Informacje
 • Drzewo spadło na jadący samochód. Wiatr w Wielkopolsce

  11-03-2021 16:25 Dynamiczna sytuacja pogodowa w Polsce
  Drzewo spadło na samochód Foto: TVN24 | Video: TVN24

  W Polsce w czwartek z każdą godziną nasila się porywisty wiatr. Wszystko to za sprawą niżu Klaus, który wkroczył dzisiaj do naszego kraju. Pierwsze skutki gwałtownej pogody odczuwalne są w Wielkopolsce – tam na samochód w dwoma pasażerami spadło drzewo.

  Polska zaczyna być pod wpływem wiru niżowego Klaus – podała synoptyk tvnmeteo.pl Arleta Unton-Pyziołek. Z powodu nadejścia frontu, który wkroczył do naszego kraju, zaczął wiać dużo silniejszy wiatr. Po godzinie 15 na Pomorzu zanotowano porywy sięgające prawie 70 kilometrów na godzinę. Silne porywy odnotowano także na południu Polski. Jednak, jak zaznaczyła synoptyk, z upływem dnia wiatr będzie jeszcze silniejszy.

  Przed silnymi podmuchami wiatru ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Obowiązują alarmy pierwszego stopnia.

  Drzewo zmiażdżyło samochód

  Pojawiają się pierwsze skutki wietrznej pogody w Polsce. Około godz. 13 na lokalnej drodze z Gostynia do Stankowa na jadący samochód przewróciło się drzewo. Strażacy otrzymali zgłoszenie po godzinie 14. W aucie znajdowały się dwie osoby, które mogą mówić o szczęściu, bo drzewo zmiażdżyło maskę samochodu, nie naruszając kabiny pasażerów. Drzewo zostało usunięte, a samochód ściągnięto z jezdni. Pojazd nie nadawał się jednak do dalszej jazdy.

  Jak przekazał w rozmowie z TVN24 kapitan Marcin Nyczka z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gostyniu, drzewo było najprawdopodobniej spróchniałe.

  Czwartek nie będzie jedynym dniem z wietrzną i dynamiczną pogodą. Sprawdź naszą pogodę na pięć dni.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendzie do Polski wtargnie powietrze z północnej Afryki. Sprawdź autorską ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Udine znad Rumunii. ...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....