Całkowita liczba zakażeń koronawirusem wynosi ponad sześć milionów przypadków. Obecnie z chorobą walczą ponad trzy miliony osób. 53 tysiące z nich znajduje się w ciężkim lub krytycznym stanie.
Z pandemią COVID-19 zmaga się ponad 200 państw i terytoriów na świecie. We wtorek rano całkowita liczba odnotowanych zakażeń patogenem wynosiła ponad 6,3 miliona.
Według danych z portalu worldometers.info najwięcej zachorowań na COVID-19, chorobę wywoływaną przez koronawirusa SARS-CoV-2, odnotowano w Stanach Zjednoczonych. Zakaziło się tam ponad 1,8 miliona osób. Na drugim miejscu pod tym względem znajduje się Brazylia, gdzie potwierdzono ponad 529 tysięcy przypadków. Kolejna w tej statystyce jest Rosja. Odnotowano tam ponad 414 tysięcy zakażeń.
Trendy w liczbie zakażonych
1 czerwca na całym świecie przybyło ponad 103 tysiące nowych przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Trzy dni wcześniej - 29 maja - odnotowano ich najwięcej od czasu wybuchu epidemii (125,5 tys.).
W maju liczba nowych przypadków ciągle się wahała. Od 17 maja obserwowano tendencję wzrostową. Od 23 maja widoczny był spadek, a 26 maja liczba kolejnych zachorowań znów wzrosła. Z 30 na 31 maja odnotowano kolejny spadek liczby nowych zakażeń.
Dane liczbowe aktualizowane są na bieżąco. Wykresy aktualizowane są raz dziennie.
Gdzie zmarło najwięcej osób
W wyniku zakażenia koronawirusem na świecie zmarło ponad 377 tysięcy osób. Najwięcej, bo ponad 106 tysięcy zgonów, odnotowano w Stanach Zjednoczonych. Na drugim miejscu pod względem łącznej liczby ofiar śmiertelnych znajduje się Wielka Brytania, gdzie na COVID-19 zmarło ponad 39 tysięcy osób. Na trzecim miejscu są Włochy, gdzie odnotowano 33 tysiące zgonów w konsekwencji zakażenia SARS-CoV-2.
1 czerwca odnotowano spadek liczby zgonów. Zmarło nieco ponad trzy tysiące osób.
Aktywne przypadki
Obecnie na całym świecie notuje się ponad 3,08 miliona tak zwanych aktywnych przypadków zakażenia koronawirusem, czyli osób, które aktualnie zmagają się z chorobą.
U ponad 3,03 miliona zakażonych choroba ma łagodny przebieg. Stanowi to 98 procent przypadków. Stan ponad 53 tysięcy osób, czyli dwóch procent pacjentów, jest poważny lub krytyczny.
Do tej pory wyzdrowiało ponad 2,9 miliona osób. 1 czerwca liczba kolejnych osób, które wyszły z choroby, wyniosła ponad 56 tysięcy.
Autor: kw / Źródło: worldometers.info