Informacje
 • Houston miało problem. Deszczu spadło tyle,
  że woda sięgała po światła samochodów

  19-04-2015 09:13 "Intensywny deszcz jest następstwem frontu"

  Nad USA przemieszcza się groźny front atmosferyczny. Przynosi m.in. burze. W sobotę minął Houston, pozostawiając po sobie zalane ulice. W najbliższych dniach z frontem będą zmagać się mieszkańcy wschodnich stanów.

  W Houston na południu USA obfite opady deszczu spowodowały liczne utrudnienia, szczególnie dla kierowców. W piątek i w sobotni poranek na ulice w niektórych częściach miasta spadło do 13 l/mkw. deszczu. Największe miasto stanu Teksas nie dało rady odprowadzić tak dużej ilości wody, dlatego pokryła ona miejskie ulice. Woda spływała drogami i zbierała się w najniżej położonych miejscach. Jej warstwa była na tyle wysoka, że niektórym samochodom zakrywa koła i światła.

  Pomimo trudnych warunków kierowcy zachowali ostrożność i obyło się bez wypadków. Jodi Silva, rzeczniczka prasowa policji w Houston, poinformowała, ze nie otrzymano żadnych zgłoszeń dotyczących problemów na drogach związanych z opadami deszczu.

  Nadciągnął potężny front

  - Intensywny deszcz jest następstwem frontu atmosferycznego, który w weekend obejmie obszar okolicy Zatoki Meksykańskiej, wokół której zgromadziła się spora porcja wilgoci - powiedział Mark Paquette, meteorolog z serwisu Accuweather.

  Zaznacza, że w Nowym Orleanie, ponad 200 km na wschód od Houston, w ciągu dnia zmierzono nie więcej niż 3 l/mkw. deszczu. W tym samym czasie na obszary położone w odległości 180 km na południowy zachód od Houston spadło 5 l/mkw. Większość spadła za jednym razem w trakcie nawalnego opadu.

  Deszcz zmierza na wschód

  Front ruszył w stronę Luizjany, Missisipi i Alabamy.

  - W niedzielę i w poniedziałek fatalna pogoda da się we znaki mieszkańcom wschodnich stanów USA - powiedział Paquette.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem niżu Friedrich znad Rosji i związanego z nim frontu atmo...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...