Najnowsze

Śliskie drogi i zawieje. Uważaj za kierownicą

Najnowsze

Warunki drogowe we Wrocławiu (TVN24)
Warunki drogowe we Wrocławiu (TVN24)

Śliskie drogi, błoto pośniegowe i ograniczona widzialność wciąż utrudniają kierowcom jazdę po kraju. Jak poinformowała o godz. 12 GDDKiA, jezdnie oczyszcza prawie 900 pojazdów. Policja apeluje do kierowców o rozsądek i dostosowanie prędkości do warunków pogodowych.

- Występują utrudnienia w komunikacji. Śnieg pokrywa drogi oraz ogranicza widzialność. Opady śniegu o charakterze przelotnym mogą w krótkim okresie ograniczać widzialność nawet poniżej 50 m. Opadom towarzyszy okresami dość silny wiatr w porywach do 40-50 km/h, powodujący zawieje śnieżne - ostrzega Arleta Unton-Pyziołek, synoptyk TVN Meteo.

Warunki drogowe w sobotę 12.01
Warunki drogowe w sobotę 12.01

Ponad tysiąc solarek w akcji

Na drogach krajowych pracują 894 pojazdy do zimowego utrzymania - poinformowała po godzinie 12 Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

To mniej niż nad ranem, kiedy na ulice wyjechało aż 1047 pługów i solarek. W samej Warszawie, gdzie spadło tylko 3 cm śniegu, na ulicach pracowało prawie 200 solarek.

CZYTAJ WIĘCEJ NA TVNWARSZAWA.PL

Jak podaje GDDKiA, utrudnienia w postaci błota pośniegowego i śliskości spowodowane opadami śniegu, miejscami intensywnego, występują we wschodniej części woj. zachodniopomorskiego, w woj. pomorskim, kujawsko-pomorskim, wschodniej części woj. wielkopolskiego, w woj. łódzkim, na niektórych odcinkach dróg w woj. mazowieckim, w północnej części woj. śląskiego oraz na niektórych odcinkach dróg woj. dolnośląskiego.

Utrudnienia w obiektywie Reporterów 24

Od wczorajszego wieczora, czyli od kiedy śnieg zaczął intensywnie padać, dostajemy mnóstwo zdjęć i filmów od Reporterów 24 na temat aktualnej sytuacji pogodowej w kraju.

KONTAKT24: ZDJĘCIA ZE SPARALIŻOWANEGO SZCZECINA

Opady do wieczora

Według prognozy pogody na sobotę, opadów śniegu aż do wieczora powinni się spodziewać podróżujący po całej Polsce. Mogą one utrudniać jazdę.

Śnieg ma padać przelotnie i niezbyt intensywnie. Tylko na wschodzie może posypać bardziej obficie. W całym kraju spadnie go do 5 cm.

Kierowcy powinni też uważać na wiatr, który w porywach może osiągać 40-50 km/h.

Autor: js/mj,tka / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości