Łódź zablokowała drogę ekspresową

Przewoził łódź. Doprowadził do kolizji
Przewoził łódź. Doprowadził do kolizji
mojaolesnica.pl
mojaolesnica.plPrzewoził łódź. Doprowadził do kolizji

Na przyczepie ciągnął łódź. Ta w pewnym momencie wywróciła się na jezdnię i zablokowała dolnośląski odcinek drogi S8. Kierowcy mogą mówić o dużym szczęściu, bo łódź zahaczyła też o przejeżdżającą obok ciężarówkę. Na szczęście, nikomu nic się nie stało.

Do zdarzenia doszło w czwartkowy poranek na drodze ekspresowej S8, między węzłami Oleśnica Wschód a Szczodrów. - Samochód osobowy na przyczepie ciągnął łódkę. Ta w wyniku wykonywanych manewrów przewróciła się na jezdnię i zablokowała drogę - informuje st. sierż. Aleksandra Pieprzycka z oleśnickiej policji.

Zasnął za kierownicą?

Jak informuje portal mojaolesnica.pl prowadzący auto mężczyzna mógł zasnąć za kierownicą.. Wtedy zjechał na pas awaryjny, a przyczepa zahaczyła o bariery energochłonne. Kierowca próbował skorygować tor jazdy, ale przyczepa, na której przewoził łódkę ponownie zahaczyła o barierę. Zahaczyła też o bok jadącego obok tira. Kierowca i pasażer ze zdarzenia wyszli bez szwanku. Byli trzeźwi.

Jednak droga została zablokowana. Jak informował Punkt Informacji Drogowej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad ruch w kierunku Warszawy został wstrzymany na czas neutralizacji płynów eksploatacyjnych jakie wyciekły z pojazdów. Dlatego wprowadzono objazd. Utrudnienia na drodze trwały niemal trzy godziny.

- Kierowca osobówki stworzył zagrożenie w ruchu drogowym - podkreśla policjantka. Za to został ukarany mandatem w wysokości 500 złotych. Na jego konto powędrowały też punkty karne.

Do zdarzenia doszło na drodze ekspresowej S8:

Mapa Targeo

Autor: tam/gp / Źródło: TVN24 Wrocław, MojaOleśnica.pl

Źródło zdjęcia głównego: mojaolesnica.pl

Pozostałe wiadomości