Mroźna noc, nawet do -21 stopni. Ostrzeżenia w wielu regionach

[object Object]
Prognoza pogody na noctvnmeteo.pl
wideo 2/24

Nadchodząca noc w wielu regionach może przynieść trudne warunki pogodowe. Obowiązują ostrzeżenia Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej przed silnym mrozem, oblodzeniami i opadami marznącymi. Podobnie będzie w kolejnych dniach.

W związku z prognozowanym silnym mrozem wydano alarmy pierwszego stopnia w trzystopniowej rosnącej skali. W województwach zachodniopomorskim i dolnośląskim możliwe są oblodzenia i opady marznące.

Niebezpieczna jest również sytuacja hydrologiczna. Miejscami na rzekach mogą zostać przekroczone stany ostrzegawcze.

Gdzie obowiązują ostrzeżenia?

SILNY MRÓZ

Województwo podlaskie

Na obszarze całego województwa podlaskiego do piątku do godziny 11 obowiązuje alert pierwszego stopnia przed silnym mrozem. W nocy z czwartku na piątek ma być jeszcze zimniej. Termometry pokażą wtedy minimalnie od -18 stopni Celsjusza do -15 stopni, lokalnie możliwe są spadki do -21 stopni.

Województwo warmińsko-mazurskie

W powiatach: węgorzewskim, gołdapskim, kętrzyńskim, oleckim, ełckim, piskim, giżyckim, mrągowskim i szczycieńskim przewiduje się temperaturę minimalną na poziomie od -16 do -12 st.C. Lokalnie może spaść do -19 st. C. Ostrzeżenie będzie obowiązywać od godziny 18 w czwartek do 10 w piątek.

Województwo mazowieckie

Na obszarze powiatów: ostrołęckiego, Ostrołęka, przasnyskiego, makowskiego, wyszkowskiego, ostrowskiego, sokołowskiego, węgrowskiego, łosickiego, siedleckiego, Siedlce prognozuje się, że w nocy z czwartku na piątek temperatura spadnie miejscami do wartości od -17 do -15 st. C. Ostrzeżenie będzie obowiązywało od godziny 23 w czwartek do 9 rano w piątek.

Województwo lubelskie

IMGW prognozuje, że w powiatach: bialskim, Biała Podlaska, radzyńskim, łukowskim, ryckim, lubartowskim, parczewskim, włodawskim, łęczyńskim, chełmskim, Chełm i hrubieszowskim temperatura minimalna wyniesie miejscami od -17 do -15 st. C. Alert będzie ważny od godziny 23 w czwartek do 9 rano w piątek.

Województwo małopolskie

W powiatach: nowotarskim, tatrzańskim, nowosądeckim w nocy z czwartku na piątek temperatura spadnie miejscami do poziomu od -16 do -14 st. C. Ostrzeżenie będzie obowiązywać od godziny 22 w czwartek do 8 rano w piątek.

OBLODZENIA

W województwie zachodniopomorskim w powiatach: koszalińskim, Koszalin, białogardzkim, szczecinieckim, świdwińskim, łobeskim, drawskim, wałeckim i choszczeńskim IMGW prognozuje, że temperatura powietrza i przy gruncie spadnie do -4 st. C. Przy opadach deszczu ze śniegiem lub mokrego śniegu mogą zamarzać mokre nawierzchnie dróg i chodników. Ostrzeżenie będzie ważne od godziny 17 w czwartek do 3 w nocy w piątek.

Oblodzenie może też wystąpić woj. dolnośląskim w powiatach: oleśnickim, milickim, trzebnickim, górowskim, głogowskim, polkowickim, lubińskim, wołowskim, Wrocławiu, wrocławskim, oławskim, strzelińskim, średzkim, legnickim, Legnicy i bolesławickim. Alert obowiązuje do godziny 9 w piątek.

OPADY MARZNĄCE

Na terenie województwa zachodniopomorskiego (z wyłączeniem powiatów: sławieńskiego, kołobrzeskiego, gryfickiego, kamieńskiego i Świnoujścia) synoptycy IMGW prognozują miejscami wystąpienie słabych opadów marznącego deszczu oraz deszczu ze śniegiem powodujących gołoledź. Opady będą przemieszczać się stopniowo z zachodu na wschód. Temperatura minimalna wyniesie od -4 st. C do -2 st. C, a przy gruncie temperatura może spadać do -6 st. C. Ostrzeżenia będą obowiązywać w czwartek od godziny 9 do 14.

Ostrzeżenia meteorologiczne (IMGW)IMGW
Zimowe zagrożenia (RCB)RCB

Ostrzeżenia hydrologiczneWOJEWÓDZTWO ZACHODNIOPOMORSKIEW ujściowym odcinku Odry oraz w zlewni Zalewu Szczecińskiego ze względu na prognozowany silny wiatr z północy nastąpi wzrost poziomów wody powyżej stanów ostrzegawczych, lokalnie z możliwością przekroczenia stanów alarmowych na Zalewie Szczecińskim. Alert będzie ważny do godziny 4 w piątek.

Ostrzeżenia hydrologiczne IMGWtvnmeteo.pl za IMGW

Prognoza zagrożeń na piątek

IMGW prognozuje, że w piątek pogoda może stwarzać zagrożenie w większości kraju. Planuje wydać ostrzeżenie meteorologiczne pierwszego stopnia przed:

- silnym wiatrem w województwie pomorskim. Nad morzem możliwy jest tam silny wiatr o średniej prędkości 30-40 kilometrów na godzinę, w porywach do 65 km/h. Powieje z zachodu;

- opadami marznącymi w województwach: zachodniopomorskim, pomorskim, lubuskim, wielkopolskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim, kujawsko-pomorskim, dolnośląskim, opolskim i łódzkim. Prognozowane są tam słabe opady marznącego deszczu powodującego gołoledź;

- silnym mrozem w województwach: warmińsko-mazurskim, podlaskim, mazowieckim, lubelskim i małopolskim;

W województwach warmińsko-mazurskim i podlaskim do godziny 10 obowiązywać będą aktualne ostrzeżenia. Na Mazowszu w nocy prognozowana jest temperatura minimalna od -17 stopni Celsjusza na wschodzie do -9 na zachodzie. W dzień będzie się wahać od -6 st. C do -1 st. C. Na Lubelszczyźnie w nocy termometry pokażą minimalnie od -17 st. C do -12 st. C. W dzień od -7 st. C do -5 st. C. Natomiast w Małopolsce miejscami na południu prognozuje się w nocy od -16 st. C do -14 st. C, a w dzień od -3 st. C do 0 st. C.

- intensywnymi opadami śniegu w województwach: małopolskim i śląskim. IMGW prognozuje tam wystąpienie opadów śniegu, powodujących na południu województwa przyrost pokrywy śnieżnej miejscami o 10 centymetrów.

Prognoza zagrożeń IMGW na piątektvnmeteo.pl za IMGW

Prognoza zagrożeń na sobotę

Równie niespokojna pogoda będzie w sobotę. IMGW prognozuje wydanie ostrzeżeń:

- pierwszego stopnia przed oblodzeniami dla województw: warminsko-mazurskiego i podlaskiego. IMGW prognozuje tam spadek temperatury powietrza poniżej zera stopni Celsjusza, co spowoduje zamarzanie mokrych nawierzchni dróg i chodników;

- pierwszego stopnia przed opadami marznącymi dla województwa mazowieckiego. Pojawią się tam słabe opady marznącego deszczu, powodującego gołoledź;

- drugiego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu na terenie województw: śląskiego i małopolskiego. IMGW prognozuje wystąpienie opadów śniegu o natężeniu umiarkowanym i silnym, powodujących na południu województw w okresie od sobotniego wieczora do niedzielnego popołudnia przyrost pokrywy śnieżnej o 15-25 centymetrów.

Prognoza zagrożeń IMGW na sobotętvnmeteo.pl za IMGW

Prognoza zagrożeń na niedzielę

Pogoda nie uspokoi się również w niedzielę. IMGW prognozuje wydanie ostrzeżeń:

- pierwszego stopnia przed silnym wiatrem dla województw: pomorskiego, zachodniopomorskiego, kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, wielkopolskiego, łódzkiego, dolnośląskiego i opolskiego. Prognozuje się tam wystąpienie w nocy silnego wiatru z północnego zachodu o średniej prędkości od 25 km/h do 35 km/h, w porywach do 65 km/h. Na wybrzeżu może wiać jeszcze mocniej od 35 km/h do 45 km/h, w porywach do 80 km/h, z zachodu;

- pierwszego stopnia przed zawiejami i zamieciami śnieżnymi na terenie województw: śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego. Zawieje i zamiecie śnieżne będą tam spowodowane wiatrem o średniej prędkości od 20 km/h do 30 km/h, w porywach do 60 km/h, z południowego zachodu;

- drugiego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu w województwach: małopolskim i śląskim. Prognozuje się wystąpienie opadów śniegu o umiarkowanym i silnym natężeniu powodujących na południu od sobotniego wieczora do niedzielnego popołudnia przyrostu pokrywy śnieżnej o 15-25 cm.

Prognoza zagrożeń IMGW na niedzielętvnmeteo.pl za IMGW

Czym są ostrzeżenia pierwszego stopnia?

Definicja IMGW podaje, że gdy obowiązuje ostrzeżenie pierwszego stopnia, "przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej".

Czym są ostrzeżenia drugiego stopnia?

Zgodnie z definicją IMGW ostrzeżenie zostaje wydane, gdy "przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Spodziewaj się zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana duża ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. Przestrzegaj wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia. Dostosuj swoje plany do warunków pogodowych".

Czym jest prognoza zagrożeń?

Według definicji IMGW, "prognoza zagrożeń to orientacyjna prognoza pogody, służąca wczesnemu informowaniu społeczeństwa o możliwości wystąpienia niebezpiecznego zjawiska meteorologicznego. Opracowywana jest ona przez synoptyka meteorologa w oparciu o jego wiedzę i dostępne w czasie opracowywania dane prognostyczne, pochodzące z obliczeń numerycznych modeli prognozowania pogody".

Jak bezpiecznie jeździć zimą?
Jak bezpiecznie jeździć zimą?tvn24

Autor: ao,dd/map,aw / Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości

Kolejne dni przyniosą nam odpoczynek od chłodnej aury. Już we wtorek miejscami termometry pokażą ponad 20 stopni Celsjusza. Ciepłu - które nie potrwa zbyt długo - mogą towarzyszyć gwałtowniejsze zjawiska.

Zbliża się do nas kolejny chłodny front. Zagrzmi

Zbliża się do nas kolejny chłodny front. Zagrzmi

Źródło:
tvnmeteo.pl

Pogoda na jutro, czyli na wtorek 20.05. Noc przyniesie miejscami przelotne opady deszczu. W dzień będzie pogodnie i słonecznie, temperatura maksymalna wyniesie 21 stopni Celsjusza.

Pogoda na jutro - wtorek 20.05. Temperatura sięgnie miejscami 21 stopni

Pogoda na jutro - wtorek 20.05. Temperatura sięgnie miejscami 21 stopni

Źródło:
tvnmeteo.pl

W hrabstwie Laurel w stanie Kentucky trwa sprzątanie po przejściu tornada. Żywioł wyrządził spore zniszczenia na lotnisku, które jest kluczowe dla usług transportu medycznego. Jak donoszą amerykańskie media, silny wiatr podnosił śmigłowce i rzucał nimi jak zabawkami.

Tornado zdewastowało lotnisko. Nagrania

Tornado zdewastowało lotnisko. Nagrania

Źródło:
ENEX, avweb.com, Fox Weather, lex18.com,

Burza przeszła przez francuską miejscowość Longages w departamencie Górna Garonna. Podczas wyładowań mocno sypnęło gradem. Załamanie pogody zostało uchwycone na nagraniu.

Załamanie pogody. Mocno sypnęło gradem

Załamanie pogody. Mocno sypnęło gradem

Źródło:
Reuters, Meteo France

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydał ostrzeżenia przed przymrozkami. Miejscami temperatura przy gruncie spadnie poniżej zera stopni.

Przymrozki. IMGW wydał ostrzeżenia

Przymrozki. IMGW wydał ostrzeżenia

Źródło:
IMGW

Ulewne opady deszczu doprowadziły do powstania gwałtownych powodzi w mieście Bengaluru w Indiach. Ludzi ewakuowano z zalanych domów za pomocą pontonów. - Woda wdarła się do ponad stu domów - powiedział Neelufar Ahmad, jeden z mieszkańców.

Zalane domy i ulice. Ludzi ewakuowano za pomocą pontonów

Zalane domy i ulice. Ludzi ewakuowano za pomocą pontonów

Źródło:
Reuters, The Hindu

Gorące powietrze napłynęło w weekend do południowej Hiszpanii. W Andaluzji termometry pokazały w niedzielę ponad 30 stopni.

Jest ponad 30 stopni, a ma być jeszcze więcej

Jest ponad 30 stopni, a ma być jeszcze więcej

Źródło:
ENEX, andaluciainformacion.es, europapress.es

Wstrząsy zostały zanotowane przez sejsmometry w poniedziałek rano w południowo-zachodniej Polsce. Według USGS ich magnituda wynosiła 4,1. Co było przyczyną tej aktywności?

Trzęsienie ziemi w Polsce

Trzęsienie ziemi w Polsce

Źródło:
USGS, EMSC, KGHM, fabrykiwpolsce.pl

Za kilka dni będzie ponad 20 stopni. Jaką aurę przyniesie druga połowa maja i początek czerwca? Sprawdź autorską, długoterminową prognozę temperatury na 16 dni, przygotowaną przez Tomasza Wasilewskiego.

Pogoda na 16 dni: przyjdzie ocieplenie, ale na moment

Pogoda na 16 dni: przyjdzie ocieplenie, ale na moment

Źródło:
tvnmeteo.pl

Co najmniej sześć osób zginęło na skutek ulew, które nawiedziły południowe Chiny. W prowincji Guangdong osuwisko uszkodziło trzypiętrowy blok mieszkalny - życia trzech mieszkańców nie udało się uratować. Trwają poszukiwania jednej osoby.

Masy błota osunęły się na budynek. Tragiczny bilans ulew

Masy błota osunęły się na budynek. Tragiczny bilans ulew

Źródło:
PAP, Xinhua

Rzeka Kuiseb pojawiła się na pustyni Namib. Ciek ten rozdziela dwa różne ekosystemy - "morze piasków" na południu i kamieniste bezdroża północy. Co ciekawe, rzeka zazwyczaj pojawia się tylko na kilka miesięcy w roku, a czasami nie widać jej wcale.

Rozdziela dwa różne światy, ale znika po kilku miesiącach

Rozdziela dwa różne światy, ale znika po kilku miesiącach

Źródło:
Copernicus, NASA Earth Observatory, Gobabeb

Choroby przenoszone przez komary egipskie mogą stać się endemiczne dla Europy. Według badań niemieckich i szwedzkich naukowców, do 2060 roku na Starym Kontynencie będzie dochodziło do regularnych wybuchów epidemii dengi i czikunguni. Liczba przypadków może wzrosnąć nawet pięciokrotnie.

Choroby tropikalne coraz częstsze na południu Europy. Jeden winowajca

Choroby tropikalne coraz częstsze na południu Europy. Jeden winowajca

Źródło:
Politico, AFP, Columbia University

Co najmniej jedna osoba nie żyje, a dwie są poszukiwane w wyniku powodzi, jaka nawiedziła region Buenos Aires w Argentynie. Kataklizm wywołały ekstremalne opady deszczu. Lokalne media podały, że swoje domy musiało opuścić ponad 7500 osób.

Tysiące ewakuowanych, dwie osoby zaginione. "Nigdy nic takiego się nie wydarzyło"

Tysiące ewakuowanych, dwie osoby zaginione. "Nigdy nic takiego się nie wydarzyło"

Źródło:
CNN, Portal Montevido

Osuwisko zeszło niedaleko miejscowości Blatten w Szwajcarii. Około 100 osób, w tym turyści, musiało zostać ewakuowanych z uwagi na niebezpieczeństwo, jakie stwarzają spadające skały. W rejonie zamknięto także szlaki turystyczne i ograniczono ruch samochodowy.

Masy skał mogą spaść na wioskę. Ewakuacje, zamknięte drogi

Masy skał mogą spaść na wioskę. Ewakuacje, zamknięte drogi

Źródło:
swissinfo.ch, 20 Minuten

Co najmniej 28 osób zginęło w wyniku fali burz i tornad, jaka przetoczyła się przez środkowe i wschodnie stany USA w miniony weekend. Mieszkańcy wielu miejscowości starają się odnaleźć się w nowej rzeczywistości, gdzie tysiące domów zostało zmiecionych z powierzchni ziemi. Tylko w Saint Louis w stanie Missouri straty materialne szacowane są na około miliard dolarów.

Miliardowe straty po burzach. "Praca naszego życia została zniszczona"

Miliardowe straty po burzach. "Praca naszego życia została zniszczona"

Źródło:
ABC News, PAP, Reuters

Pogoda w niedzielę sprzyja obserwacji ciekawych zjawisk meteorologicznych. W Kujawsko-Pomorskiem w Golubiu-Dobrzyniu na niebie pojawił się lej kondensacyjny, co udało się uwiecznić na zdjęciach.

Lej kondensacyjny zawisł nad miastem

Lej kondensacyjny zawisł nad miastem

Źródło:
tvnmeteo.pl

Do części amerykańskiego stanu Illinois w ostatnich dniach dotarła burza pyłowa, między innymi zaobserwowano ją w Chicago. Ogromną chmurę pyłu udało się uchwycić na nagraniu.

Niebo przesłoniła ogromna chmura pyłu. Nagranie

Niebo przesłoniła ogromna chmura pyłu. Nagranie

Źródło:
Reuters

Lawina zeszła w sobotę wczesnym popołudniem na górze Eiger w szwajcarskich Alpach. W wyniku tego zdarzenia zginęło dwóch narciarzy, a pięć innych osób zostało rannych.

Lawina w Alpach. Nie żyje dwóch narciarzy

Lawina w Alpach. Nie żyje dwóch narciarzy

Źródło:
PAP

Międzynarodowy zespół naukowców opisał ekstremalnie silny wzrost radiowęglowy datowany na 12 350 rok przed naszą erą. Według ekspertów jego przyczyną była potężna burza słoneczna, która uderzyła w Ziemię.

Odkryto ślady najsilniejszej burzy słonecznej w historii Ziemi     

Odkryto ślady najsilniejszej burzy słonecznej w historii Ziemi     

Źródło:
PAP, phys.org

Jak wykazał zespół europejskich naukowców, zanieczyszczenie powietrza, gęsta zabudowa oraz ograniczenie terenów zielonych w miastach zwiększają ryzyko astmy zarówno u dzieci, jak i dorosłych, nawet o ponad 10 procent.

Zmniejszenie ryzyka astmy w miastach. Te badania powinny zainteresować urbanistów

Zmniejszenie ryzyka astmy w miastach. Te badania powinny zainteresować urbanistów

Źródło:
Karolinska Institutet, Lancet Regional Health-Europe

Naukowcy z japońskiego Uniwersytetu Kiusiu i amerykańskiego Uniwersytetu Stanforda zidentyfikowali genetyczną mutację, która powoduje, że koty są rude. Mutacja ta nie występuje u żadnego innego ssaka.

Rude koty. Odkryto, co odpowiada za ich umaszczenie

Rude koty. Odkryto, co odpowiada za ich umaszczenie

Źródło:
BBC, PAP

Trzymetrowa palma spadła i raniła mężczyznę podczas 78. edycji Festiwalu Filmowego w Cannes. Ranny to agent aktora.

Palma raniła mężczyznę w czasie festiwalu w Cannes. "Twarz była pełna krwi"

Palma raniła mężczyznę w czasie festiwalu w Cannes. "Twarz była pełna krwi"

Źródło:
Reuters

Rodzina, która mieszka na obrzeżach miasta Isanti w amerykańskim stanie Minnesota, ma albo ogromne szczęście, albo niesamowitego pecha. W ich ogródku i na tarasie wypoczywają niedźwiedzie czarne.

Niedźwiedzie "przychodzą do nas codziennie"

Niedźwiedzie "przychodzą do nas codziennie"

Źródło:
CNN, fox9.com

Choroby odkleszczowe mogą u części pacjentów wiązać się z nietypowymi objawami - ostrzegła WHO. Pokazuje to historia 43-letniej Belgijki, która zauważyła u siebie nagłe wyczerpanie. Ustalenie, że cierpi na boreliozę, wymagało konsultacji z różnymi lekarzami. Na jej skórze nie pojawił się rumień wędrujący, nie zauważyła nawet samego ugryzienia.

Ukąsił ją kleszcz. Nagle stała się "cieniem dawnej siebie"

Ukąsił ją kleszcz. Nagle stała się "cieniem dawnej siebie"

Źródło:
WHO

Ostatnie dni przyniosły w Polsce wyczekane opady deszczu. Jest to szczególnie istotne w tym roku, gdy rośliny zostały osłabione przez suszę i przeplatankę dużego ciepła i zimna. Jak opowiadał na antenie TVN24 meteorolog Michał Brennek, przez zmiany klimatyczne w przyszłości może czekać nas więcej takich kontrastów.

"Nowy klimat to jest właśnie klimat kontrastów"

"Nowy klimat to jest właśnie klimat kontrastów"

Źródło:
TVN24, tvnmeteo.pl

Bociany wybudowały gigantyczne gniazdo. Znajduje się ono na budynku gospodarczym w północnej Hiszpanii, który przechylił się pod jego ciężarem. Jak podały lokalne media, konstrukcja ma około dwóch metrów wysokości i może ważyć nawet tonę.

Budynek przechylił się pod ciężarem gniazda bocianów

Budynek przechylił się pod ciężarem gniazda bocianów

Źródło:
El Pais

W piątek do Grecji dotarła duża porcja pyłu saharyjskiego. Widzialność mocno spadła, zarówno w stolicy, jak i w wielu regionach kraju, co wpłynęło na pogorszenie jakości powietrza.

Niebo w kolorze sepii. Pył saharyjski spowił Grecję

Niebo w kolorze sepii. Pył saharyjski spowił Grecję

Źródło:
eKathimerini, Protothema

Pod jednym z domów w podkarpackiej Wetlinie pojawiła się grupka wilków. Jak relacjonował internauta, który przesłał na Kontakt24 nagranie, zwierzęta w okolicy bywają często.

Rodzina wilków tuż pod domem. "Tak tu sobie wszyscy żyjemy"

Rodzina wilków tuż pod domem. "Tak tu sobie wszyscy żyjemy"

Źródło:
Kontakt24

Piątek przyniósł w części kraju zimowe opady. Na północnym wschodzie pojawił się deszcz ze śniegiem i mokry śnieg. Bardziej jesienna niż wiosenna aura jest związana z niżem, który znajduje się nad Polską. Czy zimowa aura w połowie maja powinna zaskakiwać? Z historycznych danych wynika, że śnieg na polskich nizinach potrafi pojawić się nawet w czerwcu.

Znów spadł śnieg. Historia pokazuje, że sypnąć może i w czerwcu

Znów spadł śnieg. Historia pokazuje, że sypnąć może i w czerwcu

Źródło:
tvnmeteo.pl, Kontakt24

Władze miasta Jundiai w brazylijskim stanie Sao Paulo badają wpływ wycieku niebieskiego barwnika do pobliskiej rzeki po wypadku cysterny. Woda w niej zrobiła się nienaturalnie błękitna, co odbiło się na żyjących w rzece zwierzętach.

Cysterna uderzyła w słup, kaczki i ryby nabrały błękitnego koloru

Cysterna uderzyła w słup, kaczki i ryby nabrały błękitnego koloru

Źródło:
Reuters, aldianews.com

Na Kontakt24 otrzymaliśmy nagranie, na którym widać życie dzikich zwierząt - wilków i jeleni. Wysłał je Reporter24. "Ten film to kolejny niezbity dowód na to, jak wspaniała i niezwykła jest dzika przyroda, a różne gatunki dzikich zwierząt mogą żyć w tej samej części lasu" - napisał.

"Ten film to dowód na to, jak wspaniała i niezwykła jest dzika przyroda"

"Ten film to dowód na to, jak wspaniała i niezwykła jest dzika przyroda"

Źródło:
tvnmeteo.pl, Kontakt24

Tegoroczny zakwit gronorostów (łac. Sargassum) w Oceanie Atlantyckim jest rekordowo duży, a sezon wegetacyjny jeszcze się nie skończył. Pas tych glonów ciągnie się przez prawie dziewięć tysięcy kilometrów.

Masowy zakwit glonów. Mogą "zalać" Karaiby i Florydę

Masowy zakwit glonów. Mogą "zalać" Karaiby i Florydę

Źródło:
CNN