TVN Meteo | Pogoda

Pogoda na dziś, pogoda na Wigilię. Spadnie śnieg i deszcz, powieje silniejszy wiatr

TVN Meteo | Pogoda

Autor:
dd
Źródło:
tvnmeteo.pl
Prognoza pogody na wtorek
Prognoza pogody na wtorektvnmeteo.pl
wideo 2/3
Pogoda na dziś 24.12

Pogoda na dziś, piątek 24.12, czyli Wigilię, zapowiada się ze śniegiem i deszczem. Uwaga, miejscami opady mogą zamarzać. Lokalnie powieje silniejszy wiatr, w porywach rozpędzając się do 60 kilometrów na godzinę.

Jak przekazał synoptyk tvnmeteo.pl Daniel Kowalczyk, w Wigilię kraj zostanie podzielony na cieplejsze południe z opadami mieszanymi i deszczem oraz chłodniejszą północ, gdzie spodziewać się należy głównie śniegu.

Pogoda na Wigilię

Pogoda na dziś, czyli Wigilię 24.12 przyniesie na zachodzie, południu i w centrum Polski mokry śnieg i deszcz do 5 litrów wody na metr kwadratowy. W pozostałych regionach spadnie od 2 do 5 centymetrów śniegu. W pasie od Gorzowa Wielkopolskiego, przez Łódź, po Zamość możliwe są opady marznące. Uwaga, zrobi się ślisko. Na termometrach zobaczymy od -2 stopni Celsjusza na północnym-wschodzie, przez 1 st. C w centrum kraju, do 5 st. C na Śląsku i w Małopolsce. Powieje zachodni, słaby i umiarkowany wiatr. Na południu okresami stanie się dość silny, w porywach rozpędzi się do 40-60 kilometrów na godzinę.

Pogoda na Wigilię
Pogoda na Wigiliętvnmeteo.pl

Warunki biometeo w Wigilię

W piątek w niemal całej Polsce wilgotność powietrza przekroczy 90 procent. W całym kraju odczujemy chłód i wilgoć, a na południu będzie dodatkowo wietrznie. W północno-wschodnich stronach kraju i częściowo na wschodzie biomet okaże się neutralny, a w pozostałych regionach - niekorzystny.

Warunki biometeo w Wigilię
Warunki biometeo w Wigiliętvnmeteo.pl

Pogoda na dziś - Warszawa

Pochmurna Wigilia z opadami śniegu. Termometry pokażą maksymalnie 0 st. C. Powieje zachodni, słaby wiatr. Ciśnienie w południe wyniesie 983 hPa.

Pogoda na dziś - Trójmiasto

Piątek zapowiada się pochmurnie. Po południu i wieczorem spodziewane są opady śniegu rzędu 2-5 centymetrów. Temperatura wzrośnie maksymalnie do 1 st. C. Wiatr początkowo powieje z zachodu, wieczorem zmieni kierunek na północny, będzie słaby. Ciśnienie w Gdańsku w południe sięgnie 994 hPa.

Pogoda na dziś - Poznań

Czeka nas pochmurny dzień z opadami śniegu z deszczem rzędu 5-10 litrów wody na metr kwadratowy. Termometry pokażą do 2 st. C. Wiatr będzie zachodni, słaby. Ciśnienie w południe sięgnie 985 hPa.

Pogoda na dziś - Wrocław

Czeka nas pochmurny piątek z opadami deszczu do 5 l/mkw. Temperatura sięgnie maksymalnie 5 st. C. Powieje zachodni, umiarkowany wiatr, okresami dość silny, rozpędzając się w porywach do 40-60 km/h. Ciśnienie w południe wyniesie 981 hPa.

Pogoda na dziś - Kraków

Zapowiada się pochmurny dzień ze słabymi opadami deszczu. Termometry wskażą do 5 st. C. Powieje zachodni, umiarkowany, a okresami dość silny wiatr, wiejący w porywach z prędkością do 40-60 km/h. Ciśnienie w południe sięgnie 969 hPa.

Warunki drogowe w Wigilię
Warunki drogowe w Wigiliętvnmeteo.pl

Autor:dd

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości