Wrocław

Wrocław

W poniedziałek na obwodnicy Opola zderzyły się trzy pojazdy. Kierująca renault 42-latka miała powiedzieć policjantom, że w trakcie jazdy sięgała po telefon, który spadł z uchwytu na dywanik. Kobieta uderzyła w ciężarówkę, która stanęła w poprzek drogi. Sekundy po tym w tira wjechał osobowy hyundai. 25-latka zginęła na miejscu, stan jej matki jest bardzo ciężki.

Odcięte od czasów II wojny światowej podziemia Kamiennej Góry w Lubaniu być może już wkrótce odsłonią swoje sekrety. Przez ostatnie kilka lat pasjonaci historii podejmowali różnego rodzaju próby sprawdzenia korytarzy - udało się nawet wpuścić do środka kamerę i zobaczyć ich fragmenty. Jednak dopiero teraz, pierwszy raz od 76 lat, pojawia się realna szansa na dokopanie się do nieodkrytych przestrzeni.

Policja w Głogowie (Dolnośląskie) poinformowała, powołując się na orzeczenie tamtejszego sądu rejonowego, że zatrzymania trzech osób podczas kwietniowego protestu przeciwko obostrzeniom i noszeniu maseczek były zgodne z prawem. Szczególne kontrowersje wzbudziła wówczas interwencja wobec jednej z kobiet - funkcjonariusz użył pałki, chwycił ją za szyję i przewrócił na ziemię.

Policjanci z komisariatu wodnego we Wrocławiu interweniowali przy Jazie Opatowickim, gdzie pijany mężczyzna chciał się wykąpać w rzece. Wszedł już na barierki przy spiętrzeniu wodnym. W ostatniej chwili dobiegł do niego jeden z funkcjonariuszy.

Kuria świdnicka oraz emerytowany biskup tej diecezji Ignacy Dec muszą drogą listowną przeprosić byłego proboszcza parafii jednej z parafii oraz wypłacić mu 10 tysięcy złotych zadośćuczynienia. Tak zdecydował Sąd Apelacyjny we Wrocławiu.