TVN Meteo | Pogoda

Pogoda na dziś - piątek 28.01. Dzień pod znakiem mieszanych opadów i silnego wiatru

TVN Meteo | Pogoda

Autor:
kw
Źródło:
tvnmeteo.pl
Prognoza pogody na czwartek, 19.05
Prognoza pogody na czwartek, 19.05tvnmeteo.pl
wideo 2/3
.Pogoda na dziś 28.01

Pogoda na dziś upłynie pod znakiem zachmurzenia oraz opadów deszczu ze śniegiem lub mokrego śniegu. W najcieplejszym momencie dnia na termometrach zobaczymy 6 stopni Celsjusza. Powieje silny wiatr, który w górach może rozpędzać się do nawet 100 kilometrów na godzinę.

Pogoda na dziś przyniesie duże zachmurzenie z przejaśnieniami, postępującymi od północy w głąb kraju. Padać nie powinno jedynie na Pomorzu Zachodnim. W pozostałych regionach wystąpią okresami opady deszczu ze śniegiem do 5 litrów wody na metr kwadratowy oraz mokrego śniegu. W górach popada śnieg o sumie powyżej 5 centymetrów. Będzie ślisko. Temperatura maksymalna sięgnie od 1 stopnia Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez 4 st. C w centrum kraju, do 6 st. C na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny (szczególnie na wschodzie), a powieje z północnego zachodu. W porywach może rozpędzać się do 60-70 km/h. W górach może wiać jeszcze silniej, bo do 90-100 km/h.

Warunki biometeorologiczne - piątek 27.01

Wilgotność powietrza w ciągu dnia wyniesie 80-90 procent. W całej Polsce zrobi się chłodno, wilgotno i wietrznie. Pogoda wpłynie niekorzystnie na nasze samopoczucie.

Warunki biometeorologiczne w piątek 28.01
Warunki biometeorologiczne w piątek 28.01tvnmeteo.pl

Pogoda na dziś - Warszawa

Pochmurno, przelotne opady śniegu z deszczem i mokrego śniegu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 3 st. C. Z północnego zachodu powieje dość silny wiatr, który w porywach rozpędzi się do 60-70 km/h. W południe barometry wskażą 997 hPa.

Pogoda na dziś - Trójmiasto

Pochmurno z rozpogodzeniami, przelotne opady śniegu z deszczem i mokrego śniegu. Termometry pokażą maksymalnie 4 st. C. Wiatr z północnego zachodu będzie dość silny, a w porywach osiągnie do 50-70 km/h. W południe ciśnienie wyniesie 997 hPa.

Pogoda na dziś - Poznań

Pochmurno z przejaśnieniami, przelotne opady śniegu z deszczem i mokrego śniegu. Temperatura maksymalna sięgnie 5 st. C. Z północnego zachodu powieje umiarkowany i dość silny wiatr, który może rozpędzać się do 50-60 km/h. W południe na barometrach zobaczymy 1012 hPa.

Pogoda na dziś - Wrocław

Pochmurno, przelotne opady śniegu z deszczem i mokrego śniegu. Temperatura maksymalna wyniesie 5 st. C. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny, a powieje z północnego zachodu. W południe barometry pokażą 1005 hPa.

Pogoda na dziś - Kraków

Pochmurno, okresami opady śniegu, ślisko. Temperatura maksymalna sięgnie 2 st. C. Północno-zachodni wiatr będzie umiarkowany i dość silny - w porywach rozpędzi się do 50-70 km/h. W południe na barometrach zobaczymy 988 hPa.

Autor:kw

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości