Pielęgniarka zakażona, personel i pacjenci onkologiczni w kwarantannie, ale "szpital działa normalnie"

Autor:
tam/gp
Źródło:
TVN24 Wrocław
Oddział onkologiczny szpitala we Wrocławiu zamknięty
Oddział onkologiczny szpitala we Wrocławiu zamknięty TVN24
wideo 2/8
TVN24Oddział onkologiczny szpitala we Wrocławiu zamknięty

Kilkadziesiąt osób z personelu szpitalnego i pacjenci onkologiczni Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu muszą przejść kwarantannę. Wszystko przez to, że zakażenie koronawirusem potwierdzono u jednej z pracujących tam pielęgniarek. Kwarantannę ogłoszono też dla pracowników i pacjentek oddziału położniczo-ginekologicznego szpitala w Oleśnicy. Tu jednak na razie prewencyjnie, bo wciąż trwa oczekiwanie na wyniki jednej z położnych.

KORONAWIRUS W POLSCE. RAPORT TVN24.PL Oddział onkologiczny Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu przy ulicy Kamieńskiego trzeba było zamknąć, bo u jednej z pracujących tam pielęgniarek testy potwierdziły zakażenie koronawirusem. Kobieta w stanie dobrym przebywa w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. J. Gromkowskiego, gdzie leczeni są pacjenci chorzy na COVID-19.

Personel i pacjenci onkologiczni w kwarantannie

Oddział onkologii jest zamknięty, a to oznacza, że nie są przyjmowani tam nowi pacjenci. Aktualnie hospitalizowanych jest tam kilka osób. Jednak nie tylko one muszą zostać poddane kwarantannie. Jak mówi Michał Nowakowski, rzecznik marszałka województwa dolnośląskiego, służby sanitarne - we współpracy ze szpitalem - muszą teraz dotrzeć także do osób, które na oddziale pojawiały się na przykład po to, by zostać przejść chemioterapię. - Trwa weryfikowanie osób z którymi pielęgniarka miała kontakt. Kwarantannie domowej zostanie też poddanych kilkadziesiąt osób z personelu medycznego - informuje Nowakowski. Jednak zastrzega: - Nie przerywa to funkcjonowania placówki, szpital przy ulicy Kamieńskiego działa normalnie. "KORONAWIRUS. RAPORT". EKSPERCI ODPOWIADAJĄ W TVN24 NA WASZE PYTANIA

W Oleśnicy oddział w zawieszeniu. Czekają na wyniki położnej

Z kolei dyrekcja szpitala w Oleśnicy zdecydowała się na zawieszenie działalności oddziału położniczo-ginekologicznego. Wszystko przez podejrzenie zakażenia koronawirusem u jednej z położnych. W placówce czekają teraz na wyniki testu kobiety. - Jeżeli ten będzie dodatni, to oddział będzie zawieszony przynajmniej na kolejne dwa tygodnie - powiedziała w rozmowie z reporterką TVN24 Gizela Jagielska, wicedyrektor szpitala do spraw medycznych. Jak poinformowała Urszula Kozioł, szefowa oleśnickiego sanepidu, kwarantanną objęto 60 osób. Część personelu medycznego przebywa na kwarantannie domowej, a część na wyłączonym z działania oddziale. Wstrzymano też wypisy pacjentek ze szpitala.

Infolinia NFZ dotycząca koronawirusaKancelaria Prezesa Rady Ministrów

Autor:tam/gp

Źródło: TVN24 Wrocław

Źródło zdjęcia głównego: TVN24 Wrocław

Pozostałe wiadomości