Opole. Zderzenie autobusu z ciężarówką. Wśród poszkodowanych dzieci

Autor:
mm/
tam
Źródło:
tvn24.pl
Opole. Zderzenie samochodu ciężarowego z autobusem
Opole. Zderzenie samochodu ciężarowego z autobusemprostozopolskiego.pl
wideo 2/3
Opole. Zderzenie samochodu ciężarowego z autobusem

Samochód ciężarowy zderzył się z autobusem, którym podróżowało 38 osób, w tym dzieci. Trzy osoby zostały poszkodowane. Do zdarzenia doszło na północnej obwodnicy Opola.

Służby otrzymały zgłoszenie o wypadku w piątek około godziny 9.40. Do zderzenia samochodu ciężarowego z autobusem doszło przy ul. Powstańców Warszawskich, na północnej obwodnicy Opola. Na miejsce wysłano pięć zastępów straży pożarnej.

- Pierwsze informacje mówiły o tym, że doszło do bardzo poważnego zderzenia, w którym poszkodowane miały być dzieci. Po dojeździe policjantów na miejsce okazało się, że autobus tylko zahaczył o ciężarówkę. Dzieci i opiekunowie byli tylko trochę wystraszeni - przekazał podkomisarz Dariusz Świątczak z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu.

Zderzenie autobusu z ciężarówkąprostozopolskiego.pl

Autobusem podróżowało 38 osób, wśród nich były dzieci

- Doszło do zderzenia samochodu ciężarowego z autobusem, w którym znajdowało się 38 osób, w tym dzieci. Na miejscu udzieliliśmy pomocy kwalifikowanej trzem osobom - dwójce dzieci i osobie dorosłej, które zostały następnie przekazane zespołowi ratownictwa medycznego - powiedział młodszy kapitan Łukasz Nowak, oficer prasowy Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu.

Dodał, że w samochodzie ciężarowym doszło do rozszczelnienia zbiornika z paliwem. - Wysłaliśmy specjalny pojazd ze sprzętem do przepompowania paliwa - podkreślił strażak.

Zderzenie autobusu z ciężarówkąprostozopolskiego.pl
Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mm/ tam

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: prostozopolskiego.pl

Pozostałe wiadomości