"W ostatnich trzech godzinach przebieg choroby był piorunujący". Zmarł 18-latek zakażony koronawirusem

Autor:
tam/gp
Źródło:
TVN24 Wrocław
Materiał ze strefy czerwonej, ze środka szpitala zakaźnego
Materiał ze strefy czerwonej, ze środka szpitala zakaźnegoTVN24
wideo 2/6
TVN24Materiał ze strefy czerwonej, ze środka szpitala zakaźnego

Do szpitala w Kędzierzynie-Koźlu (województwo opolskie) 18-letni pacjent trafił w stanie stabilnym. Był zakażony koronawirusem, gorączkował i kaszlał. Trzy dni później jego stan się pogorszył. Nastolatek miał choroby współistniejące.

KORONAWIRUS W POLSCE. RAPORT TVN24.PL W piątkowy wieczór Ministerstwo Zdrowia poinformowało o śmierci 31 osób zakażonych koronawirusem. Jedną z nich był 18-latek hospitalizowany w Kędzierzynie-Koźlu. Nastolatek jest najmłodszym w Polsce chorym na COVID-19, który zmarł.

Był w stanie stabilnym, później przebieg choroby się zaostrzył

18-latek był pacjentem Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego dla Dzieci i Młodzieży w Ozimku. I to stamtąd 17 kwietnia trafił do szpitala zakaźnego w Kędzierzynie-Koźlu.- Przebieg w momencie przyjęcia nie był zbyt ciężki. Pacjent gorączkował między 38, a 39 stopni Celsjusza. Miał niewielki, suchy kaszel. W ciągu dni, gdy był u nas hospitalizowany, jego stan był właściwie stabilny - mówi Jacek Mazur, zastępca dyrektora do spraw medycznych szpitala w Kędzierzynie-Koźlu.

"KORONAWIRUS. RAPORT". EKSPERCI ODPOWIADAJĄ W TVN24 NA WASZE PYTANIA

Nastolatek był obciążony chorobami współistniejącymi. Jak informuje dyrektor, pacjent miał mózgowe porażenie dziecięce i padaczkę. - Zaczął gorączkować do 40 stopni Celsjusza, a nawet nieco powyżej. W ostatnich trzech godzinach życia przebieg był już piorunujący - przyznaje Mazur. I dodaje, że 18-letni pacjent zmarł 20 kwietnia o godzinie 22. Chłopak zakaził się koronawirusem w placówce w Ozimku, gdzie przebywał, zanim trafił do szpitala. Placówka ta została, decyzją wojewody opolskiego, ewakuowana. - Musiał zakazić się tam. Był pacjentem młodym, teoretycznie nienarażonym tak bardzo, jak ludzie starzy. Jednak jest to dowód na to, że choroba nie wybiera zgodnie z wiekiem. Zachorować może każdy - podkreśla Mazur.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Autor:tam/gp

Źródło: TVN24 Wrocław

Źródło zdjęcia głównego: TVN24 Wrocław/ Piotr Kaziuk

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości