Ludzkie szczątki znalezione w brzuchu krokodyla mogą należeć do wędkarza, który zaginął w sobotę - przekazała australijska policja. Mężczyzna najprawdopodobniej został zaatakowany przez dwa gady i wciągnięty do wody. Mieszkańcy regionu i służby apelują o ostrożność.
W sobotę australijskie media przekazały informację o zaginięciu mężczyzny na terenie Parku Narodowego Rinyirru. 65-latek łowił ryby w rzece Kennedy, ale w pewnym momencie zniknął. Jak opowiadał policji jego znajomy, w pewnym momencie usłyszał krzyk i plusk wody.
Szczątki wewnątrz krokodyla
Mężczyzny poszukiwała policja stanu Queensland i funkcjonariusze australijskiego Departamentu Środowiska i Nauki (DES). W środę służby przekazały, że niedaleko miejsca, gdzie zaginął wędkarz, złapano i uśpiono dwa krokodyle. Jeden z nich miał 4,1 metrów długości, zaś drugi - 2,8 m. W układzie pokarmowym jednego z nich znaleziono ludzkie szczątki, które najprawdopodobniej należą do 65-latka.
Inspektor Jason Chetham z policji w Queensland potwierdził w poniedziałek, że mogło dojść do ataku krokodyla. "Był hałas, wrzask, a potem plusk wody. To mogło się zdarzyć, to park narodowy i są tam dzikie zwierzęta" - przekazał. Chociaż szczątki nie zostały jeszcze formalnie zidentyfikowane, służby poinformowały o przerwaniu akcji poszukiwawczej wędkarza.
Krokodyle a powódź
Funkcjonariusze DES przekazali, że niebezpieczne gady występują w Parku Narodowym Rinyirru w rzekach, potokach, bagnach, mokradłach, oczkach wodnych i wzdłuż plaż. Obszar zamieszkują zarówno agresywne krokodyle różańcowe (Crocodylus porosus), jak i niewielkie, stosunkowo łagodne krokodyle australijskie (Crocodylus johnsoni). Miejscowi zaapelowali o zachowanie ostrożności podczas zbliżania się do wody.
- To przydarzyło się świadomej ryzyka osobie, więc lepiej trzymać się z dala od brzegów - ostrzegał jeden z nich w mediach społecznościowych.
Mieszkańcy stanu Queensland są przyzwyczajeni do życia u boku groźnych gadów. W marcu, po gigantycznych powodziach, jakie dotknęły region, władze stanu ostrzegły mieszkańców, aby unikali wód powierzchniowych, w których kryły się krokodyle.
Źródło: CNN, tvnmeteo.pl
Źródło zdjęcia głównego: Twitter/Queensland Police