Próbował przejechać przez zalaną drogę. Rwąca woda zmiotła auto

Autor:
ps
Źródło:
Reuters, tvnmeteo.pl
Hiszpania: woda w Murcji porwała samochód jadący na zalanej drodze
Hiszpania: woda w Murcji porwała samochód jadący na zalanej drodzeReuters/Jose Martinez
wideo 2/4
Reuters/Jose MartinezHiszpania: woda w Murcji porwała samochód jadący na zalanej drodze

Wschodnią Hiszpanię od kilku dni nawiedzają ulewne opady deszczu, doprowadzając do powodzi błyskawicznych. Na nagraniu z Murcji z czwartku widać samochód porwany przez wodę na zalanej drodze. Dzień wcześniej w wyniku ulew i burz gradowych zalane zostały drogi w Katalonii.

Obfite opady, które nastąpiły w czasie długotrwałej suszy, zamieniły ulice w rzeki w miastach wzdłuż hiszpańskiego wybrzeża Morza Śródziemnego. W czwartek intensywnie padało w Murcji. Na nagraniu z gminy Molina de Segura w Murcji widać, jak kierowca próbował przejechać przez zalaną drogę. Rwąca woda porwała samochód.

Rwąca woda porwała samochód przejeżdżający przez drogęReuters/Jose Martinez

W prowincji Castellon w czwartek najbardziej dotknięte ulewami zostały miasta Benicassim, Oropesa del Mar i Cabanes. Straż pożarna poinformowała, że przeprowadziła trzy akcje ratunkowe i prowadziła działania polegające między innymi na wypompowywaniu wody z zalanych miejsc.

Jezdnie pod wodą w prowincji CastellonReuters
Jezdnie pod wodą w prowincji CastellonReuters

Ulewy pojawiły się w czwartek również w środkowej Hiszpanii, w tym w Madrycie i okolicach. W środę intensywnie padało, wystąpiły również burze gradowe w Katalonii, w efekcie czego niektóre domy zostały zalane, a drogi pokryły się lodem. Na początku tygodnia obfite opady doprowadziły do powodzi błyskawicznych na południowo-wschodnim wybrzeżu kraju, w związku z czym zalanych zostało wiele budynków, woda zatopiła samochody, a lokalne władze były zmuszone zamknąć przedszkola i szkoły.

Najbardziej suchy początek roku

Intensywne opady spowodowały szkody materialne i problemy komunikacyjne, ale przez wielu ten deszcz został przyjęty z zadowoleniem. W Hiszpanii panuje dotkliwa susza. Krajowa agencja meteorologiczna AEMET poinformowała, że to najbardziej suchy początek roku, odkąd prowadzone są pomiary. Katalonia jest jednym z regionów, gdzie panuje najtrudniejsza sytuacja związana z suszą.

Autor:ps

Źródło: Reuters, tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Reuters/Jose Martinez