Wrocław

Wrocław

Władze Wrocławia zapewniają, że zlokalizowany na stadionie punkt jest w stanie zaszczepić ponad osiem tysięcy osób dziennie. Według deklaracji, kiedy tylko nadejdzie informacja o dostawie szczepionek, operator medyczny punktu w dwie doby postawi namioty, wyposaży je w niezbędny sprzęt i zapewni personel.

W poniedziałek dwie załogi Lotniczego Pogotowia Ratunkowego interweniowały na południu Dolnego Śląska. W Boguszowie-Gorcach dwulatek stracił przytomność, a w Świebodzicach pomocy wymagał pacjent z dusznościami. Po zakończeniu działań okazało się, że z powodu pogody śmigłowce nie mogą wystartować.

19-latka bardzo chciała wydostać z zakładu karnego w Głogowie (województwo dolnośląskie) swojego ukochanego. Potrzebowała pieniędzy na opłacenie grzywny, postanowiła dlatego okraść swoją babcię. Wyjściem chłopaka na wolność nie cieszyła się długo, bo wkrótce para została zatrzymana przez policjantów.

Na jednym z wałbrzyskich osiedli 54-letni mężczyzna upadł na chodnik i stracił przytomność. Najpierw reanimowali go przechodnie, później ratownicy medyczni. Kiedy akcja nie przyniosła skutku, ciało zostało przykryte kocem termicznym i pozostawione pod opieką policji, do czasu przyjazdu lekarza uprawnionego do stwierdzenia zgonu. Leżało na chodniku co najmniej kilka godzin.

Ojciec czteroletniego chłopca jechał do szpitala z rannym synem. Dziecko krwawiło, bo wcześniej wsadziło nogę pod włączoną kosiarkę. Mężczyzna o pomoc w szybkim i bezpiecznym dotarciu do szpitala w Lubinie (województwo dolnośląskie) poprosił policję.

"Podczas robót strzałowych zginął 51-letni pracownik" - informuje w komunikacie KGHM Polska Miedź. Do wypadku, którego okoliczności wyjaśnia teraz specjalna komisja, doszło w Zakładach Górniczych Rudna (województwo dolnośląskie). W spółce wprowadzono trzydniową żałobę.

Część Pasma Rowerowego Olbrzymy w rejonie Zachełmia na Dolnym Śląsku przestała istnieć. Popularne wśród rowerzystów single tracki zostały dosłownie zaorane przez ciężki sprzęt podczas wycinki drzew. Prezydent Jeleniej Góry łapie się za głowę i uważa, że infrastrukturę trzeba będzie zbudować na nowo. Lasy Państwowe z kolei zapewniają, że wszystkie trasy zostaną przywrócone do stanu pierwotnego w kilka dni.