Sarna wpadła do basenu portowego w Kołobrzegu

Autor:
anw
Źródło:
TVN24,
SAR uratował sarnę
SAR uratował sarnęSAR Kołobrzeg
wideo 2/7
SAR KołobrzegSAR uratował sarnę

Wystającą nad taflę wody głowę sarny zauważyli w weekend kołobrzescy ratownicy morscy. Zwierzę było wykończone, przez co nie mogło samodzielnie wydostać się na brzeg.

W niedzielę 29.05 kołobrzeska Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa SAR uratowała sarnę. Ratownicy zauważyli jej wystającą nad taflę wody głowę i bez wahania postanowili jej pomóc.

Sarna w basenie portowym w Kołobrzegu SAR Kołobrzeg
Sarna wpadła do basenu portowego w Kołobrzegu SAR Kołobrzeg

Sarna w basenie portowym

Jak przekazali, zwierzę wpadło do basenu portowego i nie potrafiło się samodzielnie wydostać na brzeg. Sarna była na tyle wycieńczona, że nie opierała się przy wciąganiu na pokład łodzi ratowniczej. Została wypuszczona po zachodniej stronie portu, z dala od gwaru turystycznego, jaki ma miejsce na wschodnich nabrzeżach. Ratownik z Kołobrzegu powiedział, że takie sytuacje nie są rzadkością w basenie portowym w Kołobrzegu. 

Sarna europejska (Capreolus capreolus) należy do podrodziny saren (Capreolinae) w obrębie rodziny jeleniowatych (Cervidae). W Polsce jest gatunkiem pospolitym, najliczniejszym na zachodniej kraju. To jedno z ważniejszych zwierząt łownych Europy. Samica jest potocznie nazywana kozą, samiec rogaczem lub kozłem, młode zaś koźlętami.

Sarna w basenie portowym w Kołobrzegu SAR Kołobrzeg

Autor:anw

Źródło: TVN24,

Źródło zdjęcia głównego: SAR Kołobrzeg

Pozostałe wiadomości