Ponad pół miliona zakażonych i 26 tysięcy ofiar śmiertelnych - to skutki pandemii COVID-19. Życie milionów ludzi na całym świecie wygląda inaczej, niż dotychczas. Zobacz poruszające zdjęcia fotoreporterów.
Na całym świecie koronawirusem SARS-CoV-2 zakażonych jest ponad 574 tysięcy osób, a 26 tysięcy zmarło. Łącznie w Stanach Zjednoczonych koronawirusa zdiagnozowano u ponad 93 tysięcy osób (stan na piątek, godz. 18 polskiego czasu), a we Włoszech ponad 86 tysięcy. Na trzecim miejscu plasują się Chiny, gdzie na COVID-19 wywoływany koronawirusem zapadło 81 tysięcy osób.
Pandemia COVID-19 powoduje sporo utrudnień w codziennym życiu dla milionów mieszkańców naszej planety. To jak świat radzi sobie z chorobą, pokazują fotoreporterzy Europejskiej Agencji Fotograficznej (EPA).
Fotoreporterzy pokazują zdjęcia
Tak w piątek rano wyglądały pierwsze strony niektórych węgierskich dzienników. Na okładkach pojawiła grafika zachęcająca czytelników do pozostania w domach z powodu pandemii COVID-19.
Na Węgrzech w piątek do godziny 14 odnotowano 300 przypadków zakażenia koronawirusem.
Tak wygląda pusta tablica lotów na międzynarodowym lotnisku w Stuttgarcie.
W Niemczech na COVID-19 zachorowało niemal 50 tysięcy osób.
W hiszpańskiej Sewilli mieszkańcy wychodzą na balkon, wyrażając uznanie dla pracowników służb medycznych. To jedna z wielu tego typu inicjatyw w kraju i na świecie.
W Hiszpanii odnotowano ponad 64 tysiące zakażeń, zmarło niema pięć tysięcy.
Samoizolacja dotyka wielu. Na Węgrzech jeden z fryzjerów postanowił wykorzystać ten czas, aby nagrać internetowy poradnik, jak układać fryzury. Wykorzystał do tego manekina.
Tereny rekreacyjne wokół szkół w amerykańskim mieście Chelmsford w stanie Massachusetts oklejone są taśmą. Nie wolno tam wchodzić.
W Stanach Zjednoczonych jest najwięcej osób zakażonych koronawirusem na całym świecie.
Niezidentyfikowany pacjent, z widocznymi pozostałościami po udzieleniu mu pomoc medycznej, ucieka z izby przyjęć w szpitalu Mount Sinai West w Nowym Jorku. Za nim w pościg ruszyła ochrona.
W Egipcie dezynfekowane są miejsca odwiedzane przez turystów, również chodniki wokół piramid.
Na ulicach La Paz w Boliwii performerzy przebierają się w kolorowe kombinezony, mające odzwierciedlać koronawirusa. W ten sposób władze chcą promować wiedzę i dobre praktyki.
W kraju do tej pory potwierdzono 61 przypadków koronawirusa.
Puste ulice wieczorem w czwartek w Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Do tej pory potwierdzono tam ponad 300 przypadków koronawirusa.
Tak wyglądają puste autostrady w Zurychu widziane z drona.
Szpital polowy na 1000 łóżek w mieście Lahore w Pakistanie. Do tej pory w tym kraju potwierdzono prawie 1300 przypadków COVID-19.
Specjalne środki ostrożności zapewniania odpowiedniego dystansu między ludźmi przed sklepem z artykułami medycznymi w indyjskim mieście Śrinagar.
W Indiach jest ponad 800 zakażonych koronawirusem, a 20 osób zmarło.
Godzina policyjna w Santo Domingo na Dominikanie. W kraju zakażonych koronawirusem jest prawie 500 osób.
Włoskie służby kontrolują parki z dronów, aby sprawdzić, czy mieszkańcy pozostają w domach.
Gerry Hofstetter, szwajcarski artysta, przygotował specjalną iluminację świetlną na szczycie Matterhorn na granicy między Szwajcarią a Włochami.
Do tej pory w Szwajcarii stwierdzono ponad 12 tysięcy zakażeń koronawirusem. 207 osób zmarło.
Pracownik służb miejskich dezynfekuje jedną z rzeźb na Placu Hradczańskim w czeskiej Pradze.
W Czechach koronawirusem zakaziły się ponad dwa tysiące osób, a 9 osób zmarło.
Autor: dd/ja / Źródło: PAP/EPA, worldometers.info