Najbliższy tydzień sprawi, że zatęsknimy za spokojną aurą

W najbliższych dniach codziennie będzie padać
Prognoza pogody na najbliższe dni
Źródło: tvn24
W najbliższych dniach pogoda będzie się zmieniała dynamicznie. W wielu miejscach kraju wystąpią przelotne opady deszczu, a także burze z gradem.

W czwartek na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie, Kielecczyźnie, w Małopolsce i na Śląsku Górnym oraz Opolskim okresami wystąpią opady deszczu rzędu 5-20 litrów wody na metr kwadratowy powierzchni. W górach może zagrzmieć. Popada również na wschodzie Polski - do 3 l/mkw. Wiatr powieje z kierunków południowych, słabo i umiarkowanie. W burzach stanie się silny i osiągnie prędkość w porywach do 90 kilometrów na godzinę.

Deszczowy i burzowy weekend

W piątek na wschodzie, południu i w centrum kraju wystąpią przelotne opady deszczu oraz burze z gradem. Wyładowaniom będą towarzyszyć opady deszczu do 10-30 l/mkw. i porywy wiatru do 90 km/h. Wiatr z kierunków południowych okaże się słaby i umiarkowany, okresami dość silny.

Również na weekend prognozowana jest dość dynamiczna pogoda. W większości kraju wystąpią przelotne opady deszczu oraz burze z gradem, podczas których może spaść do 10-40 l/mkw. wody. Prędkość porywów burzowych dojdzie do 90 km/h.

W sobotę opady ominą tylko regiony północno-zachodnie, a w niedzielę - północno-wschodnie.

Potencjalne burze w najbliższych dniach (ventusky

Potencjalne burze w najbliższych dniach (ventusky.com | wideo bez dźwięku)

Prognoza pogody na piątek i sobotę
Prognoza pogody na piątek i sobotę
Źródło: TVN Meteo

Początek tygodnia

W poniedziałek w prawie całej Polsce wystąpią przelotne opady deszczu oraz burze z gradem. Podczas nich może spaść do 10-40 l/mkw. deszczu. Południowo-wschodni, skręcający na północno-zachodni wiatr będzie na ogół słaby i umiarkowany, okresami dość silny. Podczas burz powieje z prędkością do 90 km/h.

We wtorek przelotnie popada na zachodzie i południu kraju, może tam też zagrzmieć. Podczas burz prognozuje się grad i opady w wysokości 10-20 l/mkw. Północno-zachodni wiatr okaże się słaby i umiarkowany, okresami dość silny. W burzach jego prędkość w porywach dojdzie do 90 km/h.

Podobną aurę przewiduje się również na środę. Przelotne opady deszczu oraz burze z gradem wystąpią na południowym wschodzie. Podczas burz spadnie do 10-20 l/mkw. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, północny. W burzach powieje do 80 km/h.

Prognoza pogody na niedzielę i poniedziałek
Prognoza pogody na niedzielę i poniedziałek
Źródło: TVN Meteo
Opady w najbliższych dniach (ventusky

Opady w najbliższych dniach (ventusky.com | wideo bez dźwięku)

Autor: ao/map / Źródło: TVN Meteo

Czytaj także: