Informacje
 • Pogoda na 5 dni: Wiosenny koniec lutego. Będzie nawet 18 stopni

  20-02-2021 15:46 Sprawdź, co czeka nas w kolejnych dniach
  Prognozowana temperatura w najbliższych dniach (Ventusky.com) Foto: Shutterstock/Ventusky | Video: Ventusky.com

  Pogoda w ostatnim tygodniu lutego w niczym nie będzie przypominać tej z pierwszych dni miesiąca. Jeszcze niedawno doświadczaliśmy siarczystego mrozu, teraz temperatury maksymalne wszędzie są powyżej zera, a w niektórych regionach kraju termometry pokażą nawet kilkanaście stopni. W dodatku będzie bez opadów, słonecznie i niemal bezwietrznie.

  W niedzielę na Pomorzu, Kujawach, Mazurach i Podlasiu pojawi się duże zachmurzenie oraz miejscami utrzymujące się mgły. W innych regionach będzie pogodnie, a nawet słonecznie. Temperatura maksymalna wyniesie od 3 stopni Celsjusza na Podlasiu do 13 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr powieje słabo i umiarkowanie, z kierunku południowego.

  Dużo słońca

  Poniedziałek we wschodniej części kraju zapowiada się z dużym zachmurzeniem, choć na przejaśnienia też można liczyć. W zachodnich regionach Polski dzień okaże się słoneczny. Na termometrach zobaczymy od 6 st. C na Podlasiu do 15 st. C na Ziemi Lubuskiej. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.

  Na wtorek dla wszystkich regionów kraju synoptycy zapowiadają pogodną aurę. Temperatura maksymalna wyniesie od 5 st. C na Podlasiu do 13 st. C na Dolnym Śląsku. Będzie wiać słaby i umiarkowany, południowo-zachodni wiatr.

  Nawet 18 stopni

  W środę też można spodziewać się pogodnego nieba. Termometry pokażą maksymalnie od 7 st. C na Podlasiu do 16 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje słaby i umiarkowany, zachodni wiatr.

  Czwartek wszędzie upłynie przeważnie pod znakiem słońca. Temperatura maksymalna sięgnie od 9 st. C na Podlasiu do 18 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, południowy.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...