Najnowsze

Pogoda na Wszystkich Świętych. Miejscami deszcz ze śniegiem

Najnowsze

Maja Popielarska o pogodzie
Maja Popielarska o pogodzie tvn24
wideo 2/4

Według prognoz w większości województw aura ma być pogodna. Tylko w niektórych regionach kraju może popadać deszcz, a nawet deszcz ze śniegiem.

Jak powiedziała synoptyk tvnmeteo.pl Arleta Unton-Pyziołek, w świetle czwartkowych wyliczeń modeli meteorologicznych 1 listopada zapowiada się dość przyjemnie. Ma być jednak chłodniej, niż wynikało to z wcześniejszych przewidywań. - Do dnia Wszystkich Świętych coraz bliżej i sytuacja staje się bardziej klarowna - podkreśliła synoptyk. Jak podała, w najbliższy weekend ma nastąpić przebudowa pola barycznego nad Europą Środkową. Skończy się napływ ciepłych mas powietrza z południa, a w przyszłym tygodniu napłyną chłodniejsze masy powietrza polarnego oraz arktycznego z północy.Może popadać deszcz

- 1 listopada Polska ma znaleźć się pod wpływem wyżów znad Rosji i Karpat. Jedynie północna i północno-zachodnia część kraju znajdzie się na skraju niżu znad Morza Północnego - opisała sytuację baryczną Unton-PyziołekCo z tego wynika?

Prognozowana temperatura we Wszystkich Świętych (Ventusky.com)
Prognozowana temperatura we Wszystkich Świętych (Ventusky.com)Ventusky.com

Noc z 31 października na 1 listopada okaże się dość pogodna, tylko na Pomorzu Zachodnim, Pomorzu, Warmii i Mazurach będzie pochmurno. Może tam popadać przelotny deszcz, możliwe są również opady deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna wyniesie nad ranem od -3 stopni Celsjusza na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie, przez -1 st. C w centrum, do 1 st. C na Pomorzu Zachodnim.Dzień zapowiada się pogodnie, z zachmurzeniem małym i umiarkowanym. Jedynie na północy i krańcach zachodnich wzrośnie ono do dużego. Na Pomorzu możliwe są słabe i przelotne opady deszczu. Temperatura po południu sięgnie maksymalnie od 5 st. C na Suwalszczyźnie, przez 7 st. C w centrum, do 9 st. C na Podkarpaciu. Powieje południowo-zachodni słaby i umiarkowany wiatr.

Prognozowane opady we Wszystkich Świętych (Ventusky.com)
Prognozowane opady we Wszystkich Świętych (Ventusky.com)Ventusky.com

Autor: ml/map / Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Ventusky.com/Shutterstock

Pozostałe wiadomości