Najnowsze

I malowniczy, i uciążliwy. Taki jest dzisiejszy śnieg

Najnowsze

Śnieg na zdjęciach Reporterów 24 (TVN24)
Śnieg na zdjęciach Reporterów 24 (TVN24)

Nie tylko malowniczy, lecz także uciążliwy jest śnieg, który w poniedziałek spadł na Polskę. Biały puch daje się we znaki przede wszystkim kierowcom, którzy muszą spod niego odkopywać swoje samochody.

Biały puch, który w poniedziałek zasypał Polskę, jednym kojarzy się miło - na przykład ze zbliżającym się otwarciem sezonu narciarskiego. Dla innych z kolei może być problematyczny - nie dość, że trzeba spod niego odkopać samochód, to jeszcze sprawia, że drogi są niebezpiecznie śliskie.Przewrócona piaskarkaJak poinformował na naszym forum internauta P81, "w Małopolsce, w Starym Wiśniczu, piaskarka wylądowała w rowie". W całym kraju, jak podała w południe Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, na drogach pracuje 241 pojazdów do zimowego utrzymania. Między innymi takich piaskarek, jak ta pechowa z Wiśnicza.CZYTAJ WIĘCEJ O PORANKU NA DROGACHZimowo na Waszych zdjęciach"Wcale nie wyczekiwana, ale jest. (...) Mój pies szaleje, chyba z radości" - takim komentarzem opatrzyła swoje fotografie kasiaexa:"Śnieg, który pada na Podkarpaciu, osiada na wierzchołkach drzew, tworząc zimową scenerię" - napisał andrzej_piz:Śnieg w Małopolsce"Prawie cały dzień prószy śnieg, towarzyszy mu wiatr, który powoduje zamiecie i zawieje śnieżne. Na drogach jest ślisko" - napisał na Kontakt Meteo FotoWaksmund, mieszkaniec małopolskiego Waksmundu:

Sąsiadka użytkownika FotoWaksmund, Reporterka 24 aurora, pokazała nam z kolei, jak zabieliła się Szczawnica:

Tamtejsze stoki narciarskie, mocno ośnieżone, widać z kolei na zdjęciach Lucyna07:

Auta do odśnieżania

Auto użytkownika Jaga_ ze śląskich Ornontowic znalazło się pod grubą czapą białego puchu. Zanim Reporterka 24 uda się nim w podróż, będzie miała dużo pracy z odśnieżaniem:

Śląskiego Szczyrku atak zimy też nie oszczędził:

Biały Lublin

Lubelscy zmotoryzowani będą mieli podobny problem, co Jaga_. Także na ich samochody solidnie napadało:

Warszawa biała

I stolica znalazła się pod śniegiem, co LysosTarcho nazwał poetycko "zimowym pocałunkiem":

Autor: map/rs / Źródło: Kontakt Meteo

Pozostałe wiadomości