TVN24 | Wrocław

Opole. Ciężarna kobieta potrącona na pasach. Straciła dziecko. Kierowca jak dotąd bez zarzutów, prokuratura zbiera dowody

TVN24 | Wrocław

Autor:
ib
Źródło:
TVN24 Wrocław
Kobieta w ciąży potrącona na pasach
Kobieta w ciąży potrącona na pasachTVN24 Wrocław
wideo 2/8
TVN24 WrocławKobieta w ciąży potrącona na pasach

Na oznakowanym przejściu dla pieszych w Opolu 25-latka w szóstym miesiącu ciąży została potrącona przez rozpędzone auto. Zdążyła odepchnąć wózek z dwuletnim dzieckiem, sama nie dała rady odskoczyć. Kobieta trafiła do szpitala, gdzie następnego dnia przeszła zabieg cesarskiego cięcia. Płód okazał się martwy. Kierowca jak dotąd nie usłyszał zarzutów. - Czekamy na wykonanie czynności dowodowych - informuje prokuratura.

Do zdarzenia doszło w czwartek 14 października około godziny 6 na ulicy Oświęcimskiej, w ciągu drogi wojewódzkiej nr 423. Kobieta weszła na pasy, prowadząc przed sobą wózek z dwuletnim dzieckiem. Dostrzegła zbliżające się w jej kierunku rozpędzone auto. Odepchnęła wózek, ale sama została potrącona.

OGLĄDAJ TELEWIZJĘ NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

- Kierujący pojazdem mężczyzna nie reagował w żaden sposób na obecność pieszej na przejściu. Nie zmniejszył prędkości i zatrzymał się po około stu metrach od miejsca zdarzenia. Policjantom tłumaczył, że nie zauważył pieszej ze względu na to, że miał zaparowaną szybę. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. Był trzeźwy - mówi Stanisław Bar, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Opolu.

Do potrącenia doszło na tym przejściu dla pieszychTVN24 Wrocław

Dziecko nie żyje

W wyniku potrącenia ciężarna doznała rozległych obrażeń ciała. Została przetransportowana do szpitala. Dzień po wypadku przeszła zabieg cesarskiego cięcia. Płód okazał się martwy.

33-letni kierowca nie został zatrzymany. Jak tłumaczy rzecznik prokuratury, ustalono jego personalia, był trzeźwy, okoliczności zdarzenia nie budziły wątpliwości. Nie usłyszał też jak dotąd zarzutów.

- Czekamy na wykonanie czynności dowodowych, w szczególności przesłuchanie pokrzywdzonej, która obecnie jest hospitalizowana. Została zlecona sekcja zwłok dziecka, która ma na celu ustalenie, czy mogło ono żyć poza łonem matki. To będzie rzutowało na kwalifikację prawną, czy będziemy mogli mówić o zdarzeniu ze skutkiem śmiertelnym oraz czy śmierć dziecka jest skutkiem potrącenia matki. Po tych czynnościach mężczyźnie zostanie postawiony stosowny zarzut - przekazuje prokurator Bar.

Autor:ib

Źródło: TVN24 Wrocław

Źródło zdjęcia głównego: TVN24 Wrocław

Pozostałe wiadomości