Cofka minęła. "Woda się wlewała prawie jak wodospad"

Cofka minęła. "Woda się wlewała prawie jak wodospad"
Cofka minęła. "Woda się wlewała prawie jak wodospad"
Cofka minęła. "Woda się wlewała prawie jak wodospad"

Woda w Bałtyku oraz w rzekach na terenie Żuław Wiślanych w rejonie Nowego Dworu Gdańskiego powoli opada. Normuje się też sytuacja w województwie zachodniopomorskim. Sprzyja temu osłabienie siły i zmiana kierunku wiatru. Jednak w większości miejsc nadal przekroczone są stany alarmowe.

Jak poinformował w niedzielę Krzysztof Szewel z Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Gdańsku, według danych z godz. 7 dostarczonych przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w ciągu ostatnich godzin woda w żuławskich rzekach Tuga, Szkarpawa czy Święta spadła o kilka centymetrów. - Jednak nadal przekroczone są tam stany alarmowe - zaznaczył Szewel.

Mniej wody w portach

Większe spadki, dochodzące nawet do kilkunastu centymetrów, zaobserwowano w ostatnich godzinach w wielu portach na Bałtyku, w tym w Gdyni, Gdańsku czy Władysławowie. Jednak mimo spadków, także w tych miejscach woda nadal przekracza stany alarmowe. - Ale już na przykład w Ustce woda spadła do poziomu stanu ostrzegawczego - poinformował Szewel.

O 40 km/h słabiej

Spadkowi stanu wód sprzyja osłabienie siły wiatru, który wiejąc z północy wpychał wody Bałtyku w rejon portów i rzek na Żuławach.

Szewel poinformował, że w niedzielę wiatr osiąga prędkość ok. 30 km/h, podczas, gdy w sobotę wiał z siłą nawet 75 km/h. - Wiatr nie tylko słabnie, ale też powoli zmienia kierunek z północnego, wpychającego wody w głąb lądu, na zachodni, co także będzie sprzyjać opadaniu wód - powiedział Szewel dodając, że spadek poziomu wód będzie powolny, a ich wysoki stan może utrzymywać się nawet do czwartku.

Strażacy pompują

Dawid Główczewski z Wojewódzkiego Stanowiska Koordynacji Ratownictwa w Gdańsku poinformował, że w niedzielę jeszcze w nielicznych miejscach - głównie w rejonie Nowego Dworu Gdańskiego, straż pożarna wypompowuje wodę, która dostała się np. do piwnic. - Na bieżąco monitorowane są też wszystkie miejsca, w których może dojść do podtopień - powiedział Główczewski.

Woda już nie wzbiera

- Nadal najtrudniejsza sytuacja jest w Elblągu i na Wyspie Nowakowskiej, ale nie ma kolejnych wzrostów wody - mówił o poranku w TVN24 Paweł Frątczak, rzecznik prasowy Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej. - W nocy podtopionych zostało kilkadziesiąt budynków, ale nie było konieczności ewakuacji na tamtych terenach - dodał Frątczak.

Jak opowiadali na antenie TVN24 mieszkańcy podtopionych domów, długo udawało się powstrzymywać wodę, ale w końcu musieli się poddać. - Próbowaliśmy ratować, co możemy, ale nie dało rady. Woda przez drzwi się wlewała prawie jak wodospad - mówili.

O dramatycznej walce strażaków mówił też rzecznik olsztyńskiej straży Zbigniew Jarosz. - W nocy strażacy stoczyli dwie dość dramatyczne walki o utrzymanie wałów, obie zakończone sukcesem. O pierwszy wał walczyli w okolicy Wyspy Nowakowskiej, tam mocno on przesiąkał, więc strażacy umacniali go workami z piaskiem. We Fromborku równie dramatycznie walczono o stację pomp i uzdatniania wody. Dzięki temu, że udało się ją obronić nie doszło do przerw w dostarczaniu wody pitnej w tym miasteczku - relacjonował.

Straż pożarna ma pracować całą niedzielę. Skupi się na wypompowywaniu wody z zalanych terenów. Sytuacja jest pod kontrolą.

Czytaj także w Kontakcie 24

Paweł Frątczak o aktualnej sytuacji nad morzem (TVN24)
Paweł Frątczak o aktualnej sytuacji nad morzem (TVN24)

Trudna sobota

150 osób w akcji, 1400 metrów rękawów przeciwpowodziowych, 10 tys. worków z piaskiem. To bilans walki z cofką w Elblągu według informacji władz miasta. Zalane zostały trzy gospodarstwa. Strażacy pracują non stop.

Rzecznik wojewody Edyta Wrotek poinformowała w sobotę wieczorem, że woda wdarła się do domów i budynków gospodarczych na wysokość 40 cm. Zagrożony jest też jeden dom we wsi Kępa Rybacka.

- Mieszkanka jednego z gospodarstw ewakuowała się do sąsiadów, inni nie chcą na razie opuszczać domów - powiedziała Wrotek.

Ciężka praca, trudne warunki

Rzecznik prasowy wojewódzkiej straży pożarnej w Olsztynie Zbigniew Jarosz poinformował, że w sobotę wieczorem na zalaną Wyspę Nowakowską dotarła kompania odwodowa strażaków. Funkcjonariusze ci zmienili kolegów, którzy pracowali w tym miejscu od godz. 2 w nocy w sobotę.

- Warunki na miejscu są trudne, wieje wiatr, pada śnieg, poziom wody jest wysoki. Będziemy umacniać wały i likwidować przesiąki. Jeśli będzie trzeba, strażacy będą pracowali całą noc - zapewniał Jarosz. Dodał, że zalane gospodarstwa znajdują się na terenie zalewowym, a ich mieszkańcy, przyzwyczajeni do takich sytuacji, zachowują się spokojnie.

Alarm przeciwpowodziowy

W sobotę zalane były także drogi powiatowe w gminach Tolkmicko i Frombork a domy wzdłuż rzeki Elbląg były podtopione (woda wdarła się m.in. do piwnic).

W związku z poważną sytuacją zagrożenia powodziowego wojewoda warmińsko-mazurski ogłosił w sobotę alarm przeciwpowodziowy na terenie powiatu elbląskiego i utrzymał stan pogotowia przeciwpowodziowego na terenie miasta Elbląg i powiatu braniewskiego. Alarm przeciwpowodziowy wprowadzono we Fromborku.

Zalane ulice, podtopione domy

W sobotę rano zalana została ulica Rybacka we Fromborku, strażacy zabezpieczyli jej najbliższe okolice workami z piaskiem. Przybułowicz dodał, że w nocy strażacy obkładali zagrożone miejsca workami z piaskiem i w czterech miejscach pompowali wodę.

Cofka i podtopienia na Pomorzu i Żuławach (TVN24)
Cofka i podtopienia na Pomorzu i Żuławach (TVN24)Cofka i podtopienia na Pomorzu i Żuławach (TVN24)

Najgorzej w okolicach Wyspy Nowakowskiej

W sobotę po południu silny wiatr powodował powolne, ale jednak systematyczne podnoszenie się lustra wody w rzece Elbląg i Zalewie Wiślanym. Najtrudniejsza sytuacja panowała w okolicach Wyspy Nowakowskiej i we Fromborku. Do walki z wodą użyto specjalnych kurtyn wodnych.

W woj. warmińsko-mazurskim powołano komitety przeciwpowodziowe, które wraz z dwoma kompaniami strażaków i plutonem logistycznym całą dobę monitorowały sytuację w pow. braniewskim i mieście Elbląg.

Żuławy

Także w części Żuław w rejonie Nowego Dworu Gdańskiego zanotowano w sobotę przekroczenie stanów alarmowych wód w kilku rzekach, w tym w Tudze, Szkarpawie oraz Świętej.

Jak poinformował Krzysztof Szewel z Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Gdańsku, poziom wód w tych rzekach przekraczał stany alarmowe średnio o kilkanaście centymetrów.

Zagrożenia hydrologiczne (TVN Meteo)

Stany alarmowe przekroczone były także m.in. u ujścia Wisły i Martwej Wisły oraz w portach na Bałtyku, w tym np. w Gdańsku, Gdyni, Władysławowie, Helu czy w Ustce.

Stan wód na Żuławach jest stale monitorowany. Siła wiatru w Elblągu i okolicach wynosiła w sobotę 8-9 stopni w skali Beauforta.

- Pracują wszystkie jednostki straży pożarnej. Do tej pory było 20 interwencji. Nie ucierpiały budynki użyteczności publicznej - informował w sobotę po południu redakcję portalu TVN Meteo młodszy kapitan Grzegorz Jarzębski ze straży pożarnej w Nowym Dworze Gdańskim. - Trwa ewakuacja trzody chlewnej całego terenu. Strażacy podwyższają wały i wypompowują wodę z zalanych posesji i gospodarstw, fizycznie nikt nie ucierpiał. Poziom lokalnych rzek wynosi od 628 cm na rzece Tudze, do 647 na Szkarpawie - mówił.

Zachodniopomorskie: woda wdzierała się do szpitala

Podtopienia na terenie województwa zachodniopomorskiego wystąpiły głównie w Drawsku Pomorskim, Trzebiatowie, Goleniowie i Kołobrzegu. W niedzielę rano trzeba było ewakuować 10 osób z dwóch podtopionych domów w Policach. Poza tym strażacy notują pojedyncze zgłoszenia o podtopieniach, głównie piwnic w nisko położonych zabudowaniach - poinformował dyżurny Wojewódzkiego Stanowiska Koordynacji Ratownictwa w Szczecinie.W Miroszewie było niebezpieczeństwo przerwania wałów, zbudowanych z płyt betonowych, które zabierała woda. Wały zagrożone są też w Kamieniu Pomoroskim. Tam strażacy zabezpieczali je prewencyjnie.Zagrożony szpitalPodczas najwyższego stanu rzek woda wdzierała się m.in. do szpitala w Świnoujściu, na szczęście strażakom udało się w porę uporać z żywiołem i ewakuacja nie była konieczna.Jak poinformował w niedzielę dyżurny Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Szczecinie, stany alarmowe na rzekach są przekroczone w Szczecinie, Gryfinie, Wolinie, Trzebieży i Dziwnowie. W Świnoujściu zaczęły już pływać promy w Karsiborzu, nie przewożą jednak samochodów ciężarowych. W sobotę wstrzymano tam ruch promowy z powodu wysokiego stanu wody. Pływały cały czas promy na przeprawie miejskiej.W portach obowiązuje nadal alarm przeciwsztormowy. Natomiast w Kołobrzegu, Dziwnowie i Darłowie sytuacja poprawiła się na tyle, że można było ogłosić w portach pogotowie sztormowe. Ostrzeżenia dla trzech województw

Prognozy hydrologiczne na najbliższe godziny dają nadzieję na powrót sytuacji do normy. Jak informuje IMGW, w większości regionów poziom wód na Wybrzeżu będzie się utrzymywał w strefie stanów alarmowych. Lokalnie oraz na Zalewie Wiślanym poziomy wody będą układały się poniżej tych stanów.

IMGW zaznacza też, że na wszystkich stacjach w kolejnych dniach prognozuje się stopniowy spadek poziomów wody.

Zdjęcie zalanych i zagrożonych terenów nadesłali Reporterzy 24:

Autor: mm/ms,ŁUD,rs / Źródło: PAP, IMGW, TVN24, TVN Meteo

Pozostałe wiadomości

Pogoda na Boże Narodzenie. W święta aurę w Polsce ma kształtować silny i stabilny wyż. Czeka nas ochłodzenie. Ale czy ośrodek wysokiego ciśnienia przyniesie nam białe święta? Sprawdź w naszej najnowszej prognozie, czy gdzie jest szansa na śnieg.

W Wigilię "warunki w tej części kraju będą bardzo trudne". Najnowsza prognoza na święta Bożego Narodzenia

W Wigilię "warunki w tej części kraju będą bardzo trudne". Najnowsza prognoza na święta Bożego Narodzenia

Źródło:
tvnmeteo.pl

Rozpoczęła się kalendarzowa zima, a wraz z nią miejscami spadł słaby śnieg. Biało zrobiło się w niedzielę na wschodzie Mazowsza. Zdjęcia lekko zaśnieżonego krajobrazu otrzymaliśmy na Kontakt24.

"Trzeba przyznać, że dotrzymała terminu". Śnieg na Mazowszu

"Trzeba przyznać, że dotrzymała terminu". Śnieg na Mazowszu

Źródło:
tvnmeteo.pl, Kontakt24

IMGW wydał alarmy pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu. Obowiązują też ostrzeżenia przed silny wiatrem, który w porywach może rozpędzać się do 70 kilometrów na godzinę. Sprawdź, gdzie należy uważać.

Obfite opady śniegu i porywisty wiatr. Uważajmy

Obfite opady śniegu i porywisty wiatr. Uważajmy

Źródło:
IMGW

W Nowym Jorku spadł śnieg i zrobiło się biało. Amerykańska Narodowa Służba Pogodowa (NWS) poinformowała, że są to pierwsze, mierzalne grudniowe opady w tym mieście od trzech lat.

Tutaj spadł pierwszy od lat śnieg w grudniu

Tutaj spadł pierwszy od lat śnieg w grudniu

Źródło:
Reuters, NBC New York

Na portugalskiej Maderze wieje silny wiatr. Przez wichury odwołano ponad 30 połączeń lotniczych. Wstrzymano też połączenia morskie z wyspą Porto Santo, wchodzącą w skład tego położonego na Atlantyku archipelagu.

Odwołane loty i rejsy na Maderę   

Odwołane loty i rejsy na Maderę   

Źródło:
PAP, madeira.rtp.pt

Pożar, który wybuchł w australijskim buszu, zmusił setki mieszkańców stanu Wiktoria do ewakuacji. Walka z żywiołem trwać może jeszcze co najmniej kilka dni - poinformowały w niedzielę lokalne władze.

Pożar buszu. Wydano nakaz natychmiastowej ewakuacji

Pożar buszu. Wydano nakaz natychmiastowej ewakuacji

Źródło:
PAP, The Guardian

Pogoda na dziś. W niedzielę 22.12 w miejscach kraju czekają nas opady deszczu, a wiatr w porywach mocno się rozpędzi. Termometry wskażą od 2 do 7 stopni Celsjusza.

Pogoda na dziś - niedziela 22.12. Jesiennie w całym kraju

Pogoda na dziś - niedziela 22.12. Jesiennie w całym kraju

Źródło:
tvnmeteo.pl

Przez pół wieku przepisy chroniły wilki na naszym kontynencie, teraz znów będzie można do nich strzelać. Ale póki co - nie w Polsce. Komisja Europejska uchyliła wprawdzie furtkę do polowań na wilki, ale polski rząd deklaruje, że nie zamierza na razie z niej korzystać. Na ten moment więc wilk pozostaje w naszym kraju zwierzęciem pod ścisłą ochroną.

"Kraje zachodnie deklarowały ścisłą ochronę wilków, teraz chcą je zabijać. Nie powinniśmy im tego ułatwiać"

"Kraje zachodnie deklarowały ścisłą ochronę wilków, teraz chcą je zabijać. Nie powinniśmy im tego ułatwiać"

Źródło:
tvn24.pl

W niedzielę 22 grudnia rozpoczęła się kalendarzowa zima. Astronomiczną powitaliśmy dzień wcześniej - w sobotę. Zimowe niebo będzie pełne ciekawych zjawisk astronomicznych.

Rozpoczęła się kalendarzowa zima

Rozpoczęła się kalendarzowa zima

Aktualizacja:
Źródło:
PAP, tvnmeteo.pl

Pierwszy dzień astronomicznej zimy nie jest w tym roku rekordowo ciepły, ale jak zaznaczyła synoptyczka IMGW Ewa Łapińska, widać tendencję do tego, że temperatura w tym okresie jest coraz wyższa. Po odwilży w tym tygodniu śnieg w górach zdążył już spaść, ale i tak jest go mało. W Zakopanem w sobotę leżały cztery centymetry białego puchu.

Cała Polska na czerwono. "Jest tendencja"

Cała Polska na czerwono. "Jest tendencja"

Źródło:
PAP, IMGW, tvnmeteo.pl

Do pewnej rodziny z amerykańskiego stanu Wirginia zawitał niespodziewany gość. Do domu przez komin wleciała sowa, która usiadła na szczycie choinki. Jej przegonienie nie było łatwe.

Wleciała do domu i usiadła na choince. "Zobaczyłam wielką sowę"

Wleciała do domu i usiadła na choince. "Zobaczyłam wielką sowę"

Źródło:
cbsnews.com, nbcwashington.com

Tysiące osób świętowały w sobotę o świcie przesilenie zimowe, czyli moment rozpoczęcia astronomicznej zimy i zarazem najkrótszy dzień roku na półkuli północnej, na stanowisku archeologicznym Stonehenge w Wielkiej Brytanii.

Najkrótszy dzień roku. Tłumy zebrały się w Stonehenge

Najkrótszy dzień roku. Tłumy zebrały się w Stonehenge

Źródło:
PAP, Reuters, tvnmeteo.pl

W słynącym z charakterystycznych czerwonych skał parku stanowym w amerykańskim stanie Utah część z nich została zabarwiona na niebiesko. Według władz prawdopodobnie ktoś użył armaty prochowej. Żeby wyczyścić skały, trzeba było użyć 90 litrów wody.

"Co wolelibyście zobaczyć?". Incydent w parku narodowym

"Co wolelibyście zobaczyć?". Incydent w parku narodowym

Źródło:
Miami Herald, The Sacramento Bee

Smog spowił w sobotę Nowe Delhi, stolicę Indii. Spowodował, że widzialność była mocno ograniczona. Mieszkańcy skarżyli się na trudności z oddychaniem. Jakość powietrza była znacznie powyżej normy.

"Pieką mnie oczy i ciągle kaszlę, brakuje mi tchu"

"Pieką mnie oczy i ciągle kaszlę, brakuje mi tchu"

Źródło:
Reuters

Tydzień temu w Majottę uderzył potężny cyklon Chido. Sytuacja we francuskim terytorium zamorskim jest trudna - wiele domów nie ma prądu, brakuje wody i jedzenia. - Wieczorami, po zachodzie słońca na ulicach robi się dość niebezpiecznie - powiedziała pani Anna, która wysłała nam swoją relację na Kontakt24. Polka mieszka tam od kilku lat.

"Nie ma prądu, dochodzi do kradzieży, słychać wystrzały z broni gazowej"

"Nie ma prądu, dochodzi do kradzieży, słychać wystrzały z broni gazowej"

Źródło:
BBC, Reuters, Kontakt24

Naukowcy z organizacji Conservation International odkryli w peruwiańskiej Amazonii 27 nieznanych dotąd gatunków zwierząt. Najbardziej dziwacznymi są ryby z głowami przypominającymi "wielki, napuchnięty nos", a także wodno-lądowe myszy.

Ryby z "kluchowatymi głowami", pływające myszy

Ryby z "kluchowatymi głowami", pływające myszy

Źródło:
PAP, CNN

Położna z Majotty opowiedziała historię porodu, do którego doszło w noc po uderzeniu cyklonu Chido w wyspy. Jak wspominała, aby dotrzeć do rodzącej, musiała wspinać się i czołgać przez połamane drzewa. Na zdewastowanym przez żywioł terytorium nie ma wody i prądu, co utrudnia pracę szpitalom położniczym.

Czołgała się pod połamanymi drzewami, by odebrać poród. W szpitalu nie ma wody i prądu

Źródło:
Reuters, BBC

Naukowcy z Koreańskiego Instytutu Nauki i Technologii opracowali pływające drony. Wyposażone są one w "hydrofilowe zęby", dzięki którym mogą wychwytywać unoszący się w wodzie mikroplastik.

Pływające drony z "zębami". Nowy sposób walki z mikroplastikiem

Pływające drony z "zębami". Nowy sposób walki z mikroplastikiem

Źródło:
PAP, onlinelibrary.wiley.com

Silny wiatr szalał w piątek nad Włochami. W Como na północy kraju podmuchy przewróciły stojącą na placu choinkę. Trudna sytuacja panowała także na wybrzeżu Ostii, gdzie wiatr uszkodził kilka konstrukcji w porcie i na plaży.

Wiatr przewracał świąteczne dekoracje i budynki na nabrzeżu

Wiatr przewracał świąteczne dekoracje i budynki na nabrzeżu

Źródło:
ANSA, Fiumicino Online

Z raportu opublikowanego przez brytyjską Agencję Ochrony Środowiska wynika, że 6,3 miliona domów i budynków przedsiębiorstw w Anglii może znaleźć się pod wodą na skutek powodzi. W związku ze zmianami klimatu, które zostały po raz pierwszy uwzględnione w takiej analizie, do 2050 roku liczba ta może wzrosnąć nawet do ośmiu milionów.

Ponad sześć milionów nieruchomości w Anglii zagrożonych powodziami. Alarmujący raport

Ponad sześć milionów nieruchomości w Anglii zagrożonych powodziami. Alarmujący raport

Źródło:
The Guardian, gov.uk, independent.co.uk

Kotik południowy odpoczywał na plaży w Rio de Janeiro. Pojawienie się zwierzęcia o tej porze roku jest rzadkością w tych rejonach Brazylii - zazwyczaj są one częstszymi gośćmi na zimę, nie na początku lata. Obecność ssaka wzbudziła spore zainteresowanie ze strony plażowiczów.

Kotik na kultowej plaży. To rzadki widok o tej porze roku

Kotik na kultowej plaży. To rzadki widok o tej porze roku

Źródło:
G1 Globo, Folha do Leste

Najstarsze na świecie szczątki praprzodka ssaków zostały odnalezione na Majorce. Skamieniałość gorgonopsa, szablozębnego drapieżnika, zachowała się w zaskakująco dobrym stanie. Naukowców zdziwiła jeszcze jedna kwestia - szczątki tych zwierząt znajdowano znacznie dalej od równika.

Na Majorce znaleziono szczątki gorgonopsa

Na Majorce znaleziono szczątki gorgonopsa

Źródło:
CNN, ICP

Gdy my szykujemy się do zimy, na półkuli południowej zaczyna się lato. Mieszkańcy Chile mierzą się już z falą upałów. Temperatura znacząco przekracza 30 stopni Celsjusza.

34 stopnie w cieniu. Wydano pierwsze ostrzeżenie

34 stopnie w cieniu. Wydano pierwsze ostrzeżenie

Źródło:
Reuters, tvnmeteo.pl

Naukowcy z Królewskich Ogrodów Botanicznych w Kew w Wielkiej Brytanii opisali w tym roku łącznie 172 nowych gatunków roślin i grzybów i wybrali z nich 10 najciekawszych. Części nowo odkrytych gatunków już nadano status zagrożonych. Jak podkreślają badacze, "trzeba się ścigać z czasem, aby zdążyć je wszystkie odnaleźć".

"Palma widmo", grzyby zębowe, liany o zapachu marcepanu. Oto nowe gatunki opisane w tym roku

"Palma widmo", grzyby zębowe, liany o zapachu marcepanu. Oto nowe gatunki opisane w tym roku

Źródło:
PAP, kew.org

Z powodu ocieplenia warstwa lodu na tatrzańskich jeziorach, w tym na Morskim Oku, jest bardzo cienka. Pracownicy Tatrzańskiego Parku Narodowego apelują do turystów, aby nie wchodzili na zamarznięte stawy, ponieważ lód z łatwością może się załamać.

"Może dojść do tragedii". Apel do turystów

"Może dojść do tragedii". Apel do turystów

Źródło:
PAP

Sporo szczęścia miał kot z Massachusetts, który we wtorek znalazł się na środku zamarzniętego jeziora. W pewnym momencie pod zwierzakiem załamał się lód. Na pomoc ruszyli mu świadkowie, którzy wskoczyli do łódki i w ostatniej chwili wyciągnęli go z lodowatej wody.

Lód pękł pod kotem. To, że żyje, jest "cudem od początku do końca"

Lód pękł pod kotem. To, że żyje, jest "cudem od początku do końca"

Źródło:
CNN, Westford Animal Control

Wysoka temperatura w grudniu sprzyja aktywności kleszczy, dlatego ten niebezpieczny pajęczak może znaleźć się na choince, którą przyniesiemy do domu. Warto przejrzeć swoje zwierzęta, aby sprawdzić czy nie złapały kleszcza, przebywając w pobliżu świątecznego drzewka.

Razem z choinką możemy przynieść do domu nieproszonego gościa. To ryzyko wzrosło

Razem z choinką możemy przynieść do domu nieproszonego gościa. To ryzyko wzrosło

Źródło:
PAP

Potężne tornado przetoczyło się przez miasto Scotts Valley w amerykańskim stanie Kalifornia. Jego niszczycielską siłę widać na nagraniu uchwyconym przez kamerkę samochodową w ciężarówce.

Tornado przewróciło ciężarówkę. Nagranie z wnętrza pojazdu

Tornado przewróciło ciężarówkę. Nagranie z wnętrza pojazdu

Źródło:
CNN