Wrocław

Ciężarówki ukryte w podziemnej hali. "Informacja od byłego żołnierza Wehrmachtu"

Wrocław

Nie ustaje zainteresowanie „złotym pociągiem”, który miał zostać odnaleziony w Wałbrzychu. „To jest niesłychane jak szybko, szeroko, gwałtownie zainteresowanie narosło. Może to zabrzmi przewrotnie, ale sam fakt, czy ów pociąg się znajdzie czy nie, jest już drugorzędny. Będziemy chcieli wykorzystać zainteresowanie, aby stworzyć pozytywny wizerunek miasta” – mówi Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha. O polskim znalezisku informują media na całym świecie, co może przełożyć się na realne korzyści dla miasta i regionu. Jakie? O tym w Faktach o 19:00 opowie Renata Kijowska.
Fakty TVN | K. PołosakUrzędnicy z Kamiennej Góry dostali zgłoszenie o ciężarówkach ukrytych pod ziemią

Mieszkaniec Kamiennej Góry (woj. dolnośląskie) poinformował urzędników o tym, że na terenie miasta znajduje się podziemna hala produkcyjna, w której stoi kilka samochodów ciężarowych z nieznanym ładunkiem. Mężczyzna nie chce znaleźnego. To już kolejne zgłoszenie o skarbach, które trafiło do samorządowców z Dolnego Śląska.

Mężczyzna, który zgłosił się do ratusza w Kamiennej Górze twierdzi, że informację o ciężarówkach usłyszał już w latach 50. - Miał mu je przekazać były żołnierz Wehrmachtu, który pod koniec wojny brał udział w ukrywaniu tych samochodów. Do zgłoszenia dołączył mapkę, ale jest ona niedokładna, dlatego będziemy teraz weryfikować, czy ewentualne samochody mogą znajdować się na terenie miasta, czy też może należącym już do kogoś innego - mówi Marcin Ryłko, rzecznik prasowy kamiennogórskiego magistratu.

"Nieznany ładunek" pod ziemią

Co może znajdować się w ciężarówkach? Tego nie wiadomo. W zgłoszeniu napisano o "nieznanym ładunku". Ciężarówek ma być pięć i mają znajdować się w podziemnej hali produkcyjnej. Zgłaszający chce pozostać anonimowy i nie oczekuje żadnej nagrody.

Urzędnicy powiadomili już konserwatora zabytków. - Sprawdzamy sytuację pod kątem prawnym i to, czy ewentualne poszukiwania pozostawionych przedmiotów są po naszej stronie, czy też nie - przyznaje Ryłko. I dodaje, że na razie miejsce wskazane przez mieszkańca Kamiennej Góry nie zostanie wskazane do publicznej wiadomości. - Teren jest niebezpieczny, a my chcemy uniknąć samodzielnych eksploracji. Tym bardziej, że w tym miejscu kiedyś były niewybuchy i zdarzały się wypadki - mówi rzecznik.

Fala zgłoszeń

To kolejne zgłoszenie jakie w ostatnim czasie wpłynęło do samorządowców z Dolnego Śląska. "Gorączkę złota" rozpoczęło sierpniowe zgłoszenie o "złotym pociągu", który ma znajdować się na terenie Wałbrzycha. Później pojawiły się m.in. zgłoszenia dotyczące podziemnego kompleksu "Riese" i "złotego tunelu".

Ciężarówki, mają według zgłaszającego, znajdować się na terenie Kamiennej Góry:

[object Object]
Ponownie szukają "złotego pociągu"M. Cepin | TVN24 Wrocław
wideo 2/27
Mapa Targeo

Autor: tam/gp / Źródło: TVN24 Wrocław

Źródło zdjęcia głównego: Fakty TVN | K. Połosak

Pozostałe wiadomości