Nawałnica łamie drzewo jak zapałkę. Nagranie z Mazowsza

Wiatr złamał drzewo
Silny wiatr powalił drzewo na Mazowszu
Źródło: Kontakt 24/Edka
W środę nad częścią kraju przechodziły gwałtowne burze. Na Kontakt 24 dostaliśmy nagranie, na którym widać, jak porywisty wiatr w Ostrówku Węgrowskim (województwo mazowieckie) łamie drzewo niczym zapałkę.

Niebezpiecznie w związku z burzami i intensywnymi opadami deszczu w środę było w wielu częściach kraju. Wiatr łamał drzewa, a ulewy powodowały podtopienia. Burze występowały na Mazowszu, Podlasiu czy Śląsku.

To, jak gwałtowna była pogoda, widać na nagraniu z miejscowości Ostrówek Węgrowski w województwie mazowieckim. Reporterka 24 o nicku Edka uchwyciła na nagraniu moment pokazujący, jak pod naporem silnego wiatru łamie się i upada duże drzewo.

ZOBACZYSZ COŚ CIEKAWEGO? PODZIEL SIĘ RELACJĄ NA KONTAKT 24

Prawie 1000 interwencji w kraju

Blisko tysiąc interwencji przeprowadzili minionej doby strażacy, usuwając w całym kraju skutki burz, którym towarzyszyły intensywne opady deszczu i porywisty wiatr - poinformował w czwartek rzecznik komendanta głównego PSP st. kpt. Krzysztof Batorski.

Najwięcej działań ratowniczych podjęli na Mazowszu, gdzie wyjeżdżali 418 razy, na Podlasiu - 292 razy, oraz na Śląsku - 90 razy.Strażacy głównie przepompowywali wodę, usuwali powalone drzewa i nadłamane konary.

- Nie odnotowano w tych działaniach osób poszkodowanych - podał rzecznik KG PSP.

W czwartek również może być groźne. Obowiązują ostrzeżenia Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej przed burzami z gradem.

Burza w Ostrówku Woj. Mazowieckie

Autor: ps/map / Źródło: Kontakt 24, tvnmeteo.pl, PAP

Czytaj także: