TVN24 | Wrocław

Lubań, rozbój w sklepie spożywczym. Napastnik wiatrówką sterroryzował ekspedientkę i klientkę

TVN24 | Wrocław

Autor:
aa//rzw
Źródło:
TVN24
Policja z Lubania zatrzymała mężczyznę podejrzanego o rozbój w sklepie (materiał z 3.05.2022)
Policja z Lubania zatrzymała mężczyznę podejrzanego o rozbój w sklepie (materiał z 3.05.2022)KPP w Lubaniu
wideo 2/5
KPP w LubaniuPolicja z Lubania zatrzymała mężczyznę podejrzanego o rozbój w sklepie

Policjanci z Lubania (województwo dolnośląskie) zatrzymali 21-latka podejrzanego o rozbój w sklepie spożywczym. Według zebranych dowodów, w tym nagrań z monitoringu, to on miał dokonać napadu: wejść do sklepu spożywczego z wiatrówką, zabrać pieniądze z kasy fiskalnej, okraść także klientkę. Usłyszał dziewięć zarzutów, a sąd postanowił o jego tymczasowym aresztowaniu.

Nawet 15 lat więzienia - taka kara grozi 21-latkow, który jest podejrzany o rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Do zdarzenia doszło pod koniec kwietnia na ulicy Zawidowskiej w Lubaniu (województwo dolnośląskie). Wówczas do jednego ze sklepów spożywczych wszedł zamaskowany mężczyzna. Przedmiotem "przypominającym broń" - jak się potem okazało pistoletem wiatrówką - sterroryzował ekspedientkę, następnie wyjął pieniądze z kasy fiskalnej. Jak podaje policja, miał też "użyć przemocy wobec klientki sklepu, doprowadzając ją do bezbronności". Napastnik zabrał kobiecie portfel z pieniędzmi i dokumentami. 

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO>>>

Mężczyzna jest podejrzany o rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędziaKPP w Lubaniu

Zatrzymany 21-latek

Pokrzywdzone o zdarzeniu powiadomiły policję. Funkcjonariusze na podstawie zebranych informacji i analizy monitoringu wytypowali 21-latka jako podejrzewanego o popełnienie przestępstwa. Mężczyznę zatrzymali policjanci z Wydziału Kryminalnego lubańskiej komendy.

- Podczas dalszych czynności policjanci pionu operacyjnego znaleźli w lesie plecak z zawartością: pistoletem oraz skradzionym wcześniej portfelem - poinformował podkom. Wojciech Jabłoński z Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu.

Mężczyźnie grozi nawet 15 lat pozbawienia wolnościKPP w Lubaniu

Dziewięć zarzutów

21-latek jest również podejrzany o inne kradzieże oraz kradzieże z włamaniem, w tym do sklepu ogólnospożywczego w gminie Olszyna. - Usłyszał w sumie dziewięć zarzutów. Na bazie zgromadzonych dotychczas przez policjantów materiałów, na wniosek prokuratora, sąd podjął już decyzję o zastosowaniu wobec mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu na trzy miesiące - przekazał podkomisarz Jabłoński.

Zgodnie z Kodeksem karnym mężczyźnie grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Google Maps

Autor:aa//rzw

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: KPP w Lubaniu

Pozostałe wiadomości