101-latka wygrała z koronawirusem. "Przechorowała to dość łagodnie"

TVN24 | Wrocław

Autor:
tam
Źródło:
TVN24 Wrocław
101-letnia Anna Niemiec wygrała walkę z koronawirusemTVN24
wideo 2/7
TVN24101-letnia Anna Niemiec wygrała walkę z koronawirusem

Ma 101 lat i jest najstarszą mieszkanką gminy Strzelce Opolskie. Anna Niemiec, pensjonariuszka miejscowego domu opieki społecznej, pokonała koronawirusa.

Pani Anna Niemiec od kilkunastu lat mieszka w Domu Pomocy Społecznej w Strzelcach Opolskich. To tu, w maju, kobieta obchodziła swoje 101. urodziny. I to tu - w trakcie drugiej fali pandemii choroby COVID-19 - seniorka zakaziła się koronawirusem. Wśród zakażonych byli także inni mieszkańcy DPS i pracujący tam personel. CZYTAJ RAPORT TVN24.PL O KORONAWIRUSIE

Pani Anna pokonała koronawirusaTVN24 Wrocław

"Z dnia na dzień było coraz lepiej"

101-latka, ze względu na sędziwy wiek, znajduje się w grupie ryzyka. Jednak, na szczęście, przebieg choroby był u niej wyjątkowo łagodny. A jej organizm koronawirusa pokonał w zaledwie kilka dni. - Pani Ania była pośród tych mieszkańców, którzy przechorowali to dość łagodnie. Przez kilka dni utrzymywała się u niej gorączka, ale z dnia na dzień było coraz lepiej - mówi Jolanta Osuch, dyrektor DPS w Strzelcach Opolskich. I dodaje, że teraz po chorobie nie ma śladu. OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W INTERNECIE >>> Pani Anna czuje się na tyle dobrze, że o chorobie już nie myśli. Na nagraniu wykonanym specjalnie dla TVN24 słyszymy, jak dyrektorka DPS pyta seniorkę o samopoczucie. Ta, znad albumu ze zdjęciami, odpowiada, że czuje się dobrze. - Gdy przyszłam ją odwiedzić, czytała poranną prasę i oglądała swoje zdjęcia. Ona nie ogląda ani telewizji, ani nie słucha radia. Używa tylko słowa pisanego, dużo czyta - podkreśla dyrektorka DPS.

Autor:tam

Źródło: TVN24 Wrocław

Źródło zdjęcia głównego: TVN24 Wrocław

Tagi:
Raporty: