życiaTVN24 Wrocław

"Twierdzi, że niewiele pamięta", usłyszał zarzuty

20-latek w trakcie pijackiego wybryku uszkodził wanienkę, w której zostawia się dzieci, a także ścianę boczną okna życia. Straty oszacowano na dwa tysiące złotych.

- Po wytrzeźwieniu mężczyzny wykonano z nim czynności. Usłyszał zarzuty zniszczenia mienia, za co grozi do pięciu lat więzienia. Podejrzany przepraszał i tłumaczył się nietrzeźwością. Twierdzi, że niewiele pamięta - mówi Łukasz Dutkowiak, rzecznik wrocławskiej policji.

Autor:ib/ tam

Źródło: TVN24 Wrocław

Źródło zdjęcia głównego: TVN24 Wrocław

Pozostałe wiadomości