Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 16°C 19°C 5°C Zachmurzenie umiarkowane
zwiń
Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: miejscami spadnie śnieg. Na termometrach do maks. 4 st. C

  23-11-2015 06:20 Odczujemy chłód

  Na pólnocy i zachodzie poprószy śnieg

  Zdj.: PAP/EPA, film: TVN Meteo

  Pogoda pierwszego dnia nowego tygodnia nie będzie napawała optymizmem - nadciąga chłód i opady pod różnymi postaciami. W najcieplejszym momencie dnia termometry pokażą dziś 4 st. C. Na północy, zachodzie i Podkarpaciu spadnie śnieg. Warunki biometeorologiczne niemal w całym kraju będą niekorzystne.

  - Polska znajduje się pod wpływem niewielkiego układu niżowego z centrum nad zachodnimi województwami. Z północy napływa zimne i wilgotne powietrze pochodzenia arktycznego - komentuje aktualną sytuację pogodową synoptyk TVN Meteo Arleta Unton-Pyziołek.

  W dzień poprószy

  W poniedziałek czeka nas pochmurna aura. Na północy i zachodzie kraju oraz na Podkarpaciu okresami pojawią się opady deszczu ze śniegiem do 3 l/mkw. i śniegu do 1-2 cm.

  Najchłodniejszym regionem w ciągu dnia będzie Suwalszczyzna (1 st. C). Najwyższe wartości na termometrach (4 st. C) zobaczą mieszkańcy centrum i południa Polski.

  Chłód i niekorzystny biomet

  Najniższą wilgotność powietrza odnotujemy na Lubelszczyźnie (poniżej 70 procent), a najwyższą z kolei na północy kraju (powyżej 90 procent).

  Wszędzie odczujemy chłód. Warunki biometeorologiczne na ogół będą niekorzystne, jedynie w centrum i lokalnie na wschodzie pogoda nie wpłynie na nasze samopoczucie.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

  Zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura maksymalna: 3 st. C. Wiatr zachodni i południowo-zachodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie w Warszawie około południa 1006 hPa, szybko rośnie.

  TRÓJMIASTO

  Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, miejscami opady deszczu ze śniegiem do 3l/mkw. i śniegu do 1 cm. Temperatura maksymalna: 3 st. C. Wiatr zachodni i południowo-zachodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie w południe w Gdańsku 1017 hPa, rośnie.

  POZNAŃ

  Zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, możliwy słaby śnieg. Temperatura maksymalna: 3 st. C. Wiatr zachodni i południowo-zachodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie około południa 1001 hPa, szybko rośnie.

  WROCŁAW

  Zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, możliwy słaby śnieg. Temperatura maksymalna: 3 st. C. Wiatr zachodni i południowo-zachodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie około południa 998 hPa, szybko rośnie.

  KRAKÓW

  Zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura maksymalna: 4 st. C. Wiatr zachodni i południowo-zachodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie około południa 986 hPa, szybko rośnie.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Zaraz po ciepłym weekendzie czeka nas szokująca zmiana temperatury....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...