Pogoda na jutro - poniedziałek 29.08. Niż będzie wpływać na aurę. Napłynie chłodniejsze powietrze

Źródło:
tvnmeteo.pl
Pogoda na noc
Pogoda na noctvnmeteo.pl
wideo 2/5
Pogoda na jutro

Pogoda na jutro. Poniedziałek 29.08 zapowiada się wyraźnie chłodniej niż poprzednie dni. Nigdzie nie spodziewamy się upałów, termometry wskażą maksymalnie do 25 stopni Celsjusza na południowym zachodzie kraju. W niektórych regionach wystąpią opady deszczu i burze.

Nadchodzącej doby Polska będzie w zasięgu płytkiej zatoki niskiego ciśnienia ze strefą frontu atmosferycznego. W ciągu dnia od zachodu swój wpływ zaznaczał będzie klin wyżu znad Morza Północnego. Za frontem zacznie napływać chłodniejsza masa powietrza polarnego morskiego z północno-zachodniej części Europy.

Pogoda na noc 28/29.08

Nocą w pasie od Pomorza, przez Ziemię Łódzką, po Śląsk i Małopolskę prognozowane jest duże zachmurzenie, miejscami z przelotnymi opadami deszczu oraz pojedynczymi burzami. Podczas wyładowań atmosferycznych możliwe są intensywne opady deszczu rzędu 10-30 litrów wody na metr kwadratowy. Strefa opadów i burz będzie przemieszczać się na wschód i nad ranem częściowo obejmie również wschodnie województwa. 

Temperatura minimalna wyniesie od 12-14 stopni Celsjusza na zachodzie do 16-18 st. C na wschodzie. kraju Wiatr będzie słaby, południowo-wschodni skręcający na północno-zachodni.

Prognoza pogody na noc
Prognoza pogody na noc tvnmeteo.pl

Pogoda na poniedziałek 29.08

Za dnia początkowo na wschodzie oraz częściowo w centrum kraju, a w drugiej części dnia również na północy zachmurzenie będzie duże i wystąpią przelotne opady deszczu. Ponadto we wschodniej i północno-wschodniej części kraju pojawią się burze z opadami do 10-30 l/mkw. Na południu i zachodzie, a w drugiej części dnia też w centrum przewidywane są rozpogodzenia do umiarkowanego i przejściowo małego zachmurzenia

Termometry pokażą maksymalnie od 21 st. C w Szczecinie do 25 st. C w Rzeszowie. Powieje umiarkowany, na wybrzeżu w porywach dość silny, północno-zachodni wiatr.

Prognoza pogody na poniedziałek
Prognoza pogody na poniedziałektvnmeteo.pl

Warunki biometeo

Wilgotność powietrza w ciągu dnia na przeważającym obszarze Polski znajdzie się na poziomie około 70 procent. Warunki biometeorologiczne na krańcach północnych i wschodnich będą niekorzystne, w północno-zachodniej części kraju oraz w Wielkopolsce aura korzystnie wpłynie na samopoczucie, w pozostałych regionach natomiast warunki biometeorologiczne okażą się neutralne.

Warunki biometeo w poniedziałek
Warunki biometeo w poniedziałektvnmeteo.pl

Pogoda na noc - Warszawa

W nocy w Warszawie zachmurzenie będzie duże i całkowite z przelotnymi opadami deszczu o zmiennym stopniu intensywności. Możliwe burze. Temperatura minimalna wyniesie 18-19 st. C. Wiatr będzie słaby, zachodni, podczas burz porywisty. Ciśnienie o północy wyniesie 1000 hektopaskali i będzie wzrastać.

Pogoda na jutro - Warszawa

Poniedziałek w Warszawie początkowo przyniesie pochmurną aurę, z rozpogodzeniami w drugiej części dnia. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 23-24 st. C. Powieje umiarkowany, w porywach dość silny, zachodni wiatr. Ciśnienie w południe wyniesie 1002 hPa i będzie wzrastać.

Pogoda na noc - Trójmiasto

W Gdyni, Sopocie i Gdańsku zachmurzenie nocą będzie duże i całkowite z przelotnymi opadami deszczu o zmiennym stopniu intensywności. Możliwe są również burze. Temperatura minimalna wyniesie 16-18 st. C. Wiatr będzie umiarkowany, zachodni. Ciśnienie o północy wyniesie 1013 hPa i będzie wzrastać.

Pogoda na jutro - Trójmiasto

Mieszkańców Gdańska, Sopotu i Gdyni w poniedziałek czeka zachmurzenie umiarkowane i duże ze słabymi i umiarkowanymi, przelotnymi opadami deszczu. Możliwa jest pojedyncza burza. Termometry pokażą maksymalnie 21-22 st. C. Powieje umiarkowany, w porywach dość silny wiatr, zachodni skręcający na północno-zachodni. Ciśnienie w południe wyniesie 1014 hPa i będzie wzrastać.

Pogoda na noc - Poznań

Nocą w Poznania zachmurzenie będzie umiarkowane i małe. Temperatura minimalna wyniesie 13-15 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, zachodni. Ciśnienie o północy wyniesie 1005 hPa i będzie wzrastać.

Pogoda na jutro - Poznań

Na poniedziałek dla Poznania prognozowane jest umiarkowane zachmurzenie. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 21-22 st. C. Powieje umiarkowany, w porywach dość silny wiatr, zachodni skręcający na północno-zachodni. Ciśnienie w południe wyniesie 1006 hPa i będzie wzrastać.

Pogoda na noc - Wrocław

Noc we Wrocławiu upłynie z umiarkowanym i małym zachmurzeniem. Temperatura minimalna wyniesie 13-15 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, zachodni. Ciśnienie o północy wyniesie 1002 hPa i będzie wzrastać.

Pogoda na jutro - Wrocław

Mieszkańcy Wrocławia w poniedziałek mogą spodziewać się umiarkowanego zachmurzenia. Termometry pokażą maksymalnie 22-23 st. C. Powieje umiarkowany wiatr, zachodni skręcający na północno-zachodni. Ciśnienie w południe wyniesie 1003 hPa i będzie wzrastać.

Pogoda na noc - Kraków

Noc w Krakowie przyniesie zachmurzenie duże i całkowite z przelotnymi opadami deszczu o zmiennym stopniu intensywności. Możliwe są także burze. Temperatura minimalna wyniesie 15-17 st. C. Wiatr będzie umiarkowany, zachodni. Ciśnienie o północy wyniesie 990 hPa i będzie wzrastać.

Pogoda na jutro - Kraków

W poniedziałek w Krakowie zachmurzenie będzie początkowo duże, z rozpogodzeniami w drugiej części dnia. Nad ranem mogą wystąpić słabe przelotne opady deszczu. Termometry pokażą maksymalnie 23-24 st. C. Powieje umiarkowany wiatr, zachodni skręcający na północno-zachodni. Ciśnienie w południe wyniesie 991 hPa i będzie wzrastać.

Autorka/Autor:ps

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości

Ochłodzenie, które przyszło do nas w weekend, pozostanie w Polsce na dłużej. Sprawdź długoterminową prognozę pogody przygotowaną przez prezentera tvnmeteo.pl Tomasza Wasilewskiego.

Pogoda na 16 dni: o cieple możemy na razie zapomnieć

Pogoda na 16 dni: o cieple możemy na razie zapomnieć

Źródło:
tvnmeteo.pl

Satelity Starlink widoczne były w niedzielny wieczór na polskim niebie. Zdjęcia "kosmicznego pociągu" otrzymaliśmy na Kontakt24.

"Kosmiczny pociąg" znów nad Polską

"Kosmiczny pociąg" znów nad Polską

Źródło:
Kontakt24, Z głową w gwiazdach

Pogoda na jutro, czyli na poniedziałek 4.11. W nocy temperatura spadnie miejscami poniżej zera stopni. Dzień przyniesie przeważnie pogodną aurę. Termometry pokażą do 13 stopni.

Pogoda na jutro - poniedziałek, 4.11. Zimna noc, w dzień do 13 stopni

Pogoda na jutro - poniedziałek, 4.11. Zimna noc, w dzień do 13 stopni

Źródło:
tvnmeteo.pl

W słowackich Tatrach doszło w sobotę do śmiertelnego wypadku. Turyści z Polski próbowali zdobyć Gerlach tak zwaną Drogą Tatarki, ale - jak przekazali słowaccy ratownicy - nie posiadali odpowiedniego sprzętu i utknęli na szczycie. W niedzielę ratownicy przetransportowali ciało Polaka, który zginął prowadząc grupę na najwyższy szczyt w Tatrach.

Polscy turyści utknęli na Gerlachu. Zginęła jedna osoba

Polscy turyści utknęli na Gerlachu. Zginęła jedna osoba

Źródło:
PAP

W wyniku uderzenia pioruna w obóz dla uchodźców na północy Ugandy zginęło 14 osób, w tym 13 dzieci i jedna osoba dorosła - przekazała w niedzielę stacja BBC. 34 osoby zostały ranne. Według lokalnych mediów, ofiary śmiertelne uczestniczyły w nabożeństwie.

Piorun uderzył w obóz dla uchodźców. Nie żyje 13 dzieci i jeden dorosły

Piorun uderzył w obóz dla uchodźców. Nie żyje 13 dzieci i jeden dorosły

Źródło:
PAP, BBC

Trzęsienie ziemi nawiedziło w niedzielę Grecję - poinformowało Europejskie Śródziemnomorskie Centrum Sejsmologiczne (EMSC). Miało magnitudę 5,5.

Trzęsienie ziemi w Grecji

Trzęsienie ziemi w Grecji

Źródło:
Reuters

Król Hiszpanii Filip VI i premier Pedro Sanchez odwiedzili w niedzielę zniszczoną przez powódź miejscowość Paiporta, położoną w prowincji Walencja. Ich obecność wywołała gwałtowną reakcję mieszkańców, którzy zaczęli rzucać w nich błotem.

"Mordercy". W stronę króla i premiera poleciało błoto

"Mordercy". W stronę króla i premiera poleciało błoto

Źródło:
Reuters

W Hiszpanii trwa sprzątanie po niszczycielskich powodziach, które dotknęły wschodnie i południowe regiony kraju. Na Kontakt24 otrzymaliśmy materiały z Walencji i okolicznych miejscowości, na których widać ogromną skalę zniszczeń.

"Świat jak w filmie postapokaliptycznym". Relacje Reporterów24 z zalanej Hiszpanii

"Świat jak w filmie postapokaliptycznym". Relacje Reporterów24 z zalanej Hiszpanii

Aktualizacja:
Źródło:
Kontakt24, RTVE, El Mundo, tvnmeteo.pl

Cyklon subtropikalny Patty uformował się nad Azorami. Na siedmiu spośród dziewięciu wysp archipelagu obowiązują ostrzeżenia przed deszczem i silnym wiatrem. Burza ma przemieszczać się na wschód, w przyszłym tygodniu docierając do kontynentalnej części Portugalii.

Patty wędruje nad Azorami. Zmierza na Europę

Patty wędruje nad Azorami. Zmierza na Europę

Źródło:
SIC Noticias, NHC, IPMA

Ulewy związane z pozostałościami supertajfunu Kong-rey nawiedziły południowo-zachodnią Japonię w sobotę. Miejscami w ciągu jednej doby spadło ponad 370 litrów wody na metr kwadratowy i doszło do podtopień. W mieście Matsuyama wydano nakaz ewakuacji prawie 190 tysięcy osób.

Dawny supertajfun wciąż groźny. Rekordowe opady, ewakuacja tysięcy osób

Dawny supertajfun wciąż groźny. Rekordowe opady, ewakuacja tysięcy osób

Źródło:
Reuters, The Japan Times

W Nowym Jorku ogłoszono stan suszy. Jak podały władze miasta, w październiku w aglomeracji zanotowano jedynie śladowe opady deszczu. Burmistrz apelował w sobotę do mieszkańców o oszczędzanie wody i błyskawiczne zgłaszanie jakichkolwiek awarii.

Burmistrz apeluje o krótsze kąpiele. "Matka Natura rządzi, musimy się dostosować"

Burmistrz apeluje o krótsze kąpiele. "Matka Natura rządzi, musimy się dostosować"

Źródło:
PAP, The Washington Post

Silna trąba wodna zawirowała nad australijskim Brisbane, uszkadzając część nabrzeża. W piątek nad wschodnim wybrzeżem kraju przechodziły burze, które oprócz turbulentnych podmuchów przyniosły także grad.

Potężna kolumna wody wyrosła nad miastem

Potężna kolumna wody wyrosła nad miastem

Źródło:
Reuters, ABC News

Dzisiejszy wieczór był kolejnym z rzędu, kiedy nad Polską dało się zaobserwować przelot Starlinków. Zdjęcia widocznego na niebie "kosmicznego pociągu" dostaliśmy na Kontakt24.

Sznur białych punktów na niebie

Sznur białych punktów na niebie

Źródło:
tvnmeteo.pl

Rekordowy poziom zanieczyszczeń powietrza odnotowano w nocy z piątku na sobotę w 14-milionowym mieście Lahaur we wschodnim Pakistanie. W związku z utrzymującym się smogiem zajęcia sportowe w szkołach nie będą odbywać się na świeżym powietrzu, mieszkańcom zakazano używania riksz motorowych, wstrzymano prace budowlane.

"Nigdy wcześniej nie osiągnęliśmy poziomu 1000"

"Nigdy wcześniej nie osiągnęliśmy poziomu 1000"

Źródło:
PAP

W hiszpańskiej prowincji Walencja wciąż trwają akcje poszukiwawczo-ratunkowe po tragicznych powodziach. Ratownicy w piątek w miejscowości Benetússer dotarli do żywej kobiety, która trzy dni spędziła uwięziona w samochodzie porwanym przez wodę - poinformowały hiszpańskie media.

Trzy dni uwięziona w aucie porwanym przez powódź. Uratowali kobietę

Trzy dni uwięziona w aucie porwanym przez powódź. Uratowali kobietę

Źródło:
El Mundo, tvnmeteo.pl

Złota polska jesień dobiega końca, nadchodzi szarobura aura, taka z pogranicza zimy. O tym, jak w różnych modelach meteorologicznych rysuje się listopad, pisze synoptyk tvnmeteo.pl Arleta Unton-Pyziołek.

Co szykuje pogoda na listopad? Synoptyk o najnowszych wyliczeniach modeli

Co szykuje pogoda na listopad? Synoptyk o najnowszych wyliczeniach modeli

Źródło:
tvnmeteo.pl

Największy krokodyl na świecie żyjący w niewoli zmarł w sobotę w australijskim zoo. Według wyliczeń opiekunów miał co najmniej 110 lat. Stan jego zdrowia pogorszył się w połowie października.

Został wpisany do Księgi rekordów Guinnessa, "był naszym najukochańszym kumplem"

Został wpisany do Księgi rekordów Guinnessa, "był naszym najukochańszym kumplem"

Źródło:
PAP

Rekin zaatakował surfera na Hawajach, odgryzając mu nogę. Mimo poważnej rany mężczyźnie udało się dopłynąć do brzegu z jedynie niewielką pomocą innych plażowiczów. Do zdarzenia doszło w piątek rano.

Stracił nogę w ataku rekina, sam dopłynął do brzegu

Stracił nogę w ataku rekina, sam dopłynął do brzegu

Źródło:
Maui Now, Maui News, CBS News

Europejska Agencja Kosmiczna (ESA) opublikowała zdjęcia satelitarne, które pokazują ogromną skalę zniszczeń i zalań po powodziach w tym tygodniu w Walencji u wschodnich wybrzeży Hiszpanii. Widać na nich, jak zmienił się krajobraz w rejonie laguny La Albufera.

"Dramatyczna transformacja" na zdjęciach satelitarnych

"Dramatyczna transformacja" na zdjęciach satelitarnych

Źródło:
El Pais, ESA, tvnmeteo.pl

NASA nawiązała kontakt z sondą Voyager 1 po kilkudniowej przerwie. Jak wyjaśniła agencja, do zerwania łączności doszło na skutek uruchomienia systemu awaryjnego urządzenia. Obecnie kontakt utrzymywany jest za pośrednictwem systemu, który ostatni raz był wykorzystywany w 1981 roku.

Nie działał od ponad czterech dekad. Teraz pełni kluczową rolę

Nie działał od ponad czterech dekad. Teraz pełni kluczową rolę

Źródło:
NASA, CNN, tvnmeteo.pl

Ta mgławica przypomina kształtem sylwetkę wilka, a może nawet wilkołaka. Nowe zdjęcie, na którym widać ten obłok gazu i pyłu, pokazało w czwartek Europejskie Obserwatorium Południowe (ESO).

Czarny wilk na niebie. Niesamowite zdjęcie

Czarny wilk na niebie. Niesamowite zdjęcie

Źródło:
PAP, ESO

Naukowcy ostrzegają przed ryzykiem poważnej zmiany cyrkulacji oceanicznej na Atlantyku. Mogłaby ona wywołać zakłócenia klimatyczne na nieobserwowaną wcześniej skalę.

"Wyłączenie" atlantyckich prądów może przynieść niszczycielskie skutki

"Wyłączenie" atlantyckich prądów może przynieść niszczycielskie skutki

Źródło:
PAP

Związane z ociepleniem klimatu wskaźniki zagrożenia dla zdrowia ludzi osiągnęły nowe rekordowe wartości - wynika z najnowszej edycji raportu Lancet Countdown on Health and Climate Change. Znacząco wzrosła między innymi liczba zgonów spowodowanych upałem wśród osób powyżej 65. roku życia. Eksperci alarmują, że z powodu zmian klimatycznych zdrowie człowieka jest narażone na niespotykane dotąd zagrożenia.

Liczby, które powinny nas niepokoić. "Rekordowe zagrożenie"

Liczby, które powinny nas niepokoić. "Rekordowe zagrożenie"

Źródło:
PAP, The Guardian, The Lancet

Dynia zawiera wiele cennych składników odżywczych, dlatego warto włączyć ją do diety. - Pomarańczowy kolor dyni jest wynikiem wysokiej zawartości w niej witaminy A i beta-karotenu, które korzystnie wpływają na wzrok, skórę, układ sercowo-naczyniowy oraz układ odpornościowy - przekonuje doktor Lizzy Davis z Wydziału Nauk o Żywieniu Uniwersytetu Alabama w Birmingham.

Trwa sezon na dynię. "To prawdziwa bomba odżywcza"

Trwa sezon na dynię. "To prawdziwa bomba odżywcza"

Źródło:
PAP

Zwierzęta konsumują alkohol częściej niż mogłoby się to wydawać. Najnowsze badania brytyjskich naukowców wykazały, że wiele gatunków, od drobnych bezkręgowców po ssaki, regularnie spożywa etanol w postaci sfermentowanych owoców lub nektaru. Niektóre wykorzystują go w celach obronnych, zaś inne - jako doskonałe źródło kalorii.

Wiele zwierząt regularnie spożywa alkohol. W jakim celu?

Wiele zwierząt regularnie spożywa alkohol. W jakim celu?

Źródło:
Cell Press, The Guardian

Naukowcom udało się nauczyć wielkoszczury gambijskie wykrywania nielegalnych produktów pochodzących od roślin i zwierząt zagrożonych wyginięciem. Chodzi między innymi o łuski łuskowca, kości słoniowe, rogi nosorożca oraz drewno hebanowca afrykańskiego. Trwają prace, by te niezwykłe umiejętności gryzoni były wykorzystywanie w portach, które zmagają się z problemem przemytu.

Chcą wykorzystać supermoce tych gryzoni do walki z przemytem

Chcą wykorzystać supermoce tych gryzoni do walki z przemytem

Źródło:
Phys, Frontiers

Z pustyni Gobi wystartowała chińska misja Shenzhou-19, transportująca tajkonautów na stację kosmiczną Tiangong. Na pokładzie statku znaleźli się członkowie załogi urodzeni w latach 90 - najmłodsi jak do tej pory obywatele Chin w przestrzeni pozaziemskiej.

Tak młodej załogi jeszcze tam nie było. Poza Ziemią spędzi pół roku

Tak młodej załogi jeszcze tam nie było. Poza Ziemią spędzi pół roku

Źródło:
PAP, BBC

W ostatnich dniach wzrosła aktywność wulkanu Popocatépetl w Meksyku. Z jego krateru wydobywa się dym, zawierający popiół i żarzące się fragmenty. Krajowe służby zabroniły zbliżania się do wulkanu, a także wprowadziły alert drugiego stopnia dotyczący jego aktywności.

Gęsty dym od kilku dni unosi się nad wulkanem

Gęsty dym od kilku dni unosi się nad wulkanem

Źródło:
Cenapred, ENEX, Infobae, Milenio

Pyton birmański pożerający w całości jelenia - na taki widok natknęli się naukowcy z południowej Florydy. Aby połknąć ofiarę, samica gada rozwarła szczęki na prawie maksymalną szerokość. Pytony birmańskie są uznawane na Florydzie za gatunki inwazyjne, mające negatywny wpływ na lokalną faunę.

Pyton pożerał jelenia w całości. "Niezapomniany widok"

Pyton pożerał jelenia w całości. "Niezapomniany widok"

Źródło:
Conservancy od Southern Florida, Live Science