I natura pożegnała królową Elżbietę II. Na niebie nad Pałacem Buckingham pojawił się niezwykły symbol

Autor:
kw
Źródło:
newsweek.com
"Tłum gęstnieje z minuty na minutę" Relacja Macieja Worocha z Windsoru
"Tłum gęstnieje z minuty na minutę" Relacja Macieja Worocha z Windsoru TVN24
wideo 2/24
Nie żyje królowa Elżbieta II

W czwartek 8 września odeszła Elżbieta II, królowa Wielkiej Brytanii. Informację o śmierci władczyni przekazano około godziny 18.30 czasu lokalnego. Krótko po tym pochmurne niebo nad zamkiem Windsor i Pałacem Buckingham na chwilę się rozpogodziło, a na niebie ukazała się tęcza.

Królowa Elżbieta II zmarła w czwartek 8 września w wieku 96 lat. Na krótko po tym, jak Pałac Buckingham ogłosił tę przykrą informację, pochmurne niebo nieco się rozpogodziło, a promienie słoneczne rozpraszające się w spadających kroplach deszczu sprawiły, że powstała tęcza. Właśnie nad Pałacem Buckingham.

O gorszym samopoczuciu królowej informowano od południa. Pod Pałacem Buckingham zgromadziły się rzesze Brytyjczyków, nie bacząc na nieprzyjemną, deszczową aurę, z której tak znana jest Wielka Brytania. Dlatego pojawienie się tęczy - zjawiska, które kojarzy z radością i nadzieją - ma naprawdę szczególny wydźwięk. Tym bardziej w tak przejmujących okolicznościach jak śmierć królowej.

Fotografom udało się pokazać moment, w którym tęcza lśni obok opuszczonej do połowy na znak żałoby flagi Wielkiej Brytanii. Inni obserwatorzy i dziennikarze donosili, że w tym samym czasie tęcze można było ujrzeć w innych miejscach, takich jak na przykład zamek w Windsorze.

>>> Czytaj dalej: "Jesteśmy dumni, że byłaś naszą królową". Brytyjska prasa pożegnała Elżbietę II

70 lat panowania

Królowa Elżbieta wstąpiła na tron w 1952 roku, po śmierci swojego ojca Jerzego VI. Początkowo nie zakładano, że zasiądzie w fotelu władcy, gdyż znajdowała się daleko w kolejce do tronu, jednak wszystko zmieniło się po abdykacji jej wuja Edwarda VIII. Elżbieta miała zaledwie 26 lat, gdy obejmowała tron.

Królowa odeszła około 17 miesięcy po śmierci ukochanego męża - księcia Filipa. Jak przekazał sekretarz prasowy Elżbiety, utrata męża była "szczególnie smutnym dniem dla królowej". Byli małżeństwem przez 73 lata.

Nowym królem Wielkiej Brytanii został najstarszy syn Elżbiety - Karol, jako Karol III.

TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:kw

Źródło: newsweek.com