"Silna woń alkoholu od samego wejścia". Matka z trzema promilami "opiekowała się" dwójką dzieci

TVN24 | Wrocław

Autor:
ib/gp
Źródło:
Policja Wrocław
Pijana matka opiekowała się dwójka dzieciTVN24 Wrocław
wideo 2/8
TVN24 WrocławPijana matka opiekowała się dwójka dzieci

Do pięciu lat więzienia może grozić 37-latce, która kompletnie pijana w mieszkaniu na wrocławskim Śródmieściu "opiekowała się" dwójką dzieci. Badanie wykazało u niej blisko trzy promile alkoholu w organizmie.

Policjanci interweniowali w jednym z mieszkań nieopodal placu Grunwaldzkiego w związku z niepokojącą informacją od sąsiadów. Ze zgłoszenia wynikało, że prawdopodobnie pijana matka sprawuje opiekę nad dwójką kilkuletnich dzieci. Funkcjonariusze próg mieszkania przekroczyli około godziny 19 i od razu wyczuli od kobiety silną woń alkoholu.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

- Policjanci zastali w mieszkaniu dwójkę dzieci, była to dziewięcioletnia dziewczynka i czteroletni chłopiec – mówi Aleksandra Rodecka z biura prasowego wrocławskiej policji.

Matka była nietrzeźwa, miała problemy z utrzymaniem równowagi i wypowiadaniem się. Badanie przeprowadzone przez policjantów wykazało blisko trzy promile alkoholu w jej organizmie.

Matka do ośrodka, dzieci do placówki opiekuńczej

Kobietę zatrzymano i umieszczono do czasu wytrzeźwienia w ośrodku pomocy osobom nietrzeźwym. Dzieci zaś przekazano pracownikom jednej z placówek opiekuńczych.

Funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności tej sprawy. Jeżeli okaże się, że nietrzeźwa matka swoim zachowaniem stworzyła zagrożenie dla życia lub zdrowia dzieci, może jej grozić nawet do pięciu lat więzienia.

Autor:ib/gp

Źródło: Policja Wrocław

Źródło zdjęcia głównego: Policja