TVN24 | Wrocław

Wrocław. Pożar na dziewiątym piętrze bloku. Nie żyje jedna osoba

TVN24 | Wrocław

Autor:
asty/kab
Źródło:
PAP, TVN24
Pożar mieszkania na dziewiątym piętrze
TVN24Pożar mieszkania na dziewiątym piętrze

Pożar na dziewiątym piętrze bloku we Wrocławiu. Z budynku ewakuowano 100 osób. W akcji gaśniczej brało udział osiem zastępów straży pożarnej. Przyczyny pożaru nie są na razie znane. Zginęła w nim jedna osoba.

Jak poinformował rzecznik Komendy Miejskiej PSP we Wrocławiu st. kpt. Tomasz Szwajnos, ogień pojawił się w mieszkaniu na dziewiątym piętrze 10-piętrowego budynku przy ulicy Głogowskiej. - Po sforsowaniu drzwi okazało się, że pożarem objęte jest jedno z pomieszczeń mieszkalnych, zadymione jest całe mieszkanie, a wysoka temperatura przedostała się do kolejnych pomieszczeń - relacjonował st. kpt. Łukasz Markiewicz ze straży pożarnej we Wrocławiu.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO

Pożar mieszkania na dziewiątym piętrzeTVN24

Jedna osoba zginęła w pożarze mieszkania we Wrocławiu

- Znaleziony został mężczyzna, który został ewakuowany piętro niżej. Niestety po długotrwałej reanimacji lekarz stwierdził zgon. Pożar nie rozprzestrzenił się na sąsiednie lokale mieszkalne - dodał.

Z 10-piętrowego budynku ewakuowano 100 osóbTVN24

- To mężczyzna w wieku około 55 lat - potwierdził st. kpt. Tomasz Szwajnos. Dodał, że z budynku ewakuowano łącznie 100 mieszkańców, część opuściła go jeszcze przed przyjazdem strażaków.

Pożar został ugaszony. W akcji gaśniczej brało udział osiem zastępów straży. - Strażacy sprawdzają mieszkania, które znajdują się powyżej i poniżej na obecność gazów pożarowych. Po zakończeniu działań, mieszkańcy wrócą do mieszkań - poinformował rzecznik.

Przyczyny pożaru nie są na razie znane.

Autor:asty/kab

Źródło: PAP, TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości