Informacje
 • Pogoda na 5 dni: znów będzie ponad 20 stopni

  05-05-2020 16:11 Sprawdź, co czeka nas w kolejnych dniach
  Prognozowana temperatura w kolejnych dniach (Ventusky.com) Foto: PAP/Łukasz Gągulski/Ventusky | Video: Ventusky.com

  W ciągu najbliższych dni przelotne opady deszczu będą się pojawiać w różnych regionach kraju. Możemy jednak liczyć na coraz wyższe wartości na termometrach, a weekend temperatura wzrośnie powyżej 20 stopni Celsjusza.

  W środę czeka nas zachmurzenie zmienne. Opadów synoptycy nie prognozują dla Pomorza, Warmii, Mazur i Ziemi Lubuskiej. Poza tym miejscami, zwłaszcza na wschodzie, spadnie deszcz o sumie do 10 litrów wody na metr kwadratowy. Temperatura wyniesie od 10 stopni Celsjusza na Podkarpaciu do 16 st. C na Ziemi Lubuskiej. Wiatr będzie umiarkowany, okresami silniejszy, o kierunku północno-zachodnim. Na wschodzie możliwe są porywy do 60 kilometrów na godzinę.

  Pogoda w czwartek i piątek

  Czwartek także upłynie z zachmurzeniem zmiennym, a na wschodzie pojawią się opady deszczu. Na termometrach zobaczymy od 14 st. C na Podkarpaciu do 17 st. C na Nizinie Szczecińskiej. Będzie wiał słaby i umiarkowany, miejscami silniejszy, północno-zachodni wiatr.

  W piątek będzie pogodnie. Temperatura wyniesie od 15 st. C na Suwalszczyźnie do 19 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje słabo i umiarkowanie, ze zmiennych kierunków.

  Pogoda na weekend

  Sobota zapowiada się z zachmurzeniem małym i umiarkowanym. Na Podlasiu wystąpią przelotne opady deszczu. Termometry pokażą od 17 st. C na Suwalszczyźnie do 22 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, zachodni.

  Na niedzielę dla Podlasia prognozowana jest pogodna aura, a poza tym przelotnie popada. Temperatura wyniesie od 19 st. C na Suwalszczyźnie do 23 st. C na Dolnym Śląsku. Będzie wiał słaby i umiarkowany, południowo-zachodni wiatr.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Afrykański żar zostanie w Polsce także przez najbliższe dni....

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....