Najnowsze

Nagranie z płonącego buszu. "Czasami słowa nie są w stanie opisać tego, co widzimy w pracy"

Najnowsze


Policja z australijskiego stanu Queensland udostępniła nagranie z przejazdu przez płonący busz. Powstało podczas ewakuacji mieszkańców z zagrożonych terenów.

W australijskim stanie Queensland szaleją pożary. Jak podają lokalne media, rozciągają się od półwyspu Jork aż do rejonu Ballendean w pobliżu południowej granicy stanu. Szacuje się, że jest ich około 55.

Sytuacja jest bardzo trudna - walkę z ogniem utrudnia porywisty, suchy wiatr. Ponadto kraj zmaga się z jedną z najgorszych suszy od lat. Władze planują podnieść poziom zagrożenia pożarowego z "wysokiego" na "bardzo wysoki".

Pożar na wybrzeżu

Pożar na plaży Peregian położonej na wybrzeżu Sunshine Coast w stanie Queensland wybuchł w poniedziałek około godziny 16.30. Ogień błyskawicznie się rozprzestrzenił i zajął busz. Ewakuowano ponad pięć tysięcy osób. Z żywiołem walczyło co najmniej 300 strażaków.

Departament Policji w Queensland udostępnił nagranie, na którym funkcjonariusz jedzie przez płonący busz na wybrzeżu Sunshine Coast. Powstało podczas ewakuacji mieszkańców z zagrożonych terenów.

"To nie był kolejny dzień w biurze dla naszych ekip Sunshine Coast. Czasami słowa nie są w stanie opisać tego, co widzimy w pracy. Poniedziałkowa noc była jedną z tych chwil" - czytamy w opisie wideo na profilu na Twitterze policji.

Autor: anw/aw / Źródło: ABC News, ENEX

Pozostałe wiadomości