Kosmetolog Agnieszka Trzmiel z warszawskiego salonu kosmetycznego wyjaśniała, jakich zabiegów nie należy wykonywać latem i jak chronić skórę.
TVN METEO ACTIVE TO NAJBARDZIEJ WIARYGODNE INFORMACJE O ZDROWYM STYLU ŻYCIA! JAK OGLĄDAĆ TVN METEO ACTIVE?
To całkiem naturalne, że planując odsłanianie ciała na plaży, chcemy wyglądać jak najlepiej. Ćwiczymy i przestrzegamy zaleceń dietetyków odnośnie zdrowego, dietetycznego i właściwego dla nas odżywiania się.
Z przyjemnością również umawiamy się na zabiegi kosmetyczne, które mają poprawić jakość naszej skóry. Co prawda oferta salonów kosmetycznych nie jest stricte sezonowa, są pewne zabiegi, których - jak podkreśla kosmetolog Angieszka Trzmiel - nie należy latem wykonywać.
Jasne i ciemne strony słońca
- Z jednej strony słońce dodaje nam energii i pobudza syntezę witaminy D, ale z drugiej może powodować kłopoty - zauważyła. - Jest szereg zabiegów, po których nie powinniśmy się opalać i które nie powinny być wykonywane w okresie letnim, ponieważ skóra jest podrażniona, uszkodzona i często występuje obrzęk - podkreśliła.
To niebotycznie zwiększa ryzyko wystąpienia poparzeń, przebarwień lub odbarwień.
Zabiegi zakazane
- Zabiegi głębokiego złuszczania czyli peelingi kwasowe - zaznaczyła. Nie należy także wykonywać zabiegów laserowych, ponieważ to najprostszy sposób, by nabawić się poparzeń - skóra po takim zabiegu jest silnie podrażniona.
Wyjątkiem jest delikatny kwas migdałowy, ponieważ stężenie roztworu nakładanego na twarz nie jest na tyle silne, by penetrowało głębsze partie skóry. Jednak osoby mające skłonność do przebarwień powinny z niego zrezygnować dla tak zwanego świętego spokoju.
Kompetencja i ochrona
- Bardzo ważne jest chodzenie do sprawdzonych gabinetów, gdzie pracuje kompetentny personel, który pomoże nam dobrać zabiegi do potrzeb naszej skóry z uwzględnieniem pory roku - podkreśliła.
Kosmetolog przypomniała, że najlepszym sposobem na ochronę skóry jest regularne używanie kremów z filtrami dobranymi do karnacji. Istotne jest smarowanie się nową warstwą nie raz czy dwa w ciągu dnia, ale co 1,5-2 godziny, ponieważ produkt w tym czasie ulatnia się.
Autor: stella/mk / Źródło: TVN Meteo Active
Źródło zdjęcia głównego: Fickr (CC BY 2.0)