"W ostatnich trzech godzinach przebieg choroby był piorunujący". Zmarł 18-latek zakażony koronawirusem
Do szpitala w Kędzierzynie-Koźlu (województwo opolskie) 18-letni pacjent trafił w stanie stabilnym. Był zakażony koronawirusem, gorączkował i kaszlał. Trzy dni później jego stan się pogorszył. Nastolatek miał choroby współistniejące.
KORONAWIRUS W POLSCE. RAPORT TVN24.PL W piątkowy wieczór Ministerstwo Zdrowia poinformowało o śmierci 31 osób zakażonych koronawirusem. Jedną z nich był 18-latek hospitalizowany w Kędzierzynie-Koźlu. Nastolatek jest najmłodszym w Polsce chorym na COVID-19, który zmarł.
(3/4)
— Ministerstwo Zdrowia (@MZ_GOV_PL) April 24, 2020
18-M Kędzierzyn Koźle, 69-K Głuchołazy, 85-M Bydgoszcz, 66-M, 77-M, 69-M, 64-K, 62-M, 86-M, 88-M, 88-M,79-K, 72-M, 77-M, 96-K, 53-M, 87-K, 84-M, 70-K Warszawa, 79-K, 87-K Kozinice, 62-M Łomża, 81-M, 72-M Koszalin, 70-K Zgierz. Większość osób miała choroby współistniejące.
Był w stanie stabilnym, później przebieg choroby się zaostrzył
18-latek był pacjentem Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego dla Dzieci i Młodzieży w Ozimku. I to stamtąd 17 kwietnia trafił do szpitala zakaźnego w Kędzierzynie-Koźlu.- Przebieg w momencie przyjęcia nie był zbyt ciężki. Pacjent gorączkował między 38, a 39 stopni Celsjusza. Miał niewielki, suchy kaszel. W ciągu dni, gdy był u nas hospitalizowany, jego stan był właściwie stabilny - mówi Jacek Mazur, zastępca dyrektora do spraw medycznych szpitala w Kędzierzynie-Koźlu.
Nastolatek był obciążony chorobami współistniejącymi. Jak informuje dyrektor, pacjent miał mózgowe porażenie dziecięce i padaczkę. - Zaczął gorączkować do 40 stopni Celsjusza, a nawet nieco powyżej. W ostatnich trzech godzinach życia przebieg był już piorunujący - przyznaje Mazur. I dodaje, że 18-letni pacjent zmarł 20 kwietnia o godzinie 22. Chłopak zakaził się koronawirusem w placówce w Ozimku, gdzie przebywał, zanim trafił do szpitala. Placówka ta została, decyzją wojewody opolskiego, ewakuowana. - Musiał zakazić się tam. Był pacjentem młodym, teoretycznie nienarażonym tak bardzo, jak ludzie starzy. Jednak jest to dowód na to, że choroba nie wybiera zgodnie z wiekiem. Zachorować może każdy - podkreśla Mazur.
Autor:tam/gp
Źródło: TVN24 Wrocław
Źródło zdjęcia głównego: TVN24 Wrocław/ Piotr Kaziuk
Podziel się
Podziel się
- Podziel się
- Tweetnij
- Wyślij znajomemu
W piątek o godzinie 6 rano czasu polskiego zakończyła się oficjalnie przerwa w walkach między Izraelem i Hamasem w Strefie Gazy. Francuska agencja AFP podała, że izraelskie lotnictwo i artyleria ostrzeliwują miasto Gaza.
Tydzień temu redakcja Dzień Dobry TVN w ramach cyklu "Miejska dżungla" przeprowadziła eksperyment, w którym chłopiec siedzi na ławce w zimny dzień bez kurtki – sprawdzano, ile osób przejęło się jego losem. W ostatnich dniach usłyszeliśmy wstrząsającą historię 14-letniej Natalii. Przez kilka godzin nikt się nią nie interesował - dziewczynka zmarła z wychłodzenia w centrum Andrychowa. Reportaż Bartka Dajnowskiego z Dzień Dobry TVN.
W sprawie śmierci 14-letniej Natalii z Andrychowa, która zmarła po tym, jak przez kilka godzin siedziała na mrozie, działają policyjni kontrolerzy. Weryfikują to, w jaki sposób funkcjonariusze działali od momentu przyjęcia zawiadomienia o zaginięciu dziewczynki - dowiedziało się nieoficjalnie tvn24.pl. Według naszych ustaleń dziewczynka kontaktowała się telefonicznie z ojcem we wtorek o godzinie 8.17. Ten zawiadomił policję o 10.30, wcześniej poszukiwał córki na własną rękę.
Kontrola po śmierci 14-letniej Natalii. Jak w tej sprawie działali policjanci?
Wprowadzenie dodatkowych niedziel handlowych jest zaskoczeniem dla pracowników, którzy niemal w ostatniej chwili dowiadują się, że muszą stawić się do pracy 10 i 17 grudnia - powiedział Polskiej Agencji Prasowej (PAP) przewodniczący Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych Piotr Ostrowski.
Dodatkowe niedziele handlowe w grudniu. "Pracownicy zaskoczeni"
- Autor:
- JW/ams
- Źródło:
- PAP
Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji zabezpieczyli ponad 45 kilogramów narkotyków o czarnorynkowej wartości przeszło 2,3 miliona złotych i zlikwidowali szlak przerzutowy z Hiszpanii do Polski. Dwie z zatrzymanych osób mają - według śledczych - związki ze środowiskiem warszawskich pseudokibiców.
Zatrzymali cztery osoby, przejęli narkotyki warte ponad dwa miliony złotych i zlikwidowali szlak przerzutowy
- Autor:
- pop
- Źródło:
- tvnwarszawa.pl
Policja prowadzi kontrolę po śmierci 14-latki w Andrychowie. W Pszczynie uzbrojony mężczyzna strzelał do policjantów. Premier Mateusz Morawiecki przedłuża obowiązywanie stopni alarmowych w Polsce. Z kolei polskie drużyny ze zmiennym szczęściem rywalizowały w Lidze Europy i Lidze Konferencji. Oto siedem rzeczy, które warto wiedzieć 1 grudnia.
Reporterka TVN24 rozmawiała z panem Rafałem, który odnalazł 14-letnią Natalię z Andrychowa. Dziewczyna zmarła po tym, jak przez kilka godzin siedziała na mrozie. - Leżała z telefonem w ręku, ten telefon cały czas funkcjonował, bo miała palec na ekranie - mówił.
Śmierć Natalii z Andrychowa. Relacja mężczyzny, który ją odnalazł
- Chciałem zdążyć na wizytę w szpitalu – usprawiedliwia się mężczyzna, który widział 14-latkę, która zamarzła we wtorek w centrum Andrychowa (woj. małopolskie). On, podobnie jak wielu innych kierowców i przechodniów, zauważył dziecko, jednak nie udzielił mu pomocy.
"Widziałem, jak ta dziewczyna stoi koło słupa. Ale nie przypuszczałem…"
Uzbrojony mężczyzna strzelał do policjantów w Pszczynie (Śląskie). 40-latek wybił wcześniej okno samochodu i uciekał przed funkcjonariuszami. Ranny trafił do szpitala. Drugi mężczyzna, który z nim był, został zatrzymany. Poza napastnikiem podczas wymiany ognia nikt nie został ranny.
Strzelanina w Pszczynie. Rozbił szybę w samochodzie, uciekając, strzelał do policjantów
Jeżeli prezydent mówi "tak" dla woli obywateli, to powie "tak" dla in vitro - mówił w "Faktach po Faktach" poseł Paweł Kowal (Koalicja Obywatelska), pytany o to, co prezydent Andrzej Duda zrobi z przegłosowaną w środę przez Sejm ustawą o in vitro, jeśli trafi ona na jego biurko. - Tu jest tylko jedno wyjście, jedno wyjście z twarzą, jedno wyjście rozsądne. I to wyjście to jest podpisanie tej ustawy - stwierdził Mirosław Suchoń, szef klubu parlamentarnego Polska 2050 - Trzecia Droga.
"Tu jest tylko jedno wyjście, jedno wyjście z twarzą, jedno wyjście rozsądne"
Tuż przed wtorkowym wystąpieniem Mateusza Morawieckiego w Sejmie do swojego szefa dosiadła się Dominika Chorosińska - nowa minister kultury i dziedzictwa narodowego w powołanym na dwa tygodnie rządzie. Kilka sekund później interweniował rzecznik rządu Piotr Muller. Minister wstała i zmieniła miejsce na fotel znajdujący się w drugim rzędzie.
Dosiadła się do Morawieckiego. Interweniował rzecznik rządu. Minister musiała ustąpić
Nie, nie jestem zadowolony. Wolałbym, żeby był mniej więcej parytet w rządzie. Nie będzie - stwierdził w Sejmie Donald Tusk, odpowiadając na pytanie współautorki podcastu "Wybory kobiet" Arlety Zalewskiej o to, czy jest zadowolony z liczby kobiet w swoim rządzie. - Ale nie będzie tak źle, jak niektórzy prognozują - dodał. Według nieoficjalnych informacji - ujawnionych w podcaście - do rządu z ramienia Nowej Lewicy wejdzie Katarzyna Kotula. Stanowisko kolejnej pełnomocniczki ma dostać jeszcze jedna kobieta, najprawdopodobniej posłanka Koalicji Obywatelskiej.
"Wybory kobiet". Kolejna kobieta w rządzie Tuska? Znamy nazwisko
Zderzenie z rzeczywistością dla polityków tej Zjednoczonej, tylko z nazwy, Prawicy jest niezwykle bolesne - mówiła w "Kropce nad i" w TVN24 Aleksandra Gajewska z Koalicji Obywatelskiej, odnosząc się do działań premiera Mateusza Morawieckiego, który stanął na czele rządu bez większości. - Naprawdę nie odwróci się już losu tych wyborów - dodała Anna Maria Żukowska z klubu Lewicy.
"To jest kolejny wielki mit, który jest potrzebny Jarosławowi Kaczyńskiemu"
Dostała telefon z informacją, że jej syn miał wypadek i potrzebne są pieniądze. Postanowiła to sprawdzić i sama zadzwonił do syna, któremu, jak się okazało, nic się nie stało. Podobnych telefonów tego dnia było kilka do różnych osób. Dzwonili "członek rodziny" lub "policjant". "Oszuści cały czas modyfikują swój sposób działania. Dlatego też tylko nasza ostrożność, czujność i dystans do przekazywanych informacji spowodują, że nie staniemy się kolejną ich ofiarą" – przypominają policjanci.
Zadzwonił "syn" i powiedział, że miał wypadek w pracy. Postanowiła to sprawdzić
- Autor:
- pop
- Źródło:
- tvnwarszawa.pl
Premier Mateusz Morawiecki podpisał zarządzenia, które przedłużają do 28 lutego 2024 roku obowiązywanie stopni alarmowych: drugiego stopnia BRAVO i trzeciego stopnia CHARLIE-CRP na terenie całego kraju oraz drugiego stopnia BRAVO wobec polskiej infrastruktury energetycznej poza granicami Polski.
Stopnie alarmowe w Polsce. Jest decyzja premiera
- Autor:
- kris/ams
- Źródło:
- TVN24 Biznes
Anna Dymna i Konstanty Gebert zostali w czwartek w Krakowie laureatami Nagrody Znaku i Hestii imienia księdza Józefa Tischnera. Dymna otrzymała nagrodę w kategorii "inicjatywy duszpasterskie/i lub społeczne", Gebert "za książkę lub cykl publikacji".
Przyznano nagrody imienia księdza Józefa Tischnera. Laureatami Anna Dymna i Konstanty Gebert
Część dyplomatów wyszła z sali podczas obrad szczytu OBWE, kiedy swoją wypowiedź rozpoczął szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow. Niektóre państwa - w tym Polska - ze względu na obecność przedstawiciela Kremla zbojkotowały szczyt i nie wysłały tam swoich przedstawicieli.
Ławrow zaczyna mówić, część dyplomatów wstaje i wychodzi. Nagranie ze szczytu OBWE
W szkole w Kadzidle (Mazowieckie) nożownik zaatakował uczniów. Do szpitali trafiły trzy osoby, stan dwóch z nich określany jest jako ciężki. Reporter TVN24 Mateusz Grzymowski dotarł do dwóch nastolatków, którzy byli w klasie podczas ataku. Ich relacje są dramatyczne. Według nich, 18-latek wyszedł z lekcji do łazienki i wrócił zamaskowany, z nożem w dłoni. Zaatakował "pierwsze osoby, które widział".
"Wyszedł z lekcji, wrócił w masce jak z horroru i zaatakował nożem"
- Autor:
- mg/b/gp
- Źródło:
- tvnwarszawa.pl/PAP
40-letni lekarz zmarł nagle w pabianickim Centrum Medycznym - dowiedział się portal tvn24.pl. Mężczyzna pracował na oddziale urologicznym. Informacje potwierdził rzecznik łódzkiej prokuratury okręgowej w Łodzi. - Otrzymaliśmy sygnał od policji, którą powiadomiła dyrekcja szpitala. Na miejscu trwają oględziny - przekazał prokurator.
40-letni lekarz nagle zmarł w szpitalu. Na miejscu prokurator
Módl się i czołgaj w naszą stronę - miał usłyszeć Serhij, ukraiński żołnierz walczący z Rosjanami na wschodzie Ukrainy. W czasie walk został ranny w obie nogi, jednak mimo prób okazało się, że ekipy ewakuacyjne nie mogą do niego dotrzeć. O tym, jak udało mu się przeżyć, opowiedział w rozmowie z amerykańską stacją CNN.
Został sam, Rosjanie byli tuż obok. Ranny żołnierz opowiedział, jak zdołał przeżyć
W wyniku pomyślnej akcji ukraińskiego wywiadu w telewizji na ukraińskim Krymie pokazano przemówienie prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego - poinformował w środę portal RBK-Ukraina. Nagranie zawierało też wypowiedzi naczelnego dowódcy sił zbrojnych Ukrainy generała Wałerija Załużnego i szefa wywiadu wojskowego Kyryła Budanowa.
Media: przemówienie Zełenskiego w telewizorach na Krymie
Stacja TVN24 jest liderem rankingu "Najbardziej opiniotwórcze media w Polsce" Instytutu Monitorowania Mediów. W październiku 2023 roku TVN24 odnotowała ponad 4,9 tysiąca cytowań przez inne redakcje. Na podium znalazły się także RMF FM oraz "Rzeczpospolita".
TVN24 na czele najbardziej opiniotwórczych mediów w Polsce
- Autor:
- mp/ams
- Źródło:
- TVN24 Biznes
Marszałek Sejmu Szymon Hołownia podczas spotkania z uczniami jednego z krakowskich liceów mówił, że Sejm to na razie "jedyne miejsce, w którym dokonała się zmiana". Dodał, że to "najważniejsze miejsce na mapie polskiej demokracji". Jednocześnie mówił o tym, co jest "kluczem do zrozumienia tego, co dzieje się w parlamencie".
Hołownia wskazuje "klucz do zrozumienia tego, co dzieje się w parlamencie"
Odbyły się rozmowy pomiędzy protestującymi na przejściu granicznym w Medyce a nową minister rolnictwa. Co dalej z ich protestem? - Przede wszystkim bardzo by chcieli, żeby ktoś pojawił się tutaj na miejscu. Rozmowy, o których mówimy, doszło do nich pod Warszawą. Jedyną reakcją przewoźników na to, co tam usłyszeli, była zapowiedź, że nie rozszerzą swojego protestu, co byłoby piekielną niewygodnością, dla i tak zmęczonych czekaniem ukraińskich przewoźników - relacjonuje reporter TVN24 Konrad Borusiewicz, obecny na miejscu akcji protestacyjnej.
Protest na granicy. "Ukraiński rząd stoi za swoimi kierowcami, jest sprytniejszy od polskiego"
- Autor:
- JW/ams
- Źródło:
- TVN24 Biznes, PAP
Zurych i Singapur zajęły ex aequo pierwsze miejsce w dorocznym zestawieniu najdroższych miast do życia, przygotowanym przez firmę Economist Intelligence Unit (EIU). W pierwszej dziesiątce rankingu znalazły się cztery europejskie metropolie. Najbardziej gwałtowny spadek w rankingu odnotowały dwa miasta w Rosji.
Ranking najdroższych miast świata. Jedno z gwałtownym spadkiem o 105 miejsc
- Autor:
- jdw//az
- Źródło:
- CNN, TVN24.pl
Małgorzata Paprocka z Kancelarii Prezydenta RP w dyskusji o przyszłych komisjach śledczych przekonywała, że politycy Trzeciej Drogi szli do wyborów pod hasłem "Zostawiamy przeszłość, idziemy do przodu" i nie planowali rozliczać rządu poprzedników. To nieprawda.
Zapowiadali: "zostawiamy przeszłość, idziemy do przodu"? Nie, obiecali rozliczenia
Estoński minister spraw zagranicznych Margus Tsahkna oświadczył, że stanowczo odradza obywatelom i mieszkańcom Estonii podróży do Rosji ze względu na możliwość zamknięcia granicy. - Jeśli granice zostaną tymczasowo zamknięte, ci, którzy pozostaną po stronie rosyjskiej, nie będą mogli wrócić - poinformował Tsahkna.
Poeta, który był sekretarzem króla Zygmunta Augusta, napisał: "W malinowym chruśniaku", "Pana Cogito", "Pana Tadeusza" czy "Odprawę posłów greckich"? Na to pytanie za 20 tysięcy złotych odpowiadał pan Piotr Frankowski z Łodzi.
Pytanie w "Milionerach" o dzieło literackie sekretarza króla Zygmunta Augusta
Dziennikarze tvn24.pl, TVN i TVN24 są wśród nominowanych do tegorocznych nagród Grand Press. Nominacje otrzymali: Justyna Suchecka, Piotr Szostak, Wojciech Bojanowski, Filip Folczak, Olga Orzechowska, Maciej Duda, Łukasz Ruciński, Michał Fuja, Grzegorz Głuszak, Marcin Jakóbczyk, Piotr Świerczek, Robert Zieliński, Olga Mildyn, Ewa Galica, Marcin Gutowski, Edyta Krześniak, Piotr Jacoń, Adam Diehl, Piotr Karczewski i Michał Przedlacki.
Nominacje dla dziennikarzy tvn24.pl, TVN24 i TVN do nagrody Grand Press
Prezes Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jerzy Owsiak zainaugurował drukowanie puszek, do których zbierane będą pieniądze w ramach 32. Finału WOŚP. - Wierzę w to, że znowu przyszły czasy, w których nasza praca będzie miała konkretne przełożenie - mówił podczas konferencji prasowej. - Powiedzieliśmy, że z sepsą chcemy wygrać i pogonić to zło. Wygraliśmy - zaznaczył.