Pogoda może być niebezpieczna. Alerty w wielu regionach

[object Object]
Prognoza pogody na noctvnmeteo.pl
wideo 2/24

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym wiatrem, oblodzeniami i zawiejami lub zamieciami śnieżnymi. Obowiązują też ostrzeżenia hydrologiczne, w tym trzeciego - najwyższego stopnia.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje wystąpienie całego spektrum groźnych zjawisk atmosferycznych: oblodzeń, zawiei i zamieci śnieżnych oraz silnego wiatru. Miejscami może powiać z prędkością dochodzącą do 100 kilometrów na godzinę.

Niebezpieczna będzie również sytuacja hydrologiczna. Na niektórych rzekach mogą zostać przekroczone stany ostrzegawcze.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia

SILNY WIATR

W wielu regionach Polski IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym wiatrem. Objęto nimi województwa:

- zachodniopomorskie (w powiatach: Świnoujście, kamieński, gryficki, kołobrzeski, białogardzki, koszaliński, Koszalin, sławieński) - synoptycy IMGW prognozują silny wiatr o średniej prędkości od 40 km/h do 50 km/h, w porywach mogą osiągać prędkość do 85 km/h, z północnego zachodu. Ostrzeżenie będzie obowiązywać do godziny 8 rano we wtorek;

- lubuskie (z wyłączeniem powiatów gorzowskiego, Gorzów Wielkopolski, strzelecko-drezdeneckiego, międzyrzeckiego) - przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 25 km/h do 35 km/h, w porywach do 80 km/h, z północnego wschodu. Alert będzie obowiązywał do godziny 12 we wtorek;

- pomorskie (w powiatach: słupskim, Słupsk, lęborskim, wejherowskim, puckim, Gdańsk, Gdynia, Sopot, gdańskim, nowodworskim) - spodziewana średnia prędkość wiatru wyniesie od 35 km/h do 50 km/h, w porywach od 70 km/h do 90 km/h. Ostrzeżenie będzie obowiązywać do godziny 14 we wtorek;

- dolnośląskie (na obszarze powiatów: zgorzeleckiego, bolesławieckiego, lubańskiego, lwóweckiego, złotoryjskiego, jaworskiego, świdnickiego, dzierżoniowskiego, ząbkowickiego, kłodzkiego, wałbrzyskiego, Wałbrzych, kamiennogórskiego, jeleniogórskiego, Jelenia Góra, legnickiego i Legnica) - średnia prędkość wiatru ma osiągać od 30 km/h do 40 km/h, a porywy do 80 km/h. Alert będzie ważny do godziny 20 we wtorek;

OBLODZENIA

Będą też miejsca, gdzie może zrobić się ślisko. IMGW prognozuje zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu. Temperatura minimalna wyniesie od -1 do -2 stopni Celsjusza, a temperatura minimalna gruntu od -2 do -3 st. C (na Ziemi Łódzkiej do -6 st. C).

Ostrzeżenie pierwszego stopnia przed zjawiskiem wydano dla województwpodkarpackiego i opolskiego, w których ostrzeżenia będą obowiązywać do godz. 4 we wtorek;

ZAWIEJE I ZAMIECIE ŚNIEŻNE

W województwie dolnośląskim w powiatach: lubańskim, lwóweckim, jeleniogórskim, Jeleniej Górze, kamiennogórskim, złotoryjskim, jaworskim, świdnickim, wałbrzyskim, Wałbrzych, kłodzkim, ząbkowickim, dzierżoniowskim w obszarze powyżej 600 metrów nad poziomem morza przewiduje się zawieje i zamiecie śnieżne spowodowane przez zachodni wiatr o średniej prędkości od 30 km/h do 40 km/h, w porywach do 80 km/h oraz okresami opadami śniegu. Ostrzeżenie będzie ważne od godz. 6 do godz. 20 we wtorek.

Na obszarze województw: śląskiego (powiaty: cieszyński, bielski, Bielsko-Biała, żywiecki), małopolskiego (powiaty: suski, nowotarski, tatrzański, nowosądecki, Nowy Sącz i gorlicki) i podkarpackiego (powiaty: jasielski, krośnieński, Krosno, sanocki, leski i bieszczadzki) prognozowane są zawieje i zamiecie śnieżne spowodowane przez wiatr o średniej prędkości 20-35 km/h, w porywach do 65 km/h, z zachodu i północnego zachodu. Dodatkowo wystąpią też opady śniegu o natężeniu umiarkowanym, a okresami silnym. Alerty będą obowiązywać od godziny 10 we wtorek do godziny 8 w środę.

INTENSYWNE OPADY ŚNIEGU

W dwóch województwach: śląskim (w powiatach: cieszyński, bielski, Bielsko-Biała, żywiecki) i małopolskim (powiaty: suski, nowotarski i tatrzański) wydano ostrzeżenia drugiego stopnia. Mogą tam wystąpić opady śniegu o natężeniu umiarkowanym, okresami silnym, powodujące przyrost pokrywy śnieżnej od 20 do 30 cm, lokalnie do 35 cm. Alerty będą obowiązywać od godziny 10 we wtorek do godz. 7 w środę.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia synoptycy IMGW wydali również w dwóch województwach: małopolskim (powiaty: nowosądecki, Nowy Sącz i gorlicki) i podkarpackim (powiaty: jasielski, krośnieński, Krosno, sanocki, leski i bieszczadzki). Możliwe są tam opady śniegu, miejscami o natężeniu umiarkowanym. Mogą spowodować przyrost pokrywy śnieżnej od 15 do 20 cm, lokalnie do 25 cm. Ostrzeżenia obowiązywać będą od godz. 13 we wtorek do godz. 8 w środę.

Ostrzeżenia meteorologiczne IMGWtvnmeteo.pl za IMGW

Ostrzeżenia hydrologiczne trzeciego stopnia

WOJEWÓDZTWO WIELKOPOLSKIE

Trwający spływ wód opadowych będzie powodował dalsze wzrosty stanów wody w zlewni Baryczy w strefie wody wysokiej, około i powyżej stanów ostrzegawczych, w Odolanowie na Kurochu niewykluczony wzrost powyżej stanu alarmowego. Alert jest ważny do godz. 9 we wtorek.

WOJEWÓDZTWO DOLNOŚLĄSKIE

Na rzekach Niziny Śląsko-Łużyckiej, lokalnie Niziny Śląskiej oraz w zlewni Baryczy trwać będzie jeszcze spływ wód opadowych w strefie wody wysokiej. Dalsze wzrosty powyżej stanu alarmowego prognozowane są w Kanclerzowicach na Sąsiecznicy. W Rzeszotarach na Czarnej Wodzie możliwy wzrost powyżej stanu alarmowego. Stan ostrzegawczy może zostać przekroczony na Widawie w Krzyżanowicach.

Ostrzeżenia hydrologiczne drugiego stopnia

WOJEWÓDZTWO ZACHODNIOPOMORSKIE

W związku z prognozowanym silnym wiatrem z sektora północnego na Zalewie Szczecińskim i w ujściowym odcinku Odry nastąpi wzrost poziomów wody powyżej stanów ostrzegawczych, lokalnie z możliwością przekroczenia stanów alarmowych na Zalewie Szczecińskim. Ostrzeżenie obowiązuje do godz. 8 w środę.

Z powodu silnego wiatru z sektora północnego wzdłuż wybrzeża nastąpi wzrost poziomów wody powyżej stanów ostrzegawczych, lokalnie z możliwością przekroczenia stanów alarmowych. Alert będzie ważny do godz. 14 we wtorek.

WOJEWÓDZTWO POMORSKIE

Na terenie Wybrzeża oraz morskich wód wewnętrznych prognozuje się silny, północny wiatr. Wzdłuż wybrzeża nastąpi wzrost poziomów wody powyżej stanów ostrzegawczych, lokalnie z możliwością przekroczenia stanów alarmowych. Alert będzie ważny do godziny 14 we wtorek.

W związku ze spływem wód roztopowych przewiduje się przekroczenie stanu ostrzegawczego na rzece Baudzie. Ostrzeżenie obowiązuje do godz. 9 we wtorek.

WOJEWÓDZTWO WARMIŃSKO-MAZURSKIE

W związku ze spływem wód roztopowych przewiduje się przekroczenie stanu ostrzegawczego na rzece Baudzie. Ostrzeżenie będzie ważne do godz. 9 we wtorek.

WOJEWÓDZTWO WIELKOPOLSKIE

W związku z rozwojem sytuacji hydrologicznej, w ciągu najbliższej doby na stacji wodowskazowej Dębe (Swędrnia), prognozuje się przekroczenia stanu ostrzegawczego. Stany okołoostrzegawcze mogą wystąpić na wodowskazie Kraszewice (Łużyca). Alert obowiązuje do godz. 12 we wtorek.

WOJEWÓDZTWO ŁÓDZKIE

W związku z rozwojem sytuacji hydrologicznej, w ciągu najbliższej doby na stacji wodowskazowej Łask (Grabia), prognozuje się przekroczenie stanu ostrzegawczego. Ostrzeżenie obowiązuje do godz. 12 we wtorek.

Aktualne ostrzeżenia hydrologiczne IMGWIMGW

Czym jest ostrzeżenie pierwszego stopnia?

Według definicji IMGW przewiduje warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Zimowe zagrożenia (RCB)RCB

Czym jest ostrzeżenie hydrologiczne trzeciego stopnia?

Według IMGW ostrzeżenie hydrologiczne trzeciego stopnia oznacza, że stan wody (obserwowane lub prognozowane) układają się w strefie powyżej stanów alarmowych.

Czym jest ostrzeżenie hydrologiczne drugiego stopnia?

Ostrzeżenie hydrologiczne drugiego stopnia oznacza, że stan wody układa się w strefie powyżej stanów ostrzegawczych - lecz poniżej stanów alarmowych.

Autor: kw,ao/map,aw / Źródło: IMGW

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości

Sytuacja baryczna w Europie jest obecnie niezwykle stabilna, ale nie oznacza to, że najbliższe dni okażą się spokojne. W weekend i na początku przyszłego tygodnia w części kraju może zagrzmieć, a porywy wiatru sięgną nawet 90 kilometrów na godzinę. Po raz kolejny czeka nas również spadek temperatury.

Pogoda na 5 dni. Nie tylko ochłodzenie. Nadciąga duża zmiana w pogodzie

Pogoda na 5 dni. Nie tylko ochłodzenie. Nadciąga duża zmiana w pogodzie

Źródło:
tvnmeteo.pl

Kończy się sezon narciarski w Tatrach. Duże ocieplenie w ostatnich dniach spowodowało, że na szczytach szybko ubywa śniegu. Otwarty jest jeszcze szlak na odcinku Czarny Staw - Rysy oraz rejon Kotła Gąsienicowego.

"Śnieg ginie w oczach". Ostatnia szansa na narty w Tatrach

"Śnieg ginie w oczach". Ostatnia szansa na narty w Tatrach

Źródło:
PAP, TPN

- Obecne zmiany klimatyczne będą miały reperkusje przez dziesiątki tysięcy, a nawet setki tysięcy lat - podkreśla geolog Jan Zalasiewicz, emerytowany profesor Uniwersytetu w Leicester, który jest jednym z inicjatorów koncepcji ustanowienia epoki nazywanej antropocenem. Jak mówi, "zmieniliśmy biologię w każdym zakątku Ziemi w niespotykanej wcześniej skali i wyjątkowo krótkim czasie".

"Pod tym względem jesteśmy wyjątkowi w historii świata". Co po nas zostanie?

"Pod tym względem jesteśmy wyjątkowi w historii świata". Co po nas zostanie?

Źródło:
PAP

Władze Orenburga położonego nad rzeką Ural wezwały w piątek mieszkańców do natychmiastowego opuszczenia domów z powodu podnoszących się wód powodziowych - informuje agencja informacyjna Reuters. Sytuację określono jako "krytyczną". Pod wodą jest wiele domów. Trwają największe powodzie od 70 lat.

Mają zabrać dokumenty i uciekać. Sytuacja jest "krytyczna"

Mają zabrać dokumenty i uciekać. Sytuacja jest "krytyczna"

Aktualizacja:
Źródło:
Reuters, tvnmeteo.pl

Archeolodzy natknęli się w Pompejach na malowidła, na których widać sceny z mitologii greckiej. Freski są zachowane w doskonałym stanie. - To naprawdę prawdziwy skarbiec, bo za każdym razem podczas wykopalisk odkrywamy coś pięknego i znaczącego - powiedział włoski minister kultury Gennaro Sangiuliano.

Doskonale zachowane freski odkryte w Pompejach

Doskonale zachowane freski odkryte w Pompejach

Źródło:
PAP, Reuters, tvnmeteo.pl

Nie chowajcie jeszcze ciepłych kurtek do szaf. W pogodzie po weekendzie czeka nas zimowy epizod. Temperatura znacząco spadnie, a ochłodzeniu mogą towarzyszyć opady deszczu ze śniegiem. - Zacznie płynąć zimne, arktyczne powietrze - podkreślał we "Wstajesz i wiesz" w TVN24 prezenter tvnmeteo.pl Tomasz Wasilewski.

Czeka nas "duże zimno". Mogą wrócić opady deszczu ze śniegiem

Czeka nas "duże zimno". Mogą wrócić opady deszczu ze śniegiem

Źródło:
TVN24, tvnmeteo.pl

Wysychają ważne dla mieszkańców stolicy Kolumbii i okolic źródła wody pitnej. Władze podjęły decyzję o racjonowaniu wody dla około dziewięciu milionów ludzi.

W tej stolicy trzeba racjonować wodę. Sytuacja najgorsza od 40 lat

W tej stolicy trzeba racjonować wodę. Sytuacja najgorsza od 40 lat

Źródło:
PAP, Reuters. tvnmeteo.pl

Pogoda na dziś. Piątek 12.04 w całym kraju przyniesie komfort termiczny i neutralny biomet, jedynie na północy może popadać deszcz i silniej powiać wiatr. Niebo będzie przeważnie pochmurne, ale z przejaśnieniami. Termometry pokażą od 16 do 19 stopni Celsjusza.

Pogoda na dziś - piątek 12.04. Pochmurno, ale na termometrach zobaczymy prawie 20 stopni

Pogoda na dziś - piątek 12.04. Pochmurno, ale na termometrach zobaczymy prawie 20 stopni

Źródło:
tvnmeteo.pl

Trzech rozbitków zostało uratowanych z bezludnej wyspy w Mikronezji. Ich łódź została uszkodzona podczas rejsu, na który wybrali się w Niedzielę Wielkanocną. Odnalezienie mężczyzn było możliwe dzięki wykonanemu na piasku napisowi.

Spędzili dziewięć dni na bezludnej wyspie. Ocalił ich "akt pomysłowości"

Spędzili dziewięć dni na bezludnej wyspie. Ocalił ich "akt pomysłowości"

Źródło:
BBC, Reuters

Troje holenderskich turystów zginęło na skutek zejścia lawiny w austriackich Alpach. Do wypadku doszło w rejonie Alp Ötztalskich niedaleko popularnego kurortu Soelden. Jak podkreślają służby ratunkowe, warunki w górach są trudne.

Lawina porwała turystów. Trzy osoby nie żyją

Lawina porwała turystów. Trzy osoby nie żyją

Źródło:
PAP, Reuters, Ruhr Nachrichten

Znak ostrzegający przed nisko latającymi bocianami został ustawiony w niemieckiej miejscowości Sandstedt. Dochodziło tam do wypadków z udziałem tych majestatycznych ptaków, które podczas zbliżania się do gniazd często znajdowały się na drodze ciężarówek.

"Uwaga, nisko latające bociany!" Postawiono nietypowy znak

"Uwaga, nisko latające bociany!" Postawiono nietypowy znak

Źródło:
RTL

Wiosna zaskakuje temperaturą. W pierwszych dniach kwietnia zrobiło się tak gorąco, że poczuliśmy lato. Jakiej pogody spodziewać się w wakacje? Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej stworzył eksperymentalną długoterminową prognozę pogody na lato 2024.

Jaka pogoda czeka nas w wakacje? Oto prognoza IMGW na lato 2024

Jaka pogoda czeka nas w wakacje? Oto prognoza IMGW na lato 2024

Źródło:
IMGW

Powstanie i funkcjonowanie Jedwabnego Szlaku było kluczowe dla rozprzestrzenienia się kury domowej ze środkowej Azji na inne obszary - twierdzą naukowcy. Po przeanalizowaniu dziesiątek tysięcy fragmentów skorupek jaj udało im się określić, że ptaki te towarzyszyły ludziom od około V wieku przed naszą erą.

Kury mogły przywędrować do nas Jedwabnym Szlakiem

Kury mogły przywędrować do nas Jedwabnym Szlakiem

Źródło:
PAP, Max Planck Institute od Geoanthropology

Naukowcy przedstawili właśnie bezpośrednie dowody na istnienie kryształu Wignera. Choć od dziesięcioleci ten niezwykły rodzaj materii, składający się wyłącznie z elektronów, był przedmiotem wielu eksperymentów, po raz pierwszy udało się go zaobserwować.

Oto bezpośredni dowód na istnienie kryształu Wignera

Oto bezpośredni dowód na istnienie kryształu Wignera

Źródło:
princeton.edu, newscientist.com, tvnmeteo.pl

Europejska Agencja Kosmiczna za kilka miesięcy wyśle misję Proba-3, dzięki której będzie możliwe wywołanie sztucznego zaćmienia Słońca. Nietypowy instrument ma wykonać zdjęcia tarczy naszej dziennej gwiazdy.

ESA chce wywołać sztuczne zaćmienie Słońca

ESA chce wywołać sztuczne zaćmienie Słońca

Źródło:
PAP, ESA, tvnmeteo.pl

Gwałtowne burze z tornadami przeszły w środę przez południe Stanów Zjednoczonych. Nie żyje co najmniej jedna osoba. Zniszczonych jest wiele domów. Na przedmieściach Huston w Teksasie uszkodzony został budynek centrum handlowego.

"Widziałem tylko budynki z powybijanymi szybami, przewrócone auta, zerwane linie energetyczne"

"Widziałem tylko budynki z powybijanymi szybami, przewrócone auta, zerwane linie energetyczne"

Źródło:
Reuters, CNN, ABC News

Położona na północy Norwegii gmina Vadso zwróciła się do Komisji Europejskiej o wsparcie w utworzeniu strefy czasowej z dobą wydłużoną o dwie godziny. Według władz przyciągnie to więcej mieszkańców i dzięki temu bliscy będą mieli więcej czasu na spotkania ze sobą.

Chcą wydłużyć dobę do 26 godzin

Chcą wydłużyć dobę do 26 godzin

Źródło:
PAP

Minął tydzień od potężnego trzęsienia ziemi, które nawiedziło wschodnie regiony Tajwanu. Miało magnitudę 7,2. Służby ratownicze odnalazły w środę na szlaku turystycznym cztery ciała, w tym dwóch obejmujących się osób. Według informacji strażaków bilans ofiar wzrósł do 16 zabitych. Trzy osoby są nadal zaginione.

Po tygodniu od trzęsienia ziemi znaleziono ciała dwóch obejmujących się osób

Po tygodniu od trzęsienia ziemi znaleziono ciała dwóch obejmujących się osób

Źródło:
PAP, Reuters

Wir powietrza Vanessa zaciągnął znad północnego Atlantyku chłodne masy powietrza polarnego. To dlatego w środę temperatura obniżyła się średnio o 13 stopni Celsjusza. Wnikająca z rejonu Grenlandii masa powietrza stworzyła na jednym ze zdjęć satelitarnych malownicze wzory.

Masa powietrza polarnego "odmalowała" esy-floresy

Masa powietrza polarnego "odmalowała" esy-floresy

Źródło:
tvnmeteo.pl

Po tragedii na Podhalu, kiedy w wichurach zginęło pięć osób, Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wspólnie z Instytutem Meteorologii i Gospodarki Wodnej ma ocenić dotychczas obowiązujące procedury bezpieczeństwa. Czy zajdą zmiany w wysyłaniu SMS-owych ostrzeżeń, nazywanych alertami RCB? Zapytaliśmy o to przedstawicieli obu służb.

Będą zmiany w alercie RCB? "Trwają analizy"

Będą zmiany w alercie RCB? "Trwają analizy"

Źródło:
tvnmeteo.pl, tvn24.pl, RCB

Kamery przemysłowe uchwyciły na nagraniu konia biegającego po peronie w australijskim Sydney. Wzbudził on zdziwienie wśród podróżujących pasażerów.

Koń wbiegł na peron w Sydney

Koń wbiegł na peron w Sydney

Źródło:
ENEX

Ośmioletni pies Roger okazał się bohaterem akcji poszukiwawczo-ratowniczej po potężnym trzęsieniu ziemi na Tajwanie. Dzięki labradorowi służby odnalazły ciało jednej z ofiar trzęsienia. Roger stał się popularny - również za sprawą niepowodzenia z przeszłości.

"Oblał egzamin" na policyjnego tropiciela narkotyków, po trzęsieniu ziemi został gwiazdą

"Oblał egzamin" na policyjnego tropiciela narkotyków, po trzęsieniu ziemi został gwiazdą

Źródło:
CNN

El Nino najprawdopodobniej zaniknie jeszcze wiosną. Według prognoz Japońskiej Agencji Meteorologicznej stanie się to z 80-procentowym prawdopodobieństwem. Niewykluczone, że w tym roku zaobserwujemy również przeciwstawną anomalię La Nina.

Co z superanomalią, która podgrzewa Pacyfik? Nowe prognozy dotyczące El Nino

Co z superanomalią, która podgrzewa Pacyfik? Nowe prognozy dotyczące El Nino

Źródło:
JMA, Reuters, tvnmeteo.pl

Strażacy z Kansas City uratowali kozę górską, która zdołała wspiąć się na filar mostu, a następnie spacerowała po wąskim gzymsie wysoko nad ziemią, nie mogąc się wydostać. Akcja ratunkowa była momentami dramatyczna.

"Zwykła koza z wielkimi marzeniami". Jeffrey wspiął się na filar mostu i nie mógł zejść

"Zwykła koza z wielkimi marzeniami". Jeffrey wspiął się na filar mostu i nie mógł zejść

Źródło:
ABC News, KC Pet Project

Kretowór północny, znany także jako kakarratul, został znaleziony w Australii, na pustyni zamieszkiwanej przez lud Martu. To jeden z najbardziej tajemniczych ssaków znanych nauce, niezwykle rzadko obserwowany - nie wiemy nawet, ile osobników zamieszkuje australijskie pustkowia.

Takiego stwora jeszcze nie widzieliście. Zrobiono zdjęcie tajemniczemu ssakowi

Takiego stwora jeszcze nie widzieliście. Zrobiono zdjęcie tajemniczemu ssakowi

Źródło:
Kanyirninpa Jukurrpa Martu Rangers, BBC

W Ustce we wtorek odnotowano niezwykły skok temperatury. O godzinie 16 była ona najzimniejszym miastem w kraju, by zaledwie dwie godziny później stać się najcieplejszym. O tym, co spowodowało tę zmianę, rozmawialiśmy z rzecznikiem IMGW Grzegorzem Walijewskim.

Z 13 stopni zrobiło się 26. Zadziwiający skok temperatury w Ustce

Z 13 stopni zrobiło się 26. Zadziwiający skok temperatury w Ustce

Źródło:
IMGW-CMM, tvnmeteo.pl

Nawet 11 milionów ton tworzyw sztucznych może zalegać na dnie mórz i oceanów. Jak wyliczyli badacze z Australii i Kanady, najbardziej zanieczyszczone są płytkie, przybrzeżne rejony zbiorników wodnych. Ilość odpadów, jaka kryje się w głębinach, może być nawet stukrotnie większa niż to, co widzimy na powierzchni.

Co minutę do mórz i oceanów trafia tyle plastiku, ile mieści jedna ciężarówka

Co minutę do mórz i oceanów trafia tyle plastiku, ile mieści jedna ciężarówka

Źródło:
PAP, CSIRO Australia