Młode jelenie przerażone tak, że nie mają siły uciec. Napotkali je ukraińscy żołnierze

Autor:
as/dd
Źródło:
Tpyxa News, tvnmeteo.pl
Młode jelenie znalezione w Ukrainie
Młode jelenie znalezione w UkrainieTwitter@TpyxaNews
wideo 2/21
Twitter@TpyxaNewsMłode sarny znalezione w Ukrainie

Ukraińscy wojskowi spotkali na swojej drodze dwa młode jelenie. Przerażone wybuchami zwierzęta chowały się w krzakach. Ze strachu nie były w stanie podnieść się i uciec, gdy żołnierze się do nich zbliżyli.

Oprócz tragicznego bilansu humanitarnego agresja Rosji na Ukrainę wiąże się z setkami cichych ofiar - zwierząt, które cierpią w wyniku działań wojennych. Ukraińscy żołnierze spotkali dwa małe jelenie. Nagranie pojawiło się w mediach społecznościowych we wtorek.

Młode jelenie znalezione w UkrainieTwitter@TpyxaNews

Jelenie chowały się przed eksplozjami

Jak podaje na Twitterze ukraiński portal Tpyxa News, patrolujący okolicę żołnierze zauważyli dwa jelonki kryjące się w leśnych krzakach. Zwierzęta leżały płasko przy ziemi i nie reagowały ucieczką na zbliżenie się człowieka, nawet wtedy, gdy Ukraińcy podeszli do nich na wyciągnięcie ręki.

To niejedyne zwierzęta, które cierpią w wyniku działań wojennych. Od początku rosyjskiej agresji na Ukrainę naukowcy zauważyli zwiększoną śmiertelność wśród delfinów i morświnów z Morza Czarnego. Morskie ssaki giną w wyniku urazów akustycznych i podwodnego hałasu, jak również padają ofiarą wybuchów bomb fosforowych.

Nie zabierajmy młodych zwierząt z lasu

Warto pamiętać, że jeśli podczas leśnych wędrówek natkniemy się na młodą sarnę bądź jelenia leżące w trawie, nie powinniśmy ich zabierać ze sobą. Jak tłumaczył Jakub Kotowicz, lekarz weterynarii z Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu, takie zwierzęta nie zostały porzucone, a ich matka przebywa cały czas w pobliżu.

Młode jelenie znalezione w UkrainieTwitter@TpyxaNews

Autor:as/dd

Źródło: Tpyxa News, tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Twitter@TpyxaNews